Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykių ekspertai pataria. Ar įmanomi santykiai, jei vienas poroje nori vaikų, o kitas – ne?

Vaikiški batukai.
Scanpix/Panthermedia nuotr. / Vaikiški batukai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Santykius galima suskirstyti į du etapus. Pirmas – susižavėjimas, simpatija, įsimylėjimas. Sutinkame žmogų, kuris traukia, patinka, su juo įdomu ir gera būti, smagiai leidžiame laiką. Kitas etapas yra ar bent jau turėtų būti – tai racionalus įvertinimas, ar su šiuo žmogumi galėsime kurti šeimą ir bendrą gyvenimą. Praleidus antrą etapą ir nukeliavus iki altoriaus ar bendro gyvenimo tik iš susižavėjimo ir malonaus laiko kartu, metams bėgant galima turėti labai nemalonių rezultatų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vienas iš bazinių kriterijų poros harmonijai ir laimei yra jų pasaulėžiūros ir svarbiausių gyvenimo planų sutapimas. Aukoti dėl santykių tenka, tačiau ne viską aukoti galima ir sveika santykiams. Jei tai, ką aukosite, bus vienas esminių troškimų jūsų gyvenime, net ir su pačiu nuostabiausiu partneriu nebūsite laimingi.

Tad prieš kuriant bendrą ateitį verta gerai suvokti savo norus ir pakalbėti tarpusavyje, ar tie norai sutampa. Esminių troškimų nesutapimas yra pakankama priežastis skyryboms.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas
Mažuoliai

Vaikai yra vienas esminių klausimų, apie kurį kiekvienai, ateitį kartu planuojančiai porai verta išsamiai pasikalbėti. Kai kam gali atrodyti natūralu, kad po santuokos seka vaikai, tačiau toli gražu ne kiekvienas (tiek moteris, tiek vyras) nori vaikų ir apie juos svajoja.

Dalis „einančiųjų“ į antras ar trečias santuokas jau turi vaikų ir turėti jų dar daugiau nebeplanuoja. Tuo metu jų dabartiniam partneriui vaikai gali būti vienas svarbiausių norų ir tikslų gyvenime. Turėti ar neturėti vaikų yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Partneriai nėra skolingi vienas kitam atžalų tik todėl, kad jie kartu kuria gyvenimą, tad vaikų klausimą svarbu atvirai ir sąžiningai išspręsti prieš rimtesnį įsipareigojimą vienas kitam.

Kartais norai keičiasi, ir jaunas žmogus po kelių metų suvokia, kad vaikai jam tapo aktualiu klausimu ir naujai iškilusiu poreikiu. Tokiu atveju tenka vėl iškelti vaikų klausimą santykiuose ir ieškoti sprendimų.

Taip pat skaitykite: Gydytojos ginekologės komentaras: pastoti vėliau trukdo ne tik amžius

Jei tai, ką aukosite, bus vienas esminių troškimų jūsų gyvenime, net ir su pačiu nuostabiausiu partneriu nebūsite laimingi.

Būna situacijų, kada partneriai būna kartu ir tikisi, kad jų antroji pusė persigalvos ir panorės arba, atvirkščiai, nebenorės turėti atžalų. Tai gali tapti spąstais ilgiems metams. Nieko tokio, jei noras turėti vaikų nėra degantis ir yra tik vienas iš priimtinų gyvenimo scenarijų.

Visai kas kita, jei laukiate nesulaukiate susilaukti palikuonių ir tyliai stebite savo antrąją pusę, ar tik nepamatysite pasikeitimų jo / jos reakcijose į gatvėje sutiktus ar draugų mažylius. Partneris gali net nežinoti, jog tai darote, ir ramiai gyventi jį visiškai tenkinančiuose santykiuose. Tuo tarpu jūs nerasite sau vietos ir jausite, kad kažko jūsų gyvenime stipriai trūksta.

Partneris, daugiau ar mažiau, jūsų pasąmonėje taps tuo, kuris lyg kliūtis stovi tarp jūsų ir jūsų svajonės. Tam tikra prasme jis taps jūsų priešu, trukdančiu turėti tai, ko trokšta jūsų širdis. Taip į santykius ateis nepasitenkinimas, nusivylimas bei konfliktai.

„Shuterstock“ nuotr./Santykiai
„Shuterstock“ nuotr./Santykiai

Žmonės vardan patogumo ir tam, kad nekeistų nusistovėjusios situacijos, yra linkę susitaikyti su esama padėtimi ir aukoti savo troškimus. Paaukoję tai, ko stipriai trokšta, jie tampa liūdni, irzlūs, nusivylę gyvenimu bei žmonėmis.

Visos šios emocijos yra efektyvus gerų, draugiškų ir laimingų santykių griovėjas. Atsisakyti savo troškimų, šiuo atveju – noro turėti vaikų, daliai žmonių yra lengvesnis kelias negu atsisveikinti su dabartiniu partneriu ir ieškoti žmogaus, kurio norai ir tikslai sutaptų. Deja, lengvesnis kelias dažniausiai reiškia mažiau laimingą gyvenimą bei santykius.

Taip pat skaitykite: Manipuliacijos seksu

Atsisakyti savo troškimų, šiuo atveju – noro turėti vaikų, daliai žmonių yra lengvesnis kelias negu atsisveikinti su dabartiniu partneriu ir ieškoti žmogaus, kurio norai ir tikslai sutaptų.

Kaip vieną iš išsprendimų dalis žmonių pasirenka „pasidaryti“ vaiką su savo antrąja puse jo / jos neinformavus. Yra tiek vyriškų, tiek moteriškų triukų, kaip tai padaryti, tačiau rezultatais, labai tikėtina, nusivilsite. Partneris paprastai bent jau nujaus, kad buvo juo manipuliuota. Net šito nesuprasdamas jis bus pastatytas į situaciją, kurios nenorėjo.

Apgavystė, manipuliacija ir savo norų siekimas partnerio sąskaita sėkmingai ardo santykių laimę arba santykius apskritai. Galite sulaukti netgi paradoksalios situacijos – vaiką jūsų antroji pusė pamils ir rūpinsis juo, tačiau santykiai su jumis taps kritiški.

Taip pat skaitykite: 6 pagrindiniai dalykai, griaunantys jūsų santuoką

Vaikai yra tokia pati gyvenimo kryptis, kaip bet kokia kita, – mokslas, keliavimas, verslas. Galbūt keliais dešimtmečiais atgal vaikai buvo savaime suprantama bet kurios poros gyvenimo dalis, tačiau situacija keičiasi. Kuomet vaikas gimsta neplanuotai, tai jau galima vadinti likimu, ir abiem tenka atsakyti už naują gyvenimo posūkį. Tuo tarpu sąmoningas pasirinkimas, turėti vaikų ar ne poroje, turi būti priimtas vienbalsiai.

Jei partnerių poreikiai kategoriškai skiriasi, užtenka vien tik šitos priežasties išsiskirti ir ieškoti kito žmogaus. Kitu atveju vieno iš partnerių nepatenkintas poreikis kiš koją poros harmonijai ir kurstys konfliktus bei nepasitenkinimą santykiais.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką