Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Nuotolinis darbas – ne toks efektyvus?

Užkietėję laisvadarbiai žino, kaip gera pačiam organizuoti savo darbo procesą, dirbti su katinu ant kelių ir visuomet pasiekiamu šaldytuvu. Prasiautusi pandemija tokį darbo pobūdį išbandyti leido ir biurų darbuotojams. Kai kurios darbovietės taip ir liko su darbu nuotoliu arba pusiau nuotoliu. Vis dėlto toks darbo pobūdis tinka ne kiekvienam. Naujas tyrimas rodo, kad darbas iš namų gali būti mažiau efektyvus.
Darbas iš namų
Darbas iš namų / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Anot tyrimo autorių, dirbant tik iš namų, efektyvumas gali kristi net 10–20 procentų. Taip nutinka dėl prastesnės komunikacijos su kolegomis ir mažesnės motyvacijos. Žinoma, netoliese burzgiantis šaldytuvas irgi nepadeda susikoncentruoti į užduotis…

Tyrimo autoriai ragina darbdavius atkreipti į tai dėmesį ir derinti darbą nuotoliu su darbu namuose. Hibridinis darbo metodas padeda išlaikyti efektyvumą ir leidžia žmogui dirbti lanksčiai planuojant savo darbo laiką bei dažnai pačiam pasirenkant darbo vietą. Kartu darbuotojas nepraranda itin svarbaus elemento – gyvo bendravimo su kolegomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius