Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 21d. 16:00

„Pavargau nuo despotiško ir nepagarbaus vyro elgesio“. Santykių ekspertų komentaras

Poros santykiai
„Shutterstock“ nuotr. / Poros santykiai

Ką daryti, jei vos susituokus išryškėja visiškai kitoks mylimojo elgesys? Trauktis ar dar bandyti gelbėti santykius? Į šiuos skaitytojos klausimus atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Laba diena,

vyras siekė manęs, tačiau iš pradžių aš buvau sunkiai pasiekiama. Buvau kitokia nei kitos. Vis dėlto neseniai apsikeitėme žiedais. Deja, vyras manė, kad po vestuvių lyginsiu marškinius, tvarkysiu namus, gaminsiu maistą ir tiesiog sėdėsiu namie...

Abu esam vadovai, abu protingai pavargstam, bet vyrui kartais atrodo kitaip. Jis skaudina, įžeidinėja, kartais vadina negražiai. Pavargau jau nuo tokio jo elgesio. Galiausiai juk esu moteris. Net ir tada, kai jis yra kaltas, visada kalta lieku aš... Kaip man elgtis?


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

savo praktikoje, konsultuodami poras, turėjome ne vieną pavyzdį, kaip į porą suėję žmonės kalba visiškai skirtingomis kalbomis. Vieni tai pastebi labai greitai, kaip Jūs, kiti tik po kelerių vedybinio gyvenimo metų.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Abi pusės, išreikšdamos savo požiūrį, skamba labai įtikinamai. Abiejų partnerių istorija – nuoširdi, net jei išreiškiama su pykčiu ir nepasitenkinimu. Jie abu yra teisūs žvelgiant iš to požiūrio taško, kuriame kiekvienas yra.

Pagal tai, ką parašėte, butų galima greitai ir lengvai padaryti išvadą, kad ištekėjote už daugiau ar mažiau despotiško vyro. Gali būti, kad taip ir yra, tačiau poros tarpusavio bendravimas kartais būna toks painus, jog tik žmogus iš šalies turi šansą įžvelgti šiek tiek daugiau.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: į ką reikėtų atkreipti dėmesį, susipažinus su nauju žmogumi?

Faktas jųdviejų poroje matomas vienas – abu esate stipriai nepatenkinti, kur link pasisuko jūsų santykiai. Abu tikėjotės visai ne to, ką gavote. Pagal Jūsų laišką, kuriame skamba ir skausmas, ir nusivylimas, kuriame pasakojate apie vyro šiurkštumą bei užgauliojimus, rekomenduotume tiesiog skirtis ir nekankinti nei savęs, nei vyro.

Vis dėlto, jei užduodate klausimus ir pati nebėgate ruošti skyrybų dokumentų, greičiausiai norite padaryti viską, ką galite dėl santykių, ir pasirinkti teisingiausią sprendimą.

Deja, be žmogaus iš šalies, kuris išgirstų jųdviejų abiejų istorijas, vargu ar galėsite pamatyti savo santykiuose ką nors daugiau nei matote dabar. Mes rekomenduojame paieškoti pagalbos ne tik raštu, bet ir žmogaus, su kuriuo galėtumėte pasikalbėti apie savo santykius.

Laiškas nepasako nieko apie Jus pačią: charakterį, gebėjimą kurti porą bei santykius, kaip prasidėjo santykiai ir kaip nukeliavote iki altoriaus. Taip pat visiškai neaišku, koks yra Jūsų vyras, ko jis tikisi iš santykių, ko jums abiem trūksta, ar vyras išties yra šiurkštus, ar judu tiesiog nesusikalbate ir nežinote, kaip vienam su kitu elgtis. Jūs pati gautumėte daugiau atsakymų, jaustumėtės tvirčiau savo sprendimuose, kad ir kokie jie būtų.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip nepritraukti netikusių vyrų?

Yra keli būdai, pagal kuriuos pati galite įvertinti, ar vyro elgesys yra jo charakterio dalis, kuri vargu ar kada keisis, ar poroje vyksta kažkas, ko judu tiesiog nesuprantate.

Kol vyras siekia moters, tol jis gali elgtis labai gražiai, galantiškai, pagarbiai, tad šiuo metu svarbiausia stebėti ne jo elgesį su dominančia moterimi, o su kitais aplinkiniais žmonėmis.

Atkreipkite dėmesį, kaip vyras elgiasi su kitais žmonėmis, ypač su pavaldiniais, jei tokių turi, su padavėjais, kitu patarnaujančiu personalu. Jei jis yra linkęs juos žeminti, „varinėti“, parodyti savo viršumą šiurkščiai ir tiesiogiai, tuomet tokio jo elgesio sulaukėte (ar greitai sulauksite) ir Jūs.

Pažiūrėkite, kaip jis elgiasi su artimaisiais, ypač jei santykiai yra sudėtingi. Jei elgesyje ir žodžiuose nėra pagarbos, pagarbos nebus ir Jums. Žmonės tik kurį laiką gali su vienu, dominančiu, traukiančiu žmogumi elgtis kitaip nei jiems įprasta. Greitai tas dominantis, traukiantis žmogus tampa daugiau ar mažiau vienu iš daugelio jų gyvenime, ir įprastas elgesys paima viršų.

Kol vyras siekia moters, tol jis gali elgtis labai gražiai, galantiškai, pagarbiai, tad šiuo metu svarbiausia stebėti ne jo elgesį su dominančia moterimi, o su kitais aplinkiniais žmonėmis. Dalį moterų, merginų sužavi tai, kad vyras su visais elgiasi niekšiškai ir tik ją vieną nešioja ant rankų. 

Deja, po metų kitų toks pat niekšiškas elgesys atsigręžia ir į moterį. Jei šiuose pavyzdžiuose neatpažįstate savo santykių istorijos ir vyro elgesio, tuomet labai sunku pasakyti, kodėl, vos sumainę žiedus, puolėte į gilią krizę. Jei skaitydama visgi linksite galvą ir pritariate, kad tai labai panašu į Jūsų situaciją, gerai pagalvokite, ar norite sieti savo ateitį su žmogumi, kuris Jūsų negerbia ir negerbs.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip susitaikyti su mylimo žmogaus netektimi?

Dalis porų skuba tuoktis aiškiai nepakalbėję apie tai, kaip mato vedybinį gyvenimą ir ko iš jo tikisi. Kiekvienas turi susidaręs savo scenarijų ir yra įsitikinęs, kad partneris juo seks. Kuomet paaiškėja, kad scenarijai labai skirtingi ir nė vienas nenori paleisti savojo, prasideda skaudūs konfliktai ir nusivylimai.

Žinoma, būna ir taip, kad abu ar vienas partneris teigia, jog viskas bus taip, kaip kitas panorės, kad patys neturi jokių scenarijų ir viskas ko nori, tai būti kartu ir t. t. Praeina laikas, ir abu pradeda jausti, kad vien tik būti kartu neužtenka, kad gyvenimas netenkina, ir abu jaučiasi prievartaujami elgtis taip, kaip nenori. Kartais stipresnis partneris užgožia silpnesnį ir primeta jam savo scenarijų – kiek porų, tiek istorijų.

Kuomet paaiškėja, kad scenarijai labai skirtingi ir nė vienas nenori paleisti savojo, prasideda skaudūs konfliktai ir nusivylimai.

Gali skambėti keistai, bet Jums pasisekė, kad taip greitai pradėjote kelti klausimus apie problemas poroje.

Neretai moterys ilgus metus kenčia net ir stipriai žeminamos. Nesusikalbėjimai poroje gali būti, tačiau nepagarbos ir žeminimo neturėtų būti jokiu atveju.

Įvertinkite vyro charakterį kiek galite objektyviau, pakalbėkite su patikimais žmonėmis, nueikite pas kelis specialistus, kad gautumėte daugiau požiūrio taškų. Svarbiausia – neatidėkite!

Atidėliojimas reikš, kad vis daugiau laiko praleisite įtampoje namuose, vyras tai jaus ir gali pradėti dar šiurkščiau elgtis, Jūsų pačios savijauta bei savivertė gali stipriai nukentėti (jei dar nenukentėjo), pradėsite po truputį priprasti prie tokio gyvenimo, galvoti, kad tai yra norma ir iš esmės gyventi galima.

Uždelsus nueiti pas stomatologą, blogiausiu atveju teks dėti dirbtinį dantį. Dirbtinio gyvenimo neįdėsite, tad jei esate nelaiminga, poroje stipriai negerai – toliau ieškokite pagalbos, kelkite klausimus, ieškokite atsakymų, darykite išvadas ir mokykitės savas pamokas, kad to nepasitaikytų ateityje.

Neslėpkite nuo vyro, kad poroje yra rimtų problemų ir jaučiatės labai prastai. Nepulkite kaltinti, aiškinti – konfliktai nepadės, tačiau slapukauti irgi nerekomenduojame.

Sakykite, kad Jums negerai, esate nelaiminga ir ieškote pagalbos bei atsakymų, ką daryti toliau, kaip elgtis. Jei pajusite, kad santykiai artėja skyrybų link – neslėpkite šito nuo vyro ir duokite jam aiškiai suprasti, kaip yra. Neretai moterys nemoka vyro kalba pasakyti, kad yra blogai.

Moters emocijų, bandymo išaiškinti situaciją dalis vyrų tiesiog nesupranta ar net neklauso, bet praktiškai visi vyrai gerai išgirsta aiškų pasakymą, kad artėja skyrybos, jei problema bus nesprendžiama.

Moters emocijų, bandymo išaiškinti situaciją dalis vyrų tiesiog nesupranta ar net neklauso, bet praktiškai visi vyrai gerai išgirsta aiškų pasakymą, kad artėja skyrybos, jei problema bus nesprendžiama.

Įvertinkite savo situaciją ir jei jau dabar matote, kad be pokyčių neišvengiamai bus skyrybos – kuo greičiau praneškite apie tai vyrui. Jei vyras nori būti su Jumis, jis prisidės ar pats imsis iniciatyvos ieškoti pagalbos ir spręsti problemas. Dalis vyrų patiria šoką, išgirdę apie galutinį moters sprendimą skirtis, kadangi nebuvo pagalvoję, kad santykiuose yra tiek blogai, o į įprastas moters kalbas reaguodavo maždaug taip – papyks moteris ir nurims, o tada vėl viskas bus gerai. Tad jei norite savo vyrui duoti antrą šansą – užbėkite įvykiams už akių ir praneškite apie artėjančias skyrybas dar tada, kol turite vilties ką nors santykiuose pakeisti.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Teisėsauga atrado aukso gyslą: aferistų milijonus pumpuoja į Lietuvos biudžetą

Aktualu

STT nustatė 37 LRT darbuotojus, kurie giminystės ryšiais susiję su 43 viešųjų pirkimų laimėtojais

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Vilnius nori pasirodyti gražesnis nei yra: statybas slepia po dirbtine žole

Aktualu

Vilniaus tabore – tuštėjimo metas: išsikelti sutinka ne visi

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Trumpa Romos katalikų bažnyčios Lietuvoje istorija

Aktualu

Kaltinimus dėl buvusios draugės nužudymo lietuvis Rytų Airijoje pasitiko tyla

24sek

D.Motiejūno gimtadienis Kinijoje – veidu į tortą

Gyvenimas

Ypatingas atvejis: skirtingus organus padovanojęs donoras 4 žmones užkrėtė krūties vėžiu

Maistas

„Vegan Pipiro“ receptas: lengvas kopūstų suvožtinis

Deuce

Ričardo Berankio pareiškimas – nukovė 15-ą pasaulio raketę

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Osijeko Pėsčiųjų tiltas per Dravos upę

Ar Jums paprasta naudotis viešosiomis elektroninėmis paslaugomis?

Vardai

50 kg atsikratęs Marijus Bagdonavičius: „Netekau vaidmenų televizijoje, nes manęs reikėjo tik storo“

Aktualu

Seime ginčai dėl nušalinto Rolando Pakso: galės kandidatuoti tik Seimo rinkimuose ar dar kartą tapti prezidentu?

Vardai

Keistas Antonio Banderaso plojimas varo internautus iš proto: kaip reikia taip sugebėti?

Mokslas.IT

Internetą nušlavė melagingas vaizdo įrašas: po pikto pokšto suviduriavo visa mokykla

Aktualu

„Valstiečių“ inicijuotos tyrimo komisijos dėl LRT veiklos išvados toliau atidėliojamos

Gyvenimas

10 programėlių ir prietaisų, skatinančių gerti daugiau vandens

Naujienos

Aktualu

Teisėsauga atrado aukso gyslą: aferistų milijonus pumpuoja į Lietuvos biudžetą

Aktualu

STT nustatė 37 LRT darbuotojus, kurie giminystės ryšiais susiję su 43 viešųjų pirkimų laimėtojais

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Vilnius nori pasirodyti gražesnis nei yra: statybas slepia po dirbtine žole

Aktualu

Vilniaus tabore – tuštėjimo metas: išsikelti sutinka ne visi

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Trumpa Romos katalikų bažnyčios Lietuvoje istorija

Aktualu

Kaltinimus dėl buvusios draugės nužudymo lietuvis Rytų Airijoje pasitiko tyla

24sek

D.Motiejūno gimtadienis Kinijoje – veidu į tortą

Gyvenimas

Ypatingas atvejis: skirtingus organus padovanojęs donoras 4 žmones užkrėtė krūties vėžiu

Maistas

„Vegan Pipiro“ receptas: lengvas kopūstų suvožtinis

Deuce

Ričardo Berankio pareiškimas – nukovė 15-ą pasaulio raketę

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Osijeko Pėsčiųjų tiltas per Dravos upę

Ar Jums paprasta naudotis viešosiomis elektroninėmis paslaugomis?

Vardai

50 kg atsikratęs Marijus Bagdonavičius: „Netekau vaidmenų televizijoje, nes manęs reikėjo tik storo“

Aktualu

Seime ginčai dėl nušalinto Rolando Pakso: galės kandidatuoti tik Seimo rinkimuose ar dar kartą tapti prezidentu?

Vardai

Keistas Antonio Banderaso plojimas varo internautus iš proto: kaip reikia taip sugebėti?

Mokslas.IT

Internetą nušlavė melagingas vaizdo įrašas: po pikto pokšto suviduriavo visa mokykla

Aktualu

„Valstiečių“ inicijuotos tyrimo komisijos dėl LRT veiklos išvados toliau atidėliojamos

Gyvenimas

10 programėlių ir prietaisų, skatinančių gerti daugiau vandens

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką