Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 11 20, 21:01

Urologas Marius Anglickis. Kaip dažnai mylėtis yra normalu?

„Nei daug, nei mažai – tik trys kartai per savaitę ir jūs nesirgsite prostatos vėžiu“, – sako vienas urologas. „Jūs galite turėti tik 7000–12 000 ejakuliacijų per savo gyvenimą, ir tada – viskas. Pamirškite erekciją bei lytinius santykius“, – teigia kitas profesorius. Jis sako, kad varpa išeikvojusi ejakuliacijų resursą „miršta“ tarsi legendinis karys Filipidas, kuris po Maratono mūšio parbėgęs į Atėnus krenta negyvas. Niekas neabejoja, kad lytiniai santykiai teigiamai veikia mūsų fizinę ir psichinę sveikatą, gerina poros tarpusavio santykius. Tik kaip dažnai mylėtis yra „normalu“? Ir ar tikrai kiekvienas vyras turi ribotą ejakuliacijų skaičių?
Marius Anglickis Tik prenumeratoriams
Marius Anglickis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

3 kartai per savaitę ir nesirgsite prostatos vėžiu. Ar tikrai?

Neseniai per pasaulio populiariosios spaudos puslapius nusirito antraščių lavina apie tyrimą, kurio rezultatai parodė, kad, jei mylėsitės bent tris kartus per savaitę – prostatos vėžiu sirgsite kur kas rečiau. 21 ejakuliacija per mėnesį yra tas magiškas skaičius, kuris leidžia sumažinti vyrų siaubo – prostatos vėžio atsiradimo riziką.

Tyrimo rezultatai taip plačiai pasklido, kad paskatino vyrus dažniau mylėtis. Vieni puolė džiaugtis, kiti nuoširdžiai nusivylė ir susitaikė su neišvengiamu likimu. Tačiau neskubėkite džiaugtis ar liūdėti. Atidžiau panagrinėjus šios studijos duomenis paaiškėja, kad jos struktūra blogai apgalvota, o rezultatai – kontroversiški. Didžioji šios studijos dalyvių dalis buvo nuo 46 iki 81 metų. Taigi poveikis jaunesniems dažnai besimylintiems vyrams visiškai neaiškus. Be to, nepriklausomi tyrėjai atlikę panašaus pobūdžio studijas negalėjo patvirtinti, kad dažnos ejakuliacijos tikrai gali sumažinti prostatos vėžio atsiradimo riziką.

123RF.com nuotr./Vizitas pas gydytoją
123RF.com nuotr./Vizitas pas gydytoją

Dar įdomiau tai, kad keletas studijų parodė, jog 20–30 metų jaunuoliai, turintys bent tris ejakuliacijas per savaitę, yra kur kas didesnėje prostatos vėžio atsiradimo rizikos grupėje. Taigi, kur tiesa? O tiesa, kaip ir visada, – kažkur anapus. Buvo atlikta daug studijų apie įvairių aplinkos veiksnių įtaką prostatos vėžio atsiradimui ir jų visų rezultatai prieštaringi. Gali būti, kad dažnos ejakuliacijos sumažina prostatos vėžio riziką, tačiau tam reikia daugiau įrodymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką