Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2019 birželio 9d. 21:00

Seksologai paneigė 8 mitus apie seksą, kurie žalingi poros santykiams

Pora lovoje
Vida Press nuotr. / Pora lovoje

Seksologai su savo klientais dažnai kalba apie tai, kaip šie įsivaizduoja seksą ir ką apie jį mano. Pasak specialistų, daugelis mūsų įsitikinimų apie seksą yra klaidingi ir netgi žalingi, rašo www.psychologies.ru.

1 mitas. Vyrai pasiruošę seksui bet kada ir bet kur

Iš tiesų vyrai nėra visada nusiteikę lytiniams santykiams. Vyras gali būti pavargęs, susijaudinęs ar dėl ko nors sunerimęs. Gali būti, kad jam reikia susigaudyti savo jausmuose, suprasti, ką jis jaučia partnerei.

Be to, kuo vyresnis vyras, tuo sunkiau jam susijaudinti, todėl jam reikalinga papildoma stimuliacija. Seksologai pataria moterims prisiminti, kad seksas turi teikti malonumo abiem partneriams, todėl jos turėtų pasiteirauti vyro, kas jį sujaudina, ir tai daryti.

Seksas neapsiriboja orgazmu – laikas į seksą pažvelgti plačiau ir kūrybiškiau.

2 mitas. Seksas be orgazmo – ne seksas

Seksas neapsiriboja vien lytiniu aktu, kuris baigiasi orgazmu, – laikas į seksą pažvelgti plačiau ir kūrybiškiau. Seksas – tai ir bučiniai, apsikabinimai, jausmingas masažas, oralinis lytinių organų stimuliavimas, glamonės, masturbacija, erotinių tekstų skaitymas kartu ir dalijimasis savo fantazijomis. Liaukitės save varžyti ir pamatysite – intymūs santykiai jums teiks daugiau malonumo.

3 mitas. Vyrus traukia tik tobulą kūną turinčios moterys

Masinė kultūra mums perša požiūrį, kad tik tobulą kūną turinčios moterys traukia vyrų akį ir kaitina jų aistras. Tačiau seksologai teigia, kad iš tiesų vyrai sekso metu nepastebi moterų fizinių „trūkumų“.

Paprastai tuo metu vyrų galvoje tik viena mintis: „Dieve mano, šalia manęs nuoga moteris!“ Svarbiausia, kad pati moteris mylėtų savo kūną, jaustųsi nepakartojama ir unikali, tuomet ji patiks ir vyrui. Kai moteris į savo „trūkumus“ ima žvelgti kaip į žavų išskirtinumą, ji mokosi mylėti save, o tai moko mylėti ir kitus.

4 mitas. Vyrai neištikimi, nes jiems kažko trūksta santykiuose

Kartais tai tiesa, tačiau tai tik viena priežasčių. Dažnai neištikimybę lemia tiesiog atsitiktinumas ir impulsyvus elgesys. Ir kartais įsipainioti į romaną gali netgi tie žmonės, kurie laimingi su savo nuolatiniu partneriu, nes tiesiog pasitaikė puiki „proga“, seksas pasirodė lengvai pasiekiamas ir nekeliantis rizikos nuolatiniams santykiams.

5 mitas. Moterys lengvai patiria vaginalinį orgazmą

Iki šiol taip mano daugelis vyrų, tačiau iš tiesų, kad moteris patirtų vaginalį orgazmą, būtinas klitorio stimuliavimas. Beje, to nežino ir daugelis moterų. Taigi spontaniško sekso metu, be paruošiamųjų glamonių ir papildomo lytinių organų stimuliavimo, moteris vargiai patirs orgazmą.

Pasak seksologų, šis mitas labai kenkia poros santykiams. Moteris jaučiasi nepatenkinta, o vyrui atrodo, kad jis nevisavertis, nes negali patenkinti savo moters.

6 mitas. Santykių pradžioje seksas turi būti svaiginantis

Kartais iš tiesų taip nutinka, tačiau daugeliu atvejų seksas būna tiesiog normalus arba geras. Daugeliui porų, kad būtų pasiekta harmonija lytiniuose santykiuose, reikia laiko geriau pažinti vienas kitą tiek psichologiniu, tiek seksualiniu aspektu.

Jeigu nuo pat pradžių viskas būtų idealu, nebūtų sąlygų augti, o būtent tai partnerius suartina.

Atsidūrę lovoje su nauju partneriu, jūs nieko nežinote apie tai, kas jam patinka, kas jį jaudina, netgi nežinote, ar jūs seksualiai suderinami. Be to, jūs jaudinatės, ar patenkinsite partnerio lūkesčius.

Pasak seksologų, nereikia bijoti iškylančių sunkumų, nes jeigu nuo pat pradžių viskas būtų idealu, jums, kaip porai, nebūtų sąlygų augti, o būtent tai partnerius suartina.

7 mitas. Jei naudojami lubrikantai, moteris nesusijaudina

Lubrikantai, nors daugelis jų nemėgsta, gali būti labai naudingi. Yra įvairių priežasčių, dėl kurių moters makštis ne visada pakankamai sudrėksta. Be to, moters susijaudinimas pirmiausia pasireiškia psichologiniame, o ne fiziniame lygmenyje.

8 mitas. Jei seksualiniai partnerių poreikiai skiriasi, santykiai pasmerkti

Dažna problema – seksualinių poreikių nesutapimas, t. y. vienam partneriui sekso norisi dažniau nei kitam. Tačiau, pasak seksologų, praktiškai nėra porų, kuriose abiejų partnerių seksualiniai poreikiai visiškai sutaptų. Nepaisant to, jų santykiai ilgalaikiai.

Tiesiog svarbu apie tai pasikalbėti su partneriu: kaip dažnai jūs tikitės intymių santykių, kokie yra partnerio poreikiai ir kaip juos suderinti. Jeigu poreikiai kardinaliai skirtingi, verta kreiptis į specialistą, kuris padės atrasti kompromisą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką