Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 5d. 21:00

Ryšiai, kurie labiausiai kenkia jūsų santuokai

Pora lovoje
Fotolia nuotr. / Pora lovoje
Santykiai turėtų būti dviejų žmonių reikalas, tačiau patiems sau netikėtai į juos mes įtraukiame ne tiek jau mažai pašalinių žmonių. Jeigu jaučiate, kad tarp jūsų ir partnerio atsiranda vis didesnė praraja, turbūt laikas paklausti – ką darome ne taip? Psichologai tikina, kad net kai kurie žmonės ir bendravimas su jais gali paveikti jūsų santuoką ne tik teigiama prasme.

Jūsų bendradarbis

Darbe jūs galite jaustis neįtikėtinai laimingi, bendraudami su priešingos lyties bendradarbiu, – jus suartina juokeliai, bendri projektai, kavos pertraukėlės, atrodo, kad atrandate tik jums vieniems suprantamą bendravimo schemą. „Darbe mes kolegoms stengiamės pasirodyti kuo geresni, demonstruojame pačią geriausią savo pusę. Taip pat jūs kartu juokiatės, palaikote vienas kitą ir užsiimate begale dalykų kartu“, – sako santykių terapeutė Rachel Sussman. Tačiau kai grįžtame namo, greitai turime palikti darbus už nugaros ir užsiimti namų ruoša, sąskaitomis ir kitais poros santykiams būdingais dalykais, kurie ne visada džiugina.

„Stenkitės, kad jūsų darbo partneris netaptų pagrindine pokalbio tema“, – pataria R. Sussman. Taigi, kaip iš savo santuokos „išspirti“ bendradarbį? Santykių specialistė sako, kad verčiau nekalbėti nuolatos apie savo bendradarbius, taip pat stebėti savo elgesį – ar tikrai verta išsipasakoti per daug? Jūsų giliausios ir slapčiausios paslaptys visada gali būti panaudotos prieš jus... Taip pat nuolatiniai vakarėliai su bendradarbiais tikrai nėra tai, ko trokšta jūsų sutuoktinis, todėl verta pasigilinti su kuo verta praleisti daugiau laiko – su šeima ar tais, kuriais dirbate.

Anyta

Ne, nesakome, kad santykiai su anyta visada blogi. Tai stereotipas,  tačiau kai kurios damos vis tiek nesutaria su savo anytomis, kad ir kaip besistengtų. „Apskritai su anyta sutarti nėra taip paprasta, kadangi žmonės ne visada būna objektyvūs su savo tėvais“, – tikina R. Sussman. Vyras netgi gali pasijusti įspraustas į kampą, tačiau jam mama visada išliks mama. Patartina – tegu tėvai suvokia, kur yra jų vieta jūsų santykiuose, ir tik jūs patys galite nubrėžti tas ribas.

Geriausias draugas

Nesvarbu, ar jūs turite geriausią draugą vyrą, ar vyras turi geriausią draugę moterį: „Moterys visada galvos – „kodėl jis turi geriausią draugę? Gal ji slaptai įsimylėjusi jį ? Apie ką jie gali kalbėtis?“, – atskleidžia R. Sussman.

Privatumas ir įsipareigojimai čia vaidina ne mažesnį vaidmenį – jūs turite, tiksliau, norite žinoti, ar tik ji nežino daugiau negu jūs pati apie savo išrinktąjį. Tačiau nereikia skubėti daryti išvadų ir sukurti keistų, nejaukių santykių su geriausia mylimojo drauge. Verčiau jau pasikalbėkite vienas su kitu ir pasistenkite apibrėžti tam tikras ribas, kad nebūtų nemalonių nutikimų.

Taip pat skaitykite: Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė: „Esu stora, ir tai puiku!“

Jūsų treneris

Išsiskiriančios endorfinų upės, aptempti kūno formas išryškinantys drabužiai, bendraminčiai – visa tai patiriate sporto klube. Ar gali būti geresnė vieta sutikti savo sielos draugą? Nebent jūs jau turite draugą ar vyrą. „Vyras ar žmona gali mažumėlę pavyduliauti ir norėti sužinoti, ar tik per daug netapote draugiški su savo treneriu ir kitais sportuojančiais sporto klube“, – teigia R. Sussman. Jos patarimas – įtikinti antrąją pusę, kad santykiai su treneriu griežtai profesionalūs ir susiję tik su jūsų kūno formomis ir sveikata.

Jūsų psichologas

Gal ir sunku patikėti, tačiau žmogus, kuriam mokate pinigus už slapčiausių ir juodžiausių paslapčių patikėjimą, gali tapti santuokos bėdų priežastimi. „Kartais partneriai baiminasi manęs, – teigia santykių specialistė.  – Greičiausiai tai susiję su tuo, kad jeigu jie blogai pasielgs, mano, kad gaus pylos nuo manęs“. Ji pataria į konsultacijas ateiti kartu su partneriu, kad visi įsitikintų, jog iš tikrųjų psichologas yra sveikų ir laimingų santykių pusėje.

Jūsų augintinis

Jūsų augintis gali taptu geriausiu draugu, kuris niekada neteisia ir besąlygiškai dovanoja savo meilę. Psichologė sako, kad dievindami savo mylimą katę ar šunį, turime įsitikinti, kad pakankamai dėmesio skiriame savo antrajai pusei. „Sukluskite, jeigu šuo visada miega su jumis vienoje lovoje ar jūsų vyras skundžiasi, kad esate kur kas pakantesnė ir kantresnė su keturkoju bičiuliu nei su juo“, – sako R. Sussman.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką