Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 9d. 16:00

Tai įdomu: šifruojame žvilgsnius

Žvilgsnis
Fotolia nuotr. / Žvilgsnis

Ne veltui sakoma, kad akys – žmogaus sielos veidrodis. Žvilgsnis gali išduoti absoliučiai visas vidines būsenas, žinoma, jei tik mokėtume tinkamai šią informaciją skaityti.

Iš to, kur ir kaip žvelgia pašnekovas, galima spręsti apie jo ketinimus, ar jis kalba nuoširdžiai, ar jam įdomios jūsų mintys ir t. t.

Tiesmukas žvilgsnis

Jei žmogus žiūri tiesiai į akis, veikiausiai yra itin susidomėjęs jūsų pasakojimu arba jumis. Tačiau jeigu tas žvilgsnis sminga pernelyg ilgai, pašnekovas veikiausiai jumis nepasitiki arba dėl ko nors būgštauja.

Vyriškis neatitraukia akių nuo moters? Viskas aišku. Jis ją „hipnotizuoja“, siekdamas artumo.

 

Šokinėjantis žvilgsnis

Jei pašnekovas žvilgteli į akis ir tuoj pat nusuka žvilgsnį, veikiausiai jis dėl ko nors nervinasi arba pokalbio tema jam visai neįdomi. Jei vyras tokiu žvilgsniu vertina moterį, beveik nekyla abejonių, kad pastaroji neturi jokių galimybių pelnyti jo simpatijas.

 

Žvilgsnis nukreiptas į viršų

Greičiausiai žmogus jūsų nemėgsta arba kažkuo jį erzinate. Taip nusiteikusį pašnekovą sunku kaip nors ar kuo nors sudominti ir priversti mąstyti kitaip.

 

Į dešinį lubų kampą nukreiptas žvilgsnis

Toks žvilgsnis rodo, kad pašnekovas įtemptai mąsto. Veikiausiai jis stengiasi prisiminti ką nors itin svarbaus. Atlikite paprastą eksperimentą. Paprašykite artimo bičiulio prisiminti, kuo jis vakar vilkėjo. Labai didelė tikimybė, kad bandydamas prisiminti, žmogus iškart įsistebeilys į dešinį lubų kampą.

 

Žvilgsnis į kairį lubų kampą

Pašnekovas mintyse kuria kokį nors vaizdinį: žmogaus, daikto ir pan. Papasakokite draugui apie naują pirkinį. Bičiulio akys greičiausiai pažvelgs aukštyn ir nukryps į kairę.

 

Žvilgsnis į dešinę

Pašnekovas kažką prisimena. Pamėginkite priminti kolegai seną melodiją. Jis iškart dirstelės dešinėn, tarsi ieškodamas „įstrigusios“ melodijos. O štai žmogaus, kuris niekada negirdėjo tos melodijos, greičiausiai žvilgsnis nukryps į kairę.

 

Žvilgsnis žemyn ir į dešinę

Pašnekovas „kalbasi“ su savimi. Jis arba apmąsto jūsų pasakytus žodžius, arba svarsto, ką turėtų pasakyti.

 

Žvilgsnis žemyn ir į kairę

Pašnekovas turėtų būti paniręs į kažkokius ne itin malonius išgyvenimus. Paprašykite bičiulio prisiminti ne pačius maloniausius įvykius. Daugelis žmonių tokiu atveju nevalingai nuleidžia akis, sukdami žvilgsnį į kairę.

 

Kodėl žvelgiame žemyn?

Žemyn nudelbtas žvilgsnis informuoja, kad pašnekovas jaučiasi nepatogiai ir nejaukiai. Dažnai taip elgiasi nedrąsus, kompleksų kamuojamas jaunuolis ar net subrendęs vyras, bendraudamas su jam patinkančia moterimi. Tačiau toks elgesys tikrai nerodo, kad moteris jam nepatinka. Jis tiesiog bijo būti atstumtas. Atkreipkite dėmesį į kitus kūno siunčiamus signalus: sutrikę drovuoliai dažnai parausta.

Beje, reikėtų nepamiršti, kad kairiarankiai elgiasi atvirkščiai. Užuot žvelgę dešinėn, žvilgtels į kairę ir pan.

 

Meluoja ar sako tiesą?

Jei abejojate pašnekovo nuoširdumu, užduokite jam paprastą klausimą, į kurį jis tikrai teisingai atsakys. Pavyzdžiui, paklauskite, kokios spalvos jo automobilis. Jei žmogus kilstels akis ir žvilgtels į dešinę (kairiarankis – kairėn), juo galima pasikliauti.

Vieno Anglijos universiteto mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 460 savanorių. Jiems buvo rodomos nepažįstamų vyrų ir moterų nuotraukos. Vieni fotografuoti žmonės žiūrėjo tiesiai į objektyvą, kitų akys buvo nukreiptos šiek tiek į šoną. Stebėtojų buvo paprašyta pasakyti, kurie iš nuotraukų žvelgiantys žmonės malonesni: tie, kurių akys žiūri tiesiai, ar žvelgiantieji į šoną. Net 425 pripažino, kad simpatingesnis tiesus žvilgsnis. Tiesiai žvelgiančios akys tarsi sako: „Esu atviras (-a), pasikliaukite manimi.“

Norite pavergti priešingos lyties atstovą? Žiūrėkite tiesiai į akis ir būtinai šypsokitės.

Temos: 1 Akys
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką