Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2020 sausio 15d. 22:00

Tobulo penio anatomija: ar centimetrai tikrai nesvarbu?

Vyras Ypatingos
123RF.com nuotr. / Vyras

Kad ir kaip saugotume trapius stipriosios lyties jausmus ir bandytume tvirtinti, purtyti galvą ar užtikrintu bei raminančiu tonu skelbtume, jog dydis nesvarbu, vis tik pripažinkime – gražus, proporcingas ir nemažas penis turi labai daug žavesio. Ir prie to prisideda ne tik seksualinio pasitenkinimo siekis, bet ir įvairūs įvaizdžiai, kurie siejasi su šiuo vyriškumą įprasminančiu organu. Jau XIX a. S.Freudas falo simbolį susiejo su jėga – socialine, politine, reprodukcine. Be to, sunku paneigti ir kad didelis penis suteikia tam tikrą pasididžiavimą, apie tai kalbama ir socialinėje erdvėje, ypač vyrų grupėse.

Žinoma, politiškai korektiškas ir visuotinai paplitęs moterų teiginys yra, jog dydis – nesvarbu. Įvairūs straipsniai ir viešoji nuomonė skelbia: svarbu ne dydis, o kaip įrankis naudojamas. Negalima paneigti, jog tame tiesos yra ir tinkamai parinkta sekso poza gali optimizuoti net ir mažiausią potencialą. Tačiau ar po 10 metų neatsibos šuniuko poza? Ar tikrai pirmą kartą svajonių princui atsegus kelnes ir atradus tikrai mažą mažąjį princą, bent giliai širdyje netenka užgožti nusivylimo atodūsio? O gal čia tik aš tokia begėdė ir vertinu ne tai, ką reikia vertinti? Ar jau laikas susigėsti dėl savo paviršutiniškumo?

Siekiant surasti tiesą, tarp šių dviejų polių – svarbu/nesvarbu, pirmiausia atsigręžiau į mokslinius tyrimus. 2015-aisiais N.Prause, J.Park, S.Leung ir G.Miller atliko tyrimą, kurio metu moterys iš 33 skirtingo dydžio 3D varpos modelių turėjo pasirinkti patraukliausią ir atsakyti į klausimus. Rezultatai parodė, jog moterys idealų penio dydį įvardino didesnį nei vidurkis, kuris yra apie 13 centimetrų. Taip pat, jog dydis, kuriam teikiama pirmenybė, skiriasi nuo to, ar kalbama apie trumpalaikius, ar ilgalaikius santykius.

Apklaustos moterys nurodė, jog partnerio su didesniu peniu norėtų vienos nakties nuotykiui, o ne ilgalaikiams santykiams. Tiesa, skirtumas nėra labai didelis – 16,3 ir 16 centimetrų (erekcijos metu). Kitų fizinių savybių vertinimui (ūgiui, sudėjimui ir t.t.) prognozuojamų santykių trukmė įtakos neturėjo. Svarbu paminėti tai, jog 27 proc. apklaustųjų įvardijo, kad partnerio penio dydžio neatitikimas su norimu dydžiu buvo viena iš priežasčių nutraukti santykius.

JAV Nacionalinės mokslų akademijos publikuotas straipsnis, kuriame buvo aptariamas santykis tarp penio dydžio ir vyro patrauklumo moteriai, parodė, jog varpos dydis turi didelę įtaką moters susižavėjimui vyru.

Tyrime dalyvavusios moterys apžiūrėjo 53 skirtingo sudėjimo modelių nuotraukas ir kaip patraukliausius pasirinko tuos, kurie buvo aukštesni, plačių pečių ir turintys didesnius lytinius organus. Nors, santykis tarp dydžio ir patrauklumo nėra tiesioginis – didesnis penis nereiškia didesnio vyro žavesio. Patrauklumo įvertinimas pradėjo kristi, kai penis buvo ilgesnis nei 7,6 centimetrai (ne erekcijos metu). Tyrimo rezultatai iškėlė diskusiją apie tai, jog moterų polinkis teikti pirmenybė didesnės apimties peniams galėjo paveikti evoliuciją. Pirmykštis žmogus nedėvėjo drabužių, todėl visos kūno dalys buvo aiškiai pastebimos. Tokiu atveju, galima daryti prielaidą, kad vyrai, apdovanoti dydžiu, buvo dažniau pasirenkami kaip partneriai ir turėjo daugiau galimybių pratęsti giminę, o tai galėjo paveikti penių evoliuciją.

Deja, civilizuotame pasaulyje atsiradusios kelnės atėmė iš šiuolaikinės moters galimybę įvertinti visus partnerio privalumus ir trūkumus iš karto. O ir įvairiausi dydžio nustatymo triukai, apie kuriuos kartais miglotai kalbama, pasirodo, yra neveiksmingi. Tyrimai rodo, kad nei ūgis, nei pėdų ar plaštakų dydis neišpranašauja varpos dydžio. Nors pirštų ilgis gali turėti ryšio – kuo smilius ilgesnis už bevardį pirštą, tuo didesnė tikimybė būti maloniai nustebintai pirmąją naktį kartu. Visgi, šiuo rodikliu per daug pasitikėti greičiausiai neverta, o ir į pasimatymą ateiti su liniuote gali pasirodyti šiek tiek keista.

Tačiau kaip patys vyrai žiūri į šį klausimą? Tyrimai teigia, kad apie 68 proc. vyrų nerimauja dėl savo varpos ilgio. Ir šis nerimas kyla vien iš baimės, jog partnerė nusivils – vyrai pervertina moterų poreikius ir tiki, kad jos pageidauja partnerių su didesniais peniais nei iš tiesų. Tyrimai rodo, kad nepasitenkinimas vyrams kyla savo kūno vertinimo apskritai, tam įtakos neturi ir pornografinių filmų įvaizdžiai – vyrus net prakaitas išpila pagalvojus, kaip jie atrodo mums, moterims. Tokiu atveju, tie politiškai korektiški tvirtinimai pradeda atrodyti ne tik pateisinami, bet net ir būtini.

Ir vis dėlto, nepaisant savo svajonių apie tobulą varpą, 85 proc. moterų yra patenkintos savo partneriu. 55 proc. teigia, kad dydis nėra toks svarbus. Joms pritaria ir seksologai bei psichologai, kurie nuolat pabrėžia komunikacijos, tolerancijos ir kompromisų svarbą santykiuose. Atrodytų, jei santykiai tvirti ir atviri, joks – didelis ar mažas – nepastos kelio meilės sėkmei, o pasmerktų santykių neišgelbės net ir pati tobuliausia varpa. Panašu, jog „per mažas penis“ iš tiesų reiškia „ne TAS vyras“.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką