Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Iliuzijų spąstuose: dažniausi moterų lūkesčiai dėl vyro

Yra toks anekdotas. Prie altoriaus vyras žiūri į moterį ir galvoja: „Kad tik ji po vestuvių nepasikeistų“, o ji paima ir pasikeičia. Tuo tarpu moteris žiūri į vyrą ir galvoja: „Nieko tokio, per metus kitus apšlifuosiu jį, pakeisiu“.
Mergina
Mergina / Fotolia nuotr.

Metai bėga, moteris stengiasi, o vyras taip ir „neapsišlifuoja“. Negana to, santykiuose tampa vis sunkiau, daugėja konfliktų, o šilti jausmai baigia atvėsti.                                                             

Viena auksinių taisyklių, renkantis vyrą, yra ši – jis turi tenkinti toks, koks yra, be papildomų iliuzijų ir fantazijų apie vyrą. Prieš pasakydama lemiamą „Taip“, gerai įvertinkite, ar galėsite būti su juo laiminga, jei jis nei trupučio nepasikeis. O jei pasirinktas vyras atrodo tiesiog tobulas, būkite atidi, ar nesistengiate santykių dinamikoje nematyti kažko, kas veliau taps rimta problema.

Kokias klaidas daro moterys?

  • Moteris gerai jaučia vyro potencialą. Pamačiusi nuolat darbus keičiantį ir visapusiškai nestabilų vyrą, jos gali pajusti, kad jame slypi didis vadovas, galintis valdyti ne vieną įmonę, arba talentingas muzikantas, arba vyras, turintis auksines rankas. Jei sutikote vyrą, kuriame jaučiate stiprų potencialą, nepamirškite atkreipti dėmesio į tai, kuo jis yra dabar. Potencialas dar nereiškia, kad vyras yra suinteresuotas jį atskleisti.

Dalis vyrų taip niekada ir neužauga iki to žmogaus, kokiu gali būti, o moteris iššvaisto daug laiko bei energijos, bandydama jį paskatinti pokyčiams. Stebėkite, ar jus dominantis vyras pats juda savo potencialo link. Jei ne, atsargiai, jūsų poros gyvenimas su juo greitai taps nepasitenkinimų, konfliktų ir potencialių skyrybų vieta.

  • Yra ne viena istorija, kada moteriai pavyksta „pakeisti“ apsileidusį vyrą – pastatyti jį ant kojų, paskatinti siekti savų svajonių. Tokios moterys paprastai skundžiasi tik tuo, kad atsistoję ant kojų vyrai jas palieka ir susiranda kitas moteris. Vyrų gelbėtojos vyrams tik tam ir reikalingos – kaip energijos šaltinis, tačiau ne kaip moteris ir gyvenimo partnerė.
  • Vyras su kitais žmonėmis elgiasi nepagarbiai, tačiau su jumis yra švelnus? Tik laiko klausimas, kada toks pat elgesys atsisuks ir prieš jus. Kol vyras neturi moters ir tik siekia jos, savo elgesį jis gali koreguoti iki neatpažįstamai žavingo, o moteris susižavi „blogu berniuku, kuris yra geras tik su ja“. Todėl vienas iš patikrintų metodų, kaip pamatyti, ar vyro pagarbus elgesys su tavimi išliks ir santuokoje, yra stebėti, kaip jis elgiasi su aplinkiniais, ypač su aptarnaujančiu personalu. Vos tik jūs jam tapsite jo moterimi, nepagarbus elgesys ateis ir į poros gyvenimą.

Taip pat skaitykite: Etiketo ekspertė Alvyda Jasilionytė pataria, kaip neapsikvailinti svečiuose

  • Vyras jūsų stipriai netenkina, tačiau tikitės, kad su laiku jis pasikeis? Vargu, nebent tai, kas netenkina, yra netaktas iš jo pusės, kurį sukelia jūsų pačios grubus elgesys. Taisyklė, kad žmonės nesikeičia, nors ir nėra absoliuti, tačiau verto to, kad ja būtų galima vadovautis, ypač renkantis vyrą. Viskas, kas gali keistis jūsų poroje, esate jūs. Jei jūsų teigiami elgesio pokyčiai nesukelia norimų rezultatų, kitokių pokyčių tikėtis neverta.

O jei vyras jums nepatinka, ar nuoširdu yra teigti, kad jį mylite? Ar tikrai norite jam geriausio, stengdamasi „pakeisti“, jei iš tikro šio žmogaus nemėgstate tokio, koks jis yra?

  • Skubate į santykius su vyru šventai įsitikinusi, kad jums nenutiks taip, kaip daugeliui kitų porų arba taip, kaip jūsų tėvams? Tai gali būti pavojaus ženklas. Pora, net ir būdama laiminga, gali išsiskirti, jei partnerių keliai pasuka skirtingomis kryptimis, vienas iš partnerių gali paslysti ir būti neištikimu, kasdienė rutina gali įsukti taip, kad puikiai vienas kitam tinkantys žmonės taps svetimi ir t. t. Poroje netrūksta iššūkių ir joje nėra vietos jaunatviškam naivumui. Geriau įsitikinkite, kad šalia džiaugsmo, sutikus tą vienintelį, esate apsiginklavusi pakankamu arsenalu informacijos, kaip globoti santykių šilumą, kaip teisingai elgtis su vyru, kokie ženklai sako, kad poroje prasideda problemos, ir esate susitaikiusi su tiesa, kad jokie santykiai nėra garantuoti iki gyvenimo pabaigos.
  • Retas vyras atlaiko moters norą padaryti iš vyro ir santykių projektą. Šeima moteriai yra jos stichija, tačiau toje stichijoje ji gali nejučia įvesti autoritarinį rėžimą. Jei tiksliai žinote, kaip turi atrodyti santykiai, kaip turi elgtis vyras, kaip auklėjami vaikai, tvarkomi namai ir t. t., jūsų santykiai pasmerkti labai duobėtam keliui. Kuo daugiau reikalavimų vyrui ir pastangų jį pakeisti, tuo daugiau šansų, kad laimingais santykiais džiaugsitės labai neilgai.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Ko santykiuose netoleruoja vyrai?

  • Tikite, kad meilė nugali visas kliūtis. Tai yra žavinga, tačiau pavojinga fantazija. Pirmaisiais pažinties metais nesunku aistrą, pakilius jausmus ir drugelius pilve sumaišyti su tikra meile. Jei matote, kad vyras turi rimtų problemų – padaugina alkoholio, linkęs į azartinius žaidimus, aktyviai flirtuoja su kitomis moterimis – gerai apgalvokite savo pasirinkimą. Jūsų meilė neišgelbės jokio vyro tol, kol vyras pats nenorės susitvarkyti.

Kiekvieną dieną, pažvelgusi į savo vyrą, pasakykite sau, kad renkatės jį tokį, koks jis yra dabar, ir mylite jį visą, o ne tik tas dalis, kurios jums patinka

Jei norite pakeisti savo vyrą, tai reiškia, kad jis jums nepatinka. Pagalvokite, ar keistumėte kažką, kas jums patiktų? O jei vyras jums nepatinka, ar nuoširdu yra teigti, kad jį mylite? Ar tikrai norite jam geriausio, stengdamasi „pakeisti“, jei iš tikro šio žmogaus nemėgstate tokio, koks jis yra?

Jei vyras nepateisino jūsų lūkesčių, tai ne jo, o jūsų atsakomybė. Jūs buvote ta, kuri juos susikūrė. Prievartauti vyrą atitikti jūsų fantazijas yra santykius griaunantis elgesys. Kiekvieną dieną, pažvelgusi į savo vyrą, pasakykite sau, kad renkatės jį tokį, koks jis yra dabar, ir mylite jį visą, o ne tik tas dalis, kurios jums patinka, bei tas, kurias nešiojate savo vaizduotėje. Kitu atveju, jūsų meilė yra tariama ir skirta ne vyrui, o savo vaizduotės vaisiui.


Straipsnį parengė santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius