Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 13d. 15:00

Valentino diena svetur: nuo merginų piršlybų iki griežtų draudimų

Mergina.
Fotolia nuotr. / Mergina.

Vasario 14 diena – visų įsimylėjėlių šventė. Šią dieną įprasta dovanoti vienas kitam meilės atvirukus, gėles, saldumynus ir kitus romantiškus suvenyrus. Tačiau yra šalių, kurios turi savo tradicijas. Kai kurios iš jų labai originalios ir neįprastos.

Japonija

Japonijoje ilgus metus šią dieną įprasta sveikinti tik vyrus. Mylimiesiems moterys dovanodavo Šv.Valentino formos šokoladą. Manoma, kad tik šią dieną moteris, nesugadindama savo reputacijos, gali prisipažinti vyrui meilėje.

Tiesa, dabar su šia diena galima sveikini ne tik mylimus vyrus, bet ir draugus, kolegas, pažįstamus. Dažniausiai dovanojama šokoladinė, nebrangi dovanėlė. Vyras, gavęs iš moters tokią dovaną, turi „atsakyti“ moteriai – padovanoti papuošalą, rankinę ar pakviesti į restoraną.

Lygiai po mėnesio, kovo 14-ąją. Japonijos vyrai atsidėkoja moterims už vasario 14 dieną – dovanoja baltąjį šokoladą, todėl šį diena vadinama „baltąja“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Konkursas „Pirma meilė nerūdija“. Laimėkite bilietus dviem į Eroso Ramazzotti koncertą ir privatų susitikimą!

Didžioji Britanija

Pavyzdžiui, netekėjusios merginos atsikelia dar prieš saulėtekį, atsistoja prie lango ir žiūri į praeivius. Anot prietaro, pirmas vyras, kurį pamatys mergina, – jai skirtasis.

Nuo senų laikų Jungtinėje Karalystėje buvo paprotys burtų keliu išrinkti savo „Valentiną“. Jaunuoliai ant popieriaus gabaliukų rašydavo merginų vardus, dėdavo juos į skrybėlę ir traukdavo paeiliui. Ta, kurios vardą ištraukdavo vaikinas, tapdavo jo „Valentina“ visiems metams. Jaunuolis turėjo šiai merginai rašyti dainas ir sonetus, groti liutnia ir visur lydėti. Trumpai tariant – elgtis kaip riteris su dama.

Kitas įdomus šios šalies paprotys – dovanoti vienas kitam „meilės šaukštus“, kurie būdavo puošiami širdelėmis, raktais ir pakabinamomis spynomis. Visa tai simbolizuodavo „kelią į širdį“.

Anglai tiki, kad vasario 14-ąją burtai turi milžinišką galią ir būtinai išsipildys. Pavyzdžiui, netekėjusios merginos atsikelia dar prieš saulėtekį, atsistoja prie lango ir žiūri į praeivius. Anot prietaro, pirmas vyras, kurį pamatys mergina, – jai skirtasis. Taip pat netekėjusios merginos Valentino dieną mėto į upę ar tvenkinį suvyniotus popierėlius su užrašytais vyrų vardais. Popierėlyje, kuris išplaukia pirmas, turėtų būti užrašytas merginai skirto vyro vardas.

JAV

XIX a. pradžioje, kai cukrus Amerikoje buvo labai brangus, jaunuoliai merginoms dovanodavo marcipaną, kuris buvo laikomas labai vertinga dovana. Vėliau, kai cukraus pramonė stabilizavosi, tradicija dovanoti saldumynus įgavo milžinišką mastą.

Receptai
Receptas: Marcipaniniai saldainiai
4 asmenims
Pagaminsite per 1 val.
4.2 / 31
Kaip gaminti
  1. Visų pirma rankomis suformuokite norimo dydžio marcipanų masės rutuliukus, taip pat galima pasinaudoti sausainių formelėmis.
  2. Išlydykite pienišką šokoladą karšto vandens vonelėse.
  3. Išlydytą šokoladą iškart sumaišykite su saulėgrąžų aliejumi.
  4. Mirkykite suformuotą marcipanų masę į išlydytą šokoladą ir papuoškite.
  5. Įdėkite saldainius į šaldytuvą 30 min.
  6. Skanaus!

Receptą atsiuntė Ieva Bagdonaitė

Ingredientai
Marcipanų masė: 200.00 g
Šokoladas: 100.00 g (pieniško)
Saulėgrąžų aliejus: 1.00 arbat. š.
Papuošimai: (įvairių) 1.00 sauja
Peržiūrėti detalesnę informaciją

Saldainius sudėdavo į širdies formos dėžutes, ant kurių buvo užrašomi sveikinimai. Karamelę per Valentino dieną gamindavo baltai raudoną, kuri simbolizavo aistrą ir tyrą meilę.

Amerikiečių tradicijos, priklausomai nuo valstijos, skiriasi. Pavyzdžiui, Niujorke ar Atlantoje mergina gali pati pasipiršti vaikinui ir jis neturi teisės pasakyti „ne“. Jeigu sužadėtuvės įvyksta, jaunuolis turi merginai padovanoti šilkinę raudoną suknelę, o sau – pakabuką su širdele.

Vokietija

Vokietijoje požiūris į Valentino dieną yra ypatingas. Vokiečiai mano, kad meilė – tai lengvos formos beprotystė, o Šv. Valentinas jiems – bepročių globėjas. Todėl vasario 14 dieną vokiečiai puošia psichiatrijos ligonines raudonais kaspinais ir balionais, o koplyčiose aukoja specialias mišias.

Prancūzija

Prancūzijoje šią dieną įprasta dovanoti vienas kitam brangenybes. Beje, būtent prancūzai pirmieji sugalvojo dovanoti meilės laiškus su ketureiliais.

„Fotolia“ nuotr./Meilės laiškas
„Fotolia“ nuotr./Meilės laiškas

Ispanija

Ispanijoje kažkada vyravo tradicija siųsti meilės prisipažinimą. Tiesa, prisipažinimą turėjo atsiųsti pašto karvelis.

Danija

Danai kartais ir dabar laikosi keistos, bet romantiškos tradicijos – dovanoja vienas kitam baltas džiovintas gėles.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valentino dovana: kaunietis per 5 dienas už 150 eurų visiškai pertvarkė mylimosios kambarį

Italija

Italijoje mylimieji apsikeičia saldumynais, todėl vasario 14-oji čia vadinama „saldžiąja“ diena. Taip pat čia įprasta siųsti į rožinį voką įdėtą atviruką. Vokas „užantspauduojamas“ bučiniu, o ant jo nenurodomas siuntėjo adresas.

Saudo Arabija

Saudo Arabija – vienintelė šalis, kur įstatymais yra uždrausta Šv.Valentino diena. Tiems, kurie nesilaiko šio draudimo, gresia didelės baudos. Šią dieną šalyje draudžiama prekiauti pliušiniais žaislais, raudonomis rožėmis, Valentino dienos atvirukais ir kitais panašiais suvenyrais. Saudo Arabijos valdžia aiškina, kad ši meilės šventė skatina nuodėmingą jaunuolių gyvenimą.

VIDEO: 8 netikėti faktai apie Valentino dieną, kurių nežinojote
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką