Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 17:59

Už sugyventinį kaltę dėl nužudymo prisiėmusi Nijolė atvira: kalėjimas mane išgelbėjo ir padėjo pasikeisti

Prieš kelerius metus atokiame name vykusios trijų asmenų išgertuvės baigėsi žmogaus mirtimi. Už nužudymą dešimtmečiui nuteista Nijolė Volskė šią kaltę buvo prisiėmusi už savo sugyventinį. Moters teigimu, kito pasirinkimo ji neturėjo – buvęs mylimasis grasino jos vaikais. Šią istoriją Nijolė vadina košmaru, o kalėjimą įvardija pora žodžių: „Ten žiauru ir baisu.“ Tačiau pripažįsta, kad būtent ta vieta ją išgelbėjo ir padėjo pasikeisti.

Nijolė prisimena, kad tą lemtingą vakarą su savo sugyventiniu ir į svečius užsukusiu draugu išgėrinėjo. Pastarajam prie moters pradėjus kabinėtis, jos stojo ginti tuometis partneris – sudavė porą smūgių, bet išgertuvės toliau tęsėsi.

Šnapso buvo daug. Mes visi sumigome. Prabundu naktį, ant stalo dar likę gėrimų... Bandau prikelti draugą, o jis jau miręs. Jam trūko kepenys. Tas vyras buvo stambus, svėrė per 100 kg. Paskutiniame teisme teisėjas manęs vis klausė: „Tu, kaip moteris, kai prie tavęs vyras kabinasi, į kur trenki?“ Aš tylėjau. Tikrai ne į kepenis trenki. Nebuvo, ką sakyti. Nes tu eini prisipažinti ir jau žinai, ką turi sakyti“, – prisimena N.Volskė.

Nijolė Volskė su dukra (asmeninio archyvo nuotrauka)
Nijolė Volskė su dukra (asmeninio archyvo nuotrauka)

Sugyventinis Nijolę privertė prisiimti kaltę – to nepadarius, grasinimų būtų sulaukę jos vaikai. N.Volskė pripažįsta, kad jau daug metų negali atsakyti, kodėl iš tikrųjų tada sutiko pasiaukoti. Iš pradžių, kaip pati sakė, manė, kad taip bus lengviau.

„Jis manipuliavo, žinojo, kad labai myliu savo vaikus. Iki paskutinio teismo tikėjausi, kad mano vyras ateis ir pasakys, kaip iš tikrųjų buvo. Nesulaukiau. Po metų baigėsi teismai, o jis į mano butą parsivedė kitą moterį ir tada aš suvokiau visą beprasmybę. Tai buvo viena sunkiausių dienų, tada pagalvojau: „Va čia tai meilė, va čia tai įlindau...“, – sako Nijolė.

Tai nebuvo pirmas kartas, kai Nijolė prisiėmė kaltę. Moteris tai yra dariusi ir anksčiau, net tada, kai ankstesnis vyras (jos dukros tėvas) prieš ją naudodavo protu nesuvokiamą smurtą.

„Tapau priklausoma. Negana to, kad nuo alkoholio, bet dar ir nuo tokių vyrų... Jis (ankstesnis vyras – aut.) ne tik grasino, jis mane ir degino, ir ko ten nebuvo. Aš visa sudegiau... Veidas, viskas. Vyras sumokėjo daktarui, kad padarytų man plastinę operaciją. Koja buvo nupjauta. Neva netyčia, bet vėliau, kai išgerdavai, susipykdavai, jis pasakydavo, kad tai padarė specialiai. Ir vis atleisdavau, dar ir pasakydavau, kad pati apsipyliau (benzinu – aut.)“, – apie keturiolika tokių išgyventų metų atvirai pasakoja moteris.

Visą pokalbį su Nijole kviečiame žiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše:

VIDEO: Už nužudymą kalėjusios moters išpažintis: „Aš nesigėdiju, kad sėdėjau, tai mano praeitis“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką