Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: kaip dažnai bučiuojasi lietuviai, latviai ir estai?

Bučiniai
Shutterstock nuotr. / Bučiniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadalis Baltijos šalių gyventojų teigia mėgstantys bučiuotis ir mielai tai darantys ir tik 6 proc. Lietuvos, 7 proc. Latvijos bei 5 proc. Estijos piliečių bučinių linkę vengti. Lietuvos gyventojai romantiškus bučinius dovanoja dažniau: kasdien ar keliskart per savaitę romantiškai bučiuojasi 70 proc. apklaustųjų Lietuvoje, 66 proc. Latvijoje ir 65 proc. Estijoje.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apklausa, kuria siekta įvertinti trijų Baltijos valstybių gyventojų požiūrį į romantiškus bučinius, atliktas „Coca-Cola“ iniciatyva. Dalis apklaustųjų bučiniais išreiškia šiltus ir draugiškus jausmus kitam asmeniui, tačiau dauguma teigia besibučiuojantys tik su mylimu žmogumi: tai pažymėjo 44 proc. Lietuvos, 54 proc. Latvijos ir net 64 proc. Estijos gyventojų.

Pastarieji pasirodė esą romantiškiausi – net 77 proc. apklaustųjų Estijoje dažniausiai bučiuojasi romantiškai į lūpas. Tokiam bučiniui pirmenybę teikia 73 proc. latvių ir 68 proc. lietuvių.

Taip pat skaitykite: Kas geriausiai bučiuojasi pagal Zodiaką?

Tyrimas atskleidė, kad apskritai visose trijose Baltijos šalyse dažniausiai bučiuojamasi su mylimaisiais, partneriais ar sutuoktiniais. Taip teigia 84 proc. Lietuvos, 85 proc. Latvijos ir 96 proc. Estijos gyventojų.

Asmeninio albumo nuotr./Vaidas Baumila ir Monika Linkytė pakeliui į Amsterdamą
Asmeninio albumo nuotr./Vaidas Baumila ir
Monika Linkytė

„Lietuvoje mes dar labai kuklinamės, mums sunku atvirai išreikšti meilę ir džiaugsmą. Bet labai smagu sužinoti, kad bent artimiausiems žmonėms tuos bučinius drąsiai daliname. Visą šį laiką, kol ruošėmės Eurovizijai, mes bandėme priminti, kad mylėti, išreikšti meilę yra labai gerai. Bučiniai yra puiki forma tai padaryti“, – pastebi dainininkai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė, šiais metais tapę „Coca-Cola“ kampanijos „Džiaugsmo bučinys“ (angl. Kiss Happiness) veidais.

Taip pat skaitykite: Prancūziško bučinio instruktažas

Tyrimas atskleidė, kad Lietuvos ir Latvijos gyventojai bučinius pirmiausia sieja su romantiškais jausmais. Paprašyti pasirinkti vieną žodį bučiniui apibūdinti, lietuviai ir latviai dažniausiai minėjo „meilę“ – atitinkamai 15 ir 19 proc. respondentams Lietuvoje bučiniai taip pat susiję su saldumu (11 proc.) ir malonumu, Latvijoje – švelnumu (10 proc.) ir aistra (7 proc.).

Aistringesnių asociacijų bučiniai kelia Estijos gyventojams, kurie bučinius pirmiausia sieja su malonumu (17 proc.) ir aistra (11 proc.).

Reprezentatyvų Lietuvos, Latvijos ir Estijos tyrimą dėl romantiškų bučinių atliko bendrovė „Spinter Research“, š. m. balandį apklaususi 3016 respondentų trijose Baltijos šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką