Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Situacija: moteris vyriškame kolektyve

Moteris darbe
Fotolia nuotr. / Moteris darbe
Šaltinis: 15min
0
A A

Manoma, kad dirbti su vyrais yra geriau. Bet ar iš tikrųjų? Moterų psichologija skiriasi nuo vyrų, ir čia jau nieko nepadarysi. Kaip elgtis ir ką daryti, kad darbas vyriškame kolektyve būtų malonus ir produktyvus? Peržvelkime dažniausiai pasitaikančius stereotipus apie moterų darbą vyriškame kolektyve.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nuomonė: tikri vyrai žino, jog moterys yra silpnos, todėl darbe jie elgsis kaip džentelmenai – paduos ranką, pakabins paltą ir pan.

Visai ne. Kai tik moteris patenka į vyrišką kolektyvą, ji nustoja būti silpnąja lytimi. Niekas jai neatleis klaidų, nenušluostys ašarų, neatsižvelgs į prastą savijautą. Vyrai gali būti griežti, grubūs, jie gali nesivaržydami pasakyti pastabą.

Ir visai ne dėl to, jog vyrai kietaširdžiai ir kietakakčiai. Tokios yra vyriškos komandos žaidimo taisyklės. Čia visada vyksta kova, visada yra laimėtojų ir pralaimėtojų, kurie kovoja dėl pagrindinio prizo – pinigų ir sėkmės.

Išvada: moteris vyriškame kolektyve turi būti lygiavertė varžovė ir įsilieti į komandos žaidimą. Priešingu atveju ji pralaimės.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip elgtis tarnybinio romano metu

Nuomonė: moteris vyriškame kolektyve visada yra tarsi po didinamuoju stiklu. Gražios suknelės, papuošalai, makiažas ir kvepalai garantuos jai vyrų susižavėjimą bei kilimą karjeros laiptais.

Taip tikrai nėra. Vyrai atsiduoda darbui labiau, negu jums atrodo. Todėl jie tikrai nepastebės jūsų naujos šukuosenos ar kokiais kvepalais jūs šiandien pasikvepinusi. Tai vyriškos psichologijos bruožas – nepastebėti smulkmenų. Be to, psichologai teigia, jog jeigu moteris nuolat sieks būti dėmesio centre ir pernelyg jaudinsis dėl savo išvaizdos, ji įsivarys stresą.

Jūsų palaidinės su nėriniais, suknelės su raukinukais ar tuo labiau ypač trumpi sijonai vyriškąją lytį veikia erzinančiai. Be to, rengdamosi perdėm moteriškai (na, tiesiai šviesiai – seksualiai), jūs atrodysite tarsi svetimkūnis tarp kostiumuotų vyriškių.

Išvada: į darbą renkitės darbui, o ne vakarėliui tinkamus drabužius.

Taip pat skaitykite: Pasiklydusi šiuolaikinė moteris: kodėl dėl karjeros palieka namų židinį?

Nuomonė: visi vyrai bus jums paslaugūs, rūpinsis jumis ir apipils dėmesiu. O kuris nors iš jų gal netgi pasiūlys jums savo ranką ir širdį.

Nebūtinai. Vyrai darbe pirmiausia galvoja apie jūsų profesinius įgūdžius. Ir tik per pietų pertrauką ar po darbo jie mato jumyse moterį. Be to, ieškoti vyro darbe – ne pati geriausia mintis.

Išvada: tobulėkite ir tapkite profesionalė. Nebijokite mokytis bei kelti savo profesinių įgūdžių.

„Shutterstock“ nuotr./Karjeristė
„Shutterstock“ nuotr./Karjeristė

Nuomonė: moteris, patekusi į vyrišką kolektyvą, turi pamiršti, kad ji yra moteris, ji turi bendrauti su vyrais kaip lygi su lygiais.

Veltui. Jūs galite perimti jų elgesio stilių, „pripumpuoti“ raumenis, išmokti kalbėti bosu, bet „saviške“ jūs niekada netapsite. Verčiau pasaugokite savo nervus. Vyriškas elgesio stilius atima daug jėgų ir išbalansuoja nervų sistemą. Jums gresia ankstyva senatvė, neigiamas vyrų požiūris į jus ir vienatvė.

Išvada: net ir vyriškame kolektyve nesiliaukite būti moterimi.

Taip pat skaitykite: 12 požymių, kad švaistote gyvenimą vėjais

Nuomonė: su vyrais lengva susidraugauti ir rasti bendrą kalbą.

Visai ne. Vyrai pirmiausia siekia įsitvirtinti darbe, o ne susidraugauti. Be to, jie labai bijo emocijų – būtino moteriškos draugystės ir jų pokalbių atributo. Tarp vyrų egzistuoja nuomonė, jog jeigu moteris rodo emocijas, ji yra isterikė, nemoka spręsti konfliktų logiškai ir argumentuotai.

Bendraudamos su vyrais nekalbėkite apie maisto ruošimą, savo vaikus, jus kamuojančius negalavimus, nenarpliokite asmeninio gyvenimo bei kitų darbuotojų elgesio, nesidomėkite kitų žmonių asmeniniu gyvenimu.

Išvada: valdykite ir nerodykite savo emocijų, išmokite jas paslėpti ir neapkraukite pašnekovo savo problemomis.

„Shuterstock“ nuotr./Darbas prie kompiuterio
„Shuterstock“ nuotr./Darbas prie kompiuterio

Nuomonė: jeigu jus apšaukė ar pakėlė balsą, nereikia tylėti, reikia atsakyti tuo pačiu arba apsiverkti, kad skriaudiką užgraužtų sąžinė.

Toks elegesys nieko gero neatneš. Jeigu skiaudikas pamatys tokią jūsų reakciją, jūs liksite pralaimėtojos vietoje. Tokios vyriškojo kolektyvo žaidimo taisyklės. Be to, jeigu jus ir apšaukė, tai greičiausiai buvo nukreipta ne į jūsų asmenybę, o į jūsų profesinius įgūdžius. Nelaikykite savyje pykčio ir pagiežos, vyriškoje komandoje tai nėra priimtina. Tarp kitko, viduje laikomas pyktis žudo nervines ląsteles, kenkia grožiui ir reputacijai.

Išvada: jeigu jus įžeidė ar apšaukė, nepraraskite savitvardos, ataką atremkite ramiu tonu, išlaikykite pauzes. Tai iš tiesų padeda.

Taip pat skaitykite: 7 nesenstančių moterų taisyklės

Nuomonė: vyrai padėkos jums už jūsų patarimus.

Ne visai. Bet kokį patarimą, kurį duoda moteris, dauguma vyrų suvokia kaip kritiką.

Išvada: darbe vyrus ne kritikuokite, o girkite.

Fotolia nuotr./Moteris prie kompiuterio
Fotolia nuotr./Moteris prie kompiuterio

Nuomonė: vyriškame kolektyve moteriai sunku „prigyti“, nes vyrai moteris laiko žemesne „rūšimi“.

Tikrai ne. Vyrai gali būti puikūs žmonės ir geri kolegos. Tačiau jūs turite žinoti pagrindinę taisyklę: privalote mokėti ir vadovautis vyriškojo kolektyvo žaidimo taisyklėmis, bet tuo pačiu turite išlikti moterimi.

Vyrams nepatinka, kai moteris darbe:

  • garsiai, spiegiančiu balsu juokiasi;
  • pernelyg daug šneka;
  • meta priekaištingus žvilgsnius;
  • prieš priimdama sprendimą, labai ilgai galvoja;
  • akivaizdžiai rodo savo klaidas ir nesėkmes;
  • dėl savo klaidų ir nesėkmių karjeroje kaltina vyriškąjį šovinizmą.

Vyrams patinka:

  • konkurencinė moters dvasia;
  • vyrų pasiekimų pripažinimas;
  • gebėjimas rizikuoti;
  • pasitikėjimas savimi.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Darbas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką