-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Verslo konsultantas: ką apie kolegos savybes išduoda jo veidas

Šiuolaikinio verslo praktika reikalauja ne tik kompetencijos ekonomikoje, vadybos ar komunikacijos sugebėjimų, bet ir gero žmogiškųjų savybių išmanymo. Norint atlikti sėkmingas investicijas tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime, būtinas žmonių emocijų perpratimas bei efektyvus jų valdymas.
Žvilgsnis
Žvilgsnis / Fotolia nuotr.

Dažnai darbdaviai yra linkę pasitikėti tik kandidato į darbuotojus kvalifikacija, kurią atspindi faktai gyvenimo aprašyme, tačiau užmiršta apie asmens charakterio svarbą ir vėliau susiduria su sunkumais formuojant komandą ar tarpasmeninius santykius. Čia galėtų pagelbėti pasaulyje plačiai taikomas metodas – fizionomika (veidoskaita), kuriuo vadovaujantis galima prognozuoti žmogaus charakterį iš veido bruožų, žinoti, kuris žmogus kuriai darbo pozicijai yra tinkamas.

„Psichologai, norėdami atskleisti asmenybės bruožus, naudoja sudėtingus klausimynus su besikartojančiais klausimais, bet, kaip teko patirti savo veikloje, tai labai ilgas ir ne visada patikimas procesas, – pastebi verslo konsultantas Žydrūnas Sadauskas. – Tuo metu veidoskaita leidžia ganėtinai sėkmingai atskleisti tam tikrus žmonių gebėjimus, sužinoti, kodėl tam tikroje situacijoje jūs ar kitas žmogus reaguojate būtent taip.“ Pasak Ž. Sadausko, ypač tikslūs rezultatai gaunami derinant keletą fizionomikos metodikų.

Verslo partnerių, kolegų, darbdavių ar klientų charakterio bruožų perpratimas gali suteikti naujų galimybių bendrai veiklai, padėti prie derybų stalo ar tiesioginiuose pardavimuose, o perpratus artimiausių žmonių charakterio savybes – palengvinti asmeninį bendravimą. Be to, pasak konsultanto, veidoskaitos praktika naudinga ne tik dėl gebėjimų efektyviau ir naudingiau bendrauti su aplinkiniais žmonėmis, bet ir dėl savęs pažinimo, gebėjimo išryškinti geriausias savo savybes. „Tai, kas dažnai laikoma intuicijos galia, sprendimai, priimami bandant spėti kitų žmonių reakcijas, panaudojus veidoskaitos metodiką tampa labai aiškiu ir technologiškai suprastu gebėjimu“, – pabrėžia Ž. Sadauskas.

Veidoskaitos teorija teigia, jog žmogaus veido bruožai (pvz. nosies ilgumas, aukšta kakta, išraiškinga žandikaulio linija ir t.t.) yra tiesiogiai susiję su jo asmeninėmis savybėmis. Šie bruožai atspindi ne tik jo dabartinę emocinę būseną, bet ir charakterį, ir net tam tikras fizines savybes. Žinant pagrindinius veidoskaitos principus ir matant prieš save konkretų žmogų, galima lengvai nustatyti įgimtus ir gyvenimo eigoje išvystytus žmogaus asmenybės bruožus. Taip pat ir specifinius, pavyzdžiui, žmogaus reakciją į stresines aplinkybes, bei daugelį kitų reikšmingų savybių. Tai padeda pasirinkti geriausią taktiką, bendraujant su tuo žmogumi. Sertifikuotų veidoskaitos trenerių vedami užsiėmimai padeda atrasti naują būdą ne tik sutvirtinti savo asmenybę, bet ir perprasti bei išmokti valdyti kitų žmonių elgesį įvairiausiose gyvenimiškose situacijose. Daugiau informacijos apie veidoskaitą: www.karjerairsveikata.lt.

Skaitymo iš veido mokslas yra žinomas jau tūkstančius metų. Kinijoje egzistavo speciali žmonių kasta, kuriai priklausantys žmonės buvo apmokami šio mokslo – jie tapdavo paties imperatoriaus patarėjais, padedančiais nustatyti artimų imperatoriui žmonių patikimumą. Veidoskaitos žinovai dirba JAV Baltuosiuose rūmuose, šios teorijos paslapčių mokosi garsūs verslininkai, politikai, aktoriai, o kai kuriose kompanijose veidotyros išmanymas tampa pagrindiniu faktoriumi darbo vietos konkursuose.  

Straipsnio šaltinis: RsV agentūra „Ad verum“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius