TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis pasimatymas: sėkmė jūsų rankose!

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip elgtis, kad pirmasis pasimatymas su į akį kritusiu vyru nebūtų paskutinis? Kaip JĮ sudominti savo asmenybe? Kaip sužadinti jo jausmus?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jei per pirmąjį pasimatymą jo galvoje sukasi mintys apie tai, kuo ji domisi ir kokią muziką mėgsta, o ji karštligiškai mąsto, koks jo automobilis, kokios einamos pareigos ir kokiame rajone gyvena, vargu ar įmanoma (ypač tuomet, kai tokios mintys išsakomos garsiai) santykių harmonija.

Valdinga darbomanė per pirmąjį pasimatymą dažnai toli gražu neprimena romantiškos herojės, nes nuolat svarsto, ar vyriškis vertas bent mažojo jos pirštelio. Nykiausiai vyrus nuteikia savimi itin patenkinta pašnekovė, be perstojo tarškanti apie tai, kokia ji nepakeičiama darbe, o vėliau ir juos ištardanti apie karjeros ir finansinius pasiekimus.

Derėtų nepamiršti, kad, pasak psichologų, pirmas įspūdis apie kitą žmogų susidaro vos per minutę. Taigi, kaip elgtis, kad pirmasis pasimatymas nežlugtų? Iš pradžių verta pasirinkti tokią pokalbio temą, kuri būtų įdomi abiem, o ne tik jums.

 

Įsitikinimai

Žmonės labai brangina savo įsitikinimus, tad jeigu sugebėsite rasti temą, kuri itin svarbi jūsų pašnekovui, netrukus jam tapsite pačiu įdomiausiu žmogumi pasaulyje. Stenkitės apčiuopti, kas iš tikrųjų žmogui svarbu, kokios vertybės jam brangios: labdaringa veikla, meilė gyvūnams, ryšiai su giminėmis, ekologijos idėjos, karjera, noras padėti silpnesniems ir t. t. Raskite tai, kas būtų įdomu ir jums. Tuomet vyras su jumis galės kalbėtis valandų valandas. O jei, klausydamasi jo, vis įterpsite nuotrupų iš savo patirties, tapsite geidžiamiausia jo pašnekove. Pavyzdžiui, jei vyras domisi sportu, galite užsiminti, kad ir jūs sportuojate, bet jei negalite pakęsti net žodžio „sportas“, per pirmąjį pasimatymą geriau apie tai nutylėkite ir paieškokite kitų jus vienijančių temų.

 

Asmeninė patirtis

Susitikę du finansininkai, du gydytojai arba du užkietėję slidininkai, aišku, akimirksniu ras bendrą kalbą. Taip pat, kaip ir vienos aukštosios mokyklos studentai. Arba du neseniai išsiskyrę žmonės. Šiuo atveju asmeninė jūsų  patirtis  tampa gera korta jūsų rankose. Netgi patys paprasčiausi išgyvenimai, jei juos jau abu esate patyrę, labai suvienija. Štai kodėl darbe vis plyksteli tarnybinių romanų. Jei jis – lakūnas, o jūs – medicinos sesuo, tuomet galima paieškoti kitų sąlyčio taškų: kelionės, vietos, kuriose lankėtės, mėgstamas maistas, bendri draugai...

Pasistenkite parodyti, kad jums TIKRAI įdomus žmogus, su kuriuos susitikote: užuot žiopsojusi pro langą kavinėje ir laukusi, kada jis baigs šnekėti apie savo slidinėjimą Alpėse, galite pamėginti įsiterpti papasakodama kokį linksmą nuotykį, nutikusį trasoje net ne jums, o, pavyzdžiui, jūsų draugams. Pirmojo pasimatymo sėkmė beveik garantuota, jei aplinka, kurioje būsite, abiem kels nekasdienes emocijas: koncertas klube ar spektaklis teatre (aišku, jei abu esate muzikos ar teatro mėgėjai).

 

Pokalbio menas

Per pirmąjį pasimatymą žmonės dar gerai nepažįsta vienas kito, todėl jaučiasi įsitempę ir šiek tiek sutrikę. Būtent dėl to kartais jų pokalbis netikėtai nutrūksta ir įsivyrauja nemaloni pauzė. Ir dažnai tai atsitinka todėl, kad nemokame klausinėti ir tęsti pokalbio. Atviri klausimai, prasidedantys „kodėl?“ ar „kaip?“, reikalauja išsamių atsakymų – jie nepakeičiami pokalbio pradžioje. Jei paklausite pašnekovo, kodėl jis išsirinko būtent tokį automobilį, sulauksite įdomių pasvarstymų (žinoma, jei automobiliai jam apskritai įdomūs).

O jei bandysite pateikti uždarus klausimus, į kuriuos galima atsakyti tik „taip“ arba „ne“ („Tai brangi mašina?“), vargu ar pokalbis pasistūmės į priekį. Pasvarstykite, kaip geriau klausti: ar „Man atrodo, teisininko profesija labai įdomi. Papasakok, kodėl tu ją pasirinkai?“ – atviras klausimas, ar „Tau patinka tavo profesija?“ – uždaras klausimas.

 

Gebėjimas klausytis

Jei jūsų pašnekovas – spontaniškas, energingai reiškiantis emocijas, jam bus sunku kalbėtis su santūriu žmogumi, kurio veide neatsispindi niekas, išskyrus nuobodulį. Iš pašnekovo mes tikimės reakcijos, nes tik taip suvokiame, kad mus supranta. Visose kompanijose laukiami žmonės turi vieną bendrą bruožą – jie ne itin daug plepa apie save, bet visada savo pašnekovams leidžia pasijusti svarbiems ir įdomiems. Tokie asmenys moka aktyviai klausytis: ne „įrėmę“ žvilgsnį „gręžia“ kitą akimis, bet gestais ir žodžiais duoda suprasti, kad pašnekovas ir pokalbio tema jam svarbūs ir įdomūs. Kaip tai parodyti?

 

* Pakartojimu. „Manai, kad moteris turi laikyti keturis namų kampus?“ – pakartokite paskutinius pašnekovo žodžius ar frazę klausiama intonacija.

* Perfrazavimu. Tai trumpas pašnekovo pasisakymo esmės išdėstymas. Stenkitės lakoniškai ir logiškai suformuluoti jo mintis.

* Interpretacija. Patikslinkite jo mintis klausimais: „Turbūt taip kalbi todėl, kad…“, „Greičiausiai omenyje turi…“.

* Palyginimu. „Tu sakei, kad nesi pats geriausias vairuotojas, bet aš matau, kaip meistriškai vairuoji slidžiame kelyje“.

* Patikslinimu. „Ką turėjai galvoje sakydamas, kad...“

 

Kai įvaldysite bendravimo meną, pastebėsite, kaip lengvai pelnote pašnekovų pasitikėjimą ir kad jie jus vertina. Su jus tikrai dominančiu žmogumi pasijusite laisviau. Prisiminkite vieną auksinę taisyklę: „Pašnekovas – tai veidrodis, kuriame atsispindi ir mūsų privalumai, ir trūkumai.“ Jei jums pavyks atspindėti geriausias savo savybes, kažkam tikrai tapsite pačia įdomiausia ir patraukliausia moterimi. Jau per pirmąjį pasimatymą!..

 

Taip pat skaitykite:

Patrauklumo formulė

Įdomu žinoti: kaip veikia meilės hormonai feromonai

Kas labiausiai kenkia moteriškumui?

Kur rasti laisvų vyrų?

Realistinis požiūris į artimos sielos paieškas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką