Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 31d. 19:00

Santykių ekspertai pataria: kaip nepritraukti netikusių vyrų?

Mergina renkasi vaikiną
„Shutterstock“ nuotr. / Mergina renkasi vaikiną

Netikęs vyras iš esmės yra tas, kuris netinka konkrečiai moteriai. Žalinga skirstyti žmones į vienokius ar kitokius bendrąja prasme. Vyras, kuris vienai yra netikęs, kitai gali būti puikus gyvenimo partneris. Taigi geriausia būtų atsisukti į save, savo poreikius ir žvalgytis vyro konkrečiai sau, o „netikusiems“ leisti eiti savais keliais per daug apie juos negalvojant.

Kuo labiau moteris koncentruojasi į „netikusius“ vyrus, tuo daugiau jų mato aplinkoje ir pritraukia į savo gyvenimą. Tos, kurios nešioja širdyje pyktį, neapykantą vyrams, nesąmoningai traukia visiškai joms netinkančius tam, kad įrodytų savo tiesą – visi vyrai tokie, o gerų nėra.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Dalis moterų yra pastebėjusios, kad per gyvenimą pritraukia labai panašius vyrus, su kuriais santykiai baigiasi nelaimingai. Atrodytų, kitas vyras, o istorija kartojasi ta pati. Šioms moterims verta kreiptis pagalbos į psichologą ir atidžiau panagrinėti, kas skatina jas rinktis būtent tokius vyrus.

Priežasčių tam gali būti labai įvairių – nuo pasąmoninio netikėjimo, kad ji gali turėti geresnį vyrą, iki įpratimo prie tam tikro vyrų tipo vis tikintis, kad kitas turės savybes, tinkamas ilgalaikiams santykiams.

Vienas iš svarbiausių aspektų, kodėl į moterų gyvenimą ateina joms visiškai netinkami vyrai, yra prioritetų supainiojimas. Sąmoningai ar nesąmoningai ieškančios gyvenimo partnerio moterys būna susikūrusios pora sąrašų – pageidautinų savybių ir būtinų savybių sąrašą.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip susitaikyti su mylimo žmogaus netektimi?

Pageidautinų savybių sąrašas yra įkvėptas kultūros, filmų, fantazijų, svajonių ir atrodo maždaug taip: išvaizdus, aukštesnis už mane, ne vyresnis nei..., mėgstantis klasikinį aprangos stilių, muzikantas, o gal turintis prestižinę specialybę ir panašiai – kiekvienai pagal savo skonį.

Būtinų savybių sąraše atsiduria ar turėtų atsidurti tokie punktai, be kurių moters šeiminis gyvenimas netektų laimės, ir kalba pasisuka apie tokias savybes kaip: nepriklausomas nuo alkoholio, narkotikų, azartinių žaidimų ir t. t., pagarbiai elgiasi su aplinkiniais, artimaisiais, gerbia mane, mano profesiją, mano poreikius, nuomonę, gražiai elgiasi su gyvūnais ir vaikais, nesmurtauja nei fiziškai, nei psichologiškai, geba tvarkytis su finansais, moka spręsti konfliktus, nevengdamas jų ir nebandydamas pulti bei įrodyti savo tiesos.

Moterims, kurios užsiima saviugda, dvasiniu augimu, būtinų dalykų sąraše turėtų atsidurti ir tai, kad partneris taip pat tuo domėtųsi ir užsiimtų. Kuomet vienas iš partnerių eina saviugdos keliu, o kitas ne, labai dažnai porą ištinka skyrybos, kadangi vienas partneris „praauga“ kitą, ir jie pradeda nebesuprasti vienas kito pasaulio, vertybių, poreikių ir t. t.

Problemos partnerio paieškose prasideda tada, kuomet moteris sumaišo sąrašų svarbą. Pamačiusios vyrą, kuris ganėtinai stipriai atitinka pageidavimų sąrašą, moterys pamiršta būtinų savybių sąrašą. Taip jos nesunkiai prasideda su vyru, kuris, atrodytų, ir gražus, ir aukštas, ir savą verslą turi, tačiau gali būti visiškai netinkamas arba tai moteriai, arba ilgalaikiams santykiams apskritai.

Po metų kitų išaiškėja, kad šis, kone visus pageidavimus atitikęs vyras ir su aplinkiniais nesiskaito, ir išgerti nevengia, ir savo moterį mielai „pastato į vietą“. Pageidavimų sąrašas vilioja, jame sudėta daug romantinių fantazijų, o būtinų savybių sąrašas praktiškas, tad mažiau įdomus.

Taip pat skaitykite: Darniam gyvenimui: 10 dalykų, kuriuos vyrai ir moterys turėtų žinoti vieni apie kitus

Kitas galimas variantas – moteris pamato vyrą, kuris turi porą ar kelias savybes iš būtinų savybių sąrašo, ir pradeda ignoruoti, kad kitų būtinų savybių jame nėra. Likusių savybių egzistavimą ji sukuria pati ir tik po kurio laiko pradeda matyti, kokia yra reali situacija.

Vyras gali ir negerti, ir vaikus labai mylėti, ir su aplinkiniais būti pagarbus, o, tarkime, pinigai iš kišenių jam išbyra, kaip smėlis pro pirštus. Puikus žmogus bendravimui, tačiau gyvenimas kartu, bendra buitis gali pavirsti pragaru.

Moterys nevengia pamaišyti būtinų ir pageidaujamų savybių sąrašus būtinoms savybėms priskirdamos tokius punktus, kaip, pavyzdžiui, aukštesnis, be barzdos, abu tėvai su aukštuoju išsilavinimu ir t. t. Turint tokį privalomą sąrašą, dėl artimo, tinkamo žmogaus suradimo bus didelių problemų.

Sumaišius pageidavimus ir būtinybę, išsikraipo realybės vaizdas. Tai, kas tikrai svarbu ir kas turės didelės įtakos gyvenimui, kartu nukeliauja į antrą planą, o tai, kas santykių laimei neturi jokios reikšmės, tampa itin aktualu renkantis antrą pusę. Tokiu atveju būtinų savybių sąrašo punktus reiktų peržiūrėti tokiu būdu – paklauskite savęs, jei sutiktas žmogus taptų artimu, mylimu, brangiu, ar ši savybė būtų priežastis nebūti su juo santykiuose?

Net jei vyras yra pasiruošęs ilgalaikiams santykiams, į seksualiai atrodančias merginas jis pasižvalgo ne būsimos žmonos ieškodamas. Subrendę šeimai vyrai pakankamai atsakingai žiūri į savos moters paieškas, ir perdėtas seksualumas juos daugiau atbaido nei pritraukia.

Jei vyras bus žemesnis ar mažiau sportiškas, kiek stipriai tai lems bendrą buitį? Jei su žmogumi gera būti, šilta bendrauti, yra bendras supratimas, sutampa vertybės, požiūriai ar tai, kad jis turi tankią ir ilgesnę nei priimta visuomenėje barzdą, tikrai lems santykių laimę?

Reiklumas koncentruojantis į savybes, kurios neturi įtakos santykiams, labai sumažina kandidatų sąrašą ir yra puiki priežastis net nepastebėti puikiai tinkamo gyvenimo partnerio. Dėl to neretai ištinka paradoksali situacija – pavargusi nuo paieškų moteris pradeda leisti kartelę žemyn, nubraukinėdama savybes ne tik iš pageidaujamų, bet ir iš būtinų savybių sąrašo, taip pradėdama santykius su vyru, su kuriuo santykių laimė mažai tikėtina.

Neradusi sportiško ir iš išsilavinusios šeimos vyro,  ji sutinka gyventi su ir išgeriančiu, ir psichologiškai pasmurtaujančiu sutuoktiniu.

Dalis jaunų merginų, moterų mėgsta vyrų dėmesį traukti stengdamosi atrodyti ne tiek gražiai, kiek seksualiai. Pažinčių portaluose netrūksta merginų nuotraukų, kuriose demonstruojamas seksualumas. Vyrų dėmesio seksualumu susilaukti nesunku, tačiau vargiai tikėtina, kad tarp jų bus bent vienas, tinkamas ilgalaikiams santykiams.

Seksualumas traukia vyrus, kuriuos būtent tai ir domina, – trumpas malonumas su moterimi. Net jei vyras yra pasiruošęs ilgalaikiams santykiams, į seksualiai atrodančias merginas jis pasižvalgo ne būsimos žmonos ieškodamas. Subrendę šeimai vyrai pakankamai atsakingai žiūri į savos moters paieškas, ir perdėtas seksualumas juos daugiau atbaido nei pritraukia.

Taip pat skaitykite: Meilės numerologija: kas laukia santykiuose?

Netinkamus vyrus neretai pritraukia „netinkamos“ moterys. Jei matote, kad aplink jus vis sukasi netinkami vyrai, atidžiai pasižiūrėkite į save – ar pati esate „tinkama“ ilgalaikiams santykiams, mokate elgtis su vyru, esate pagarbi, mokate tvarkytis su savo emocijomis, esate pakankamai švelni, maloni ir t. t. Deja, posakis „toks tokį traukia“, turi realaus pagrindo.

Būna ir taip, kad labai nepagarbus vyras ateina į itin švelnios moters gyvenimą, tačiau jei moteris moka tik aukoti savo poreikius, rūpintis kitais ir nekreipia dėmesio į save, tik ištrūkusi iš nepagarbos ir prievartos pančių turi šansą išmokti kitokio elgesio ir sukurti harmoningus santykius su jai tinkamu vyru.

Dalis moterų sueina į santykius su joms netinkamais vyrais dėl to, kad nemoka būti vienos, joms būtinas bet kas, kad tik būtų šalia.

Dalis moterų sueina į santykius su joms netinkamais vyrais dėl to, kad nemoka būti vienos, joms būtinas bet kas, kad tik būtų šalia.

O „bet ko“ yra kur kas daugiau nei tinkamų partnerių porai, tad skubėjimas, vilties praradimas sutikti tinkamą žmogų, negalėjimas pabūti viena yra atviri vartai problematiškiems vyrams.

Vienas iš būdų, kaip sutikti savo žmogų, yra atsisukti į savo gyvenimą ir pasirūpinti pačiu savimi. Moterys, užsiėmusios perdėtai daug veiklų, verslais, atitolusios nuo savęs, savo poreikių, savo pomėgių, vertybių, ne tik pasimeta ir nebejaučia, kas joms gerai, o kas ne, bet tampa suirzusios, atrodo nelaimingos, spinduliuoja vidinį stresą ir pervargimą.

Mokymasis pažinti save, eiti ten ir daryti tai, prie ko linksta širdis, grąžina žmogų arčiau savo tikrosios prigimties, daro jį harmoningesniu, ramesniu, švelnesniu, malonesniu. Prie tokių žmonių, tiek vyrų, tiek moterų, atsiranda ir panašūs partneriai. Tada lengviau pamatyti, su kokiu iš tikro žmogumi bendraujame, kokios ateities perspektyvos.

Geriau pažinodami save, savo poreikius, vertybes, greičiau pamatome, ar su žmogumi, su kuriuo bendraujame, esame suderinami, ar skiriamės tiek, kad gražiai sugyventi tiesiog nepavyks.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Temos: 2 Santykiai Meilė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Vyriausybė nežino, kiek imigrantų įsileisti – kreipiasi pagalbos į Trišalę tarybą

Aktualu

Seimas po pateikimo pritarė pataisoms, kurios leistų sumažinti notarų ir antstolių įkainius

Aktualu

Petrui Gražuliui bus siūloma dirbti Kultūros komitete

Sportas

Olimpinis čempionas G.Umaras – apie dvejus marškinėlius, dopingą ir dabartinę veiklą

Gazas

Byra Panemunės rytinis aplinkkelis už 26,25 mln. – LAKD skyrė 2 savaites brokui ištaisyti

Pasaulis kišenėje

Kodėl nebūsite įleistas į Disneilendą, jeigu vilkėsite „Disney“ personažo kostiumą

Vardai

Skiriasi garsių menininkų pora – aktorė Aurelija Tamulytė ir fotografas Raimundas Švilpa

Aktualu

Tyrimo komisijoje dėl LRT veiklos – A.Širinskienės raginimai griežtinti išorės kontrolę

24sek

Išrinktas visų laikų „Žalgirio“ startinis penketas

Vardai

Įžeidimų lavinos sulaukusi neįgali mergina pateko į „Mis Italija“ finalą

Aktualu

Mirtiną klaidą padariusio chirurgo pasiteisinimai teismo neįtikino, bet nubaudė pritaikę išimtį iš taisyklės

Gazas

Į gatves išriedėjo net 6 nežymėti policijos automobiliai: vijosi ir 180 km/val.

Verslas

Mūšis dėl minimumo baigtas be rezultatų – Vyriausybė, tikėtina, nustatys 430 eurų

Aktualu

Trakuose nuo viaduko nukritus automobiliui žuvo jo vairuotojas

Aktualu

Vytautas V.Landsbergis: Užrašai šiaip sau

Sportas

Tragedija JAV – mįslingai nužudyta Europos golfo čempionė

Vardai

Ar Petras Gražulis gali nesuteikti dukrai savo pavardės? Teisininkės komentaras

Vardai

Advokatas A.Bandžius: „Kiek žinau, buvau paskutinis žmogus, kuriam rašė S.Grafinina“

Gyvenimas

Dizainerio R.Tisci debiutas – 134 modelių „Burberry“ pavasario kolekcija

24sek

Sunkiai FIBA langą uždaręs M.Kuzminskas savikritiškas: „Taip negali būti“

Naujienos

Verslas

Vyriausybė nežino, kiek imigrantų įsileisti – kreipiasi pagalbos į Trišalę tarybą

Aktualu

Seimas po pateikimo pritarė pataisoms, kurios leistų sumažinti notarų ir antstolių įkainius

Aktualu

Petrui Gražuliui bus siūloma dirbti Kultūros komitete

Sportas

Olimpinis čempionas G.Umaras – apie dvejus marškinėlius, dopingą ir dabartinę veiklą

Gazas

Byra Panemunės rytinis aplinkkelis už 26,25 mln. – LAKD skyrė 2 savaites brokui ištaisyti

Pasaulis kišenėje

Kodėl nebūsite įleistas į Disneilendą, jeigu vilkėsite „Disney“ personažo kostiumą

Vardai

Skiriasi garsių menininkų pora – aktorė Aurelija Tamulytė ir fotografas Raimundas Švilpa

Aktualu

Tyrimo komisijoje dėl LRT veiklos – A.Širinskienės raginimai griežtinti išorės kontrolę

24sek

Išrinktas visų laikų „Žalgirio“ startinis penketas

Vardai

Įžeidimų lavinos sulaukusi neįgali mergina pateko į „Mis Italija“ finalą

Aktualu

Mirtiną klaidą padariusio chirurgo pasiteisinimai teismo neįtikino, bet nubaudė pritaikę išimtį iš taisyklės

Gazas

Į gatves išriedėjo net 6 nežymėti policijos automobiliai: vijosi ir 180 km/val.

Verslas

Mūšis dėl minimumo baigtas be rezultatų – Vyriausybė, tikėtina, nustatys 430 eurų

Aktualu

Trakuose nuo viaduko nukritus automobiliui žuvo jo vairuotojas

Aktualu

Vytautas V.Landsbergis: Užrašai šiaip sau

Sportas

Tragedija JAV – mįslingai nužudyta Europos golfo čempionė

Vardai

Ar Petras Gražulis gali nesuteikti dukrai savo pavardės? Teisininkės komentaras

Vardai

Advokatas A.Bandžius: „Kiek žinau, buvau paskutinis žmogus, kuriam rašė S.Grafinina“

Gyvenimas

Dizainerio R.Tisci debiutas – 134 modelių „Burberry“ pavasario kolekcija

24sek

Sunkiai FIBA langą uždaręs M.Kuzminskas savikritiškas: „Taip negali būti“

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką