Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 1d. 08:57

Visi galime būti inovatoriai – tereikia išsiugdyti keletą naudingų savybių šiuo neramiu metu

Sėkmė Tik prenumeratoriams
123RF.com nuotr. / Sėkmė
Ar jums yra tekę girdėti apie ponią C.J.Walker? Ji buvo pirmoji visko savo jėgomis pasiekusi Amerikos milijonierė – juodaodė, XIX amžiaus pabaigoje–XX pradžioje sėkmingai išplėtojusi grožio priemonių verslą. Apie ją „Netflix“ net sukūrė serialą „Self Made“. Mes visi galime šio to išmokti iš šios gabios, savo laiką pralenkusios inovatorės.

Siekiant savo tikslų, C.J.Walker teko susidurti su didžiuliu neapibrėžtumu. Kaip finansuoti savo verslą? Ar gali nutikti taip, kad jos partnerystės žlugs? Ar jos produktai sulauks pirkėjų dėmesio? Ar koją pakiš negailestinga konkurencija ir rasizmas? Madam Walker, kaip ji anuomet vadinta, toli gražu nebuvo tikra dėl savo ateities, tačiau tai jos nesustabdė.

Aš esu mokslininkas, nagrinėjantis verslo strategiją ir verslumo reiškinį. Aš taip pat esu verslininkas, investuotojas-angelas (angl. investment angel) ir keleto startuolių bei novatoriškų įmonių valdybos narys. Man labai įdomu nagrinėti, kas lemia vieno ar kito inovatoriaus sėkmę ir nesėkmę, ir šiame straipsnyje norėčiau pasidalinti su jumis keletu savo įžvalgų bei atradimų.

Pradėkime nuo to, kad, nors galbūt popkultūra gali sudaryti jums įspūdį, jog kiekvienas puikius inovatorius dievina riziką, taip nėra. Keli per keletą dešimtmečius atlikti tyrimai parodė, kad novatoriai ir verslininkai nėra labiau linkę rizikuoti nei eiliniai žmonės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Fast Company“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką