Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 18:59

Translytė manekenė: „Tranzicijos pradžioje jaučiau poreikį atrodyti kaip moteris“

Munroe Bergdorf
„Scanpix“/AP nuotr. / Munroe Bergdorf

Translytė manekenė Munroe Bergdorf, vilkinti trumpute marškinių tipo suknele, atskleidė, kodėl ji pagaliau jaučiasi laiminga tiek plačiame megztinyje, tiek vilkėdama suknelę, rašo portalas www.theguardian.com.

Pateikiame jos tekstą:

„Drabužiams teikiau ypatingą reikšmę. 2011-aisiais, kai pradėjau tranzicijos etapą, aš iš tiesų jaučiau poreikį atrodyti moteriškai tam, kad tarsi patvirtinčiau žmonėms savo lytinę tapatybę. Dabar aš dėl to nebesirūpinu. Aš tokia pati moteris tiek vilkėdama treningines kelnes ir platų megztinį, tiek pasipuošusi ilga blizgančia suknele. Tai neturi jokio poveikio tam, kas aš esu.

Žinoma, prireikė laiko, kol tai suvokiau, todėl labai svarbu kalbėti apie binarinei sistemai nepriklausančius žmones. Tai padeda atsikratyti lyčių stereotipų, kurie galiausiai ima kiekvieną smaugti. Manau, kad nekvestionuoti normų yra pavojinga, nes marginalizuoti žmonės iš normų nieko nelaimi.

Aš tokia pati moteries tiek vilkėdama treningines kelnes ir platų megztinį, tiek pasipuošusi ilga blizgančia suknele. Tai neturi jokio poveikio tam, kas aš esu.

Balta marškinių tipo suknelė, kurią vilkiu, sukurta Londono meno mokyklos auklėtinių – dviejų jaunų dizainerių, kurie nepriklauso binarinei lyčių sistemai – ir aš ją šįmet vilkėjau Londono mados savaitėje kaip vyrišką drabužį. Dalyvavau ir praėjusius du sezonus, ir tiesiog įsimylėjau šiuos kuriančius žmones. Man patinka jų požiūris: „Kas yra vyriški drabužiai 2019 m? Tai gali būti absoliučiai bet kas!“

Aš apsirengusi kiek labiau, nei įprastai per mados savaites, tačiau tai yra įprastas mano apsirengimas, kai ruošiuosi išeiti pasilinksminti. Mane įkvėpė tokios moterys kaip Beyoncé, Rihanna, net Oprah. Kai kurie žmonės mėgsta visuomet atrodyti panašiai, tačiau man patinka keistis, tiesa, mėgstu tokius drabužius, kurie mane tarsi įgalina.

Viskas, ką esu vilkėjusi, vilkėjau dėl to, kad norėjau tuo metu. Galbūt ne visuomet pataikiau su tam tikrais drabužiais – klysti žmogiška. Aš tiesiog vilkiu viską, kas man patinka.

Tranzicijos pradžioje dažniau eksperimentavau su drabužiais – net ir dabar visuomet išbandau kažką naujo. Aš tobulėju ir žinau, kas tinka mano figūrai, nors mano siluetas keičiasi. Dabar turiu kur kas daugiau linkių, nei anksčiau, išmokau, kaip tai priimti. Manau, kad savo stilių apibūdinčiau kaip „patogiai glamūrinį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką