Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 25d. 16:00

„Vyras man neištikimas su savo žmona“. Santykių ekspertų komentaras

Neištikimas vyras
„Shuterstock“ nuotr. / Neištikimas vyras

Kai vyras susiranda kitą moterį, natūralu, kad su savo žmona jis turėtų skirtis. Tačiau, ką daryti, kai to jis nedaro ir tik maitina nuolatiniais pažadais? Į šį portalo skaitytojos klausimą atsako santykių ekspertai.

Sveiki,

norėčiau sulaukti Jūsų patarimo. Myliu vyrą, kuris yra vedęs, bet jo žmona Vokietijoje ir nori skirtis. Žinau, kad jis man yra neištikimas, nes ta kita moteris duoda jam pinigų. Jis mane ramina, sako, kad nekreipčiau dėmesio, bet aš negaliu nustoti pavydėti. Šiuo metu tikrai nežinau, ar man verta dėl jo kovoti, ar ne?

Man su juo gera ir aš tikrai norėčiau būti kartu, bet kartais pagalvoju – kam man reikia tokio vyro? Juk esu savarankiška, graži, protinga, vairuoju automobilį... Juk galėčiau rasti neužimtą vyrą, bet kaip įsakyti savo širdžiai? Patarkite, ką man daryti?


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

Žmogaus psichika taip jau veikia, kad kartais tenka patirti daug nemalonių dalykų, kol nusprendžiame, jog nebenorime daugiau kentėti ir darome kitus pasirinkimus. Prie netinkamų žmonių, darbų, idėjų, planų prisirišame dėl daugybės priežasčių: šventai tikime, kad ten yra mūsų laimė; bijome, kad paleidę šį variantą, kito nebesulauksime; bijome sau pasakyti, ko norime iš tikrųjų, nes, atrodo, lengviau to nežinoti, negu rizikuoti, kad noras neišsipildys.

Visos tokios baimės yra blokai, trukdantys matyti realią situaciją ir ją įvertinti. Gali būti, jog šalia Jūsų yra puikus vyras ir jo santykiai su žmona tikrai juda skyrybų link. Gali būti ir taip, kad jis mieliau renkasi būti su dviem moterimis, iš kurių gauna savas naudas ir nesiruošia nei skirtis, nei įsipareigoti tik Jums.

Negalime atsakyti, kaip yra iš tikrųjų tik iš to, ką parašėte. Akivaizdu tik tiek, kad Jums ši situacija kelia nerimą ir nesate iki galo tikra, ar prarastumėte kažką vertingo, ar tik padarytumėte sau paslaugą, jei išsiskirtumėte. Apie tai būtų geriausia pakalbėti arba su žmonėmis, kuriais pasitikite, arba su specialistu. Kalbėdama išgirstumėte pati save, išgirstumėte kitų nuomones bei pastebėjimus, būtų lengviau pamatyti, ar jųdviejų santykiai turi realią perspektyvą ar ne.

Yra tam tikras pavojus  būti su vyru, kuris nėra atsidavęs tik Jums. Vyras, jausdamas, kad gali būti neištikimas moteriai ir ji vis tiek bus su juo, mielai naudosis tokia galimybe, jei yra linkęs į neištikimybę. Įvertinkite, ko norite iš vyro ir santykių. Taip pat įvertinkite esamus santykius bei susidariusią situaciją ir matysite, kiek toli tai yra nuo Jūsų norų. Sudėkite esamo draugo pliusus ir minusus – surašykite juos ant popieriaus, kad aiškiai matytumėte. Stebėkite, ar minusai neviršija pliusų. Įvertinkite kiekvieną pliusą ir minusą balais ir tuomet palyginkite, kadangi, tarkime, faktas, jog jis neskuba skirtis, gali nusverti net kelis pliusus, kuriuos matote jame bei santykiuose.

Savarankiškos, savimi pasirūpinančios moterys, yra lengvas grobis vyrams, kurie linkę mėgautis moterimi, o ne rūpintis ja. Tokios moterys yra įpratusios viską gauti pačios, taip pat ir vyrą. O stengdamosi „gauti“ vyrą, jos atima iš savęs vienintelį šansą surasti vyrą, kuris pasistengs „gauti“ ją investuodamas į tai savo laiką, pastangas ir paskui vertindamas tą moterį, dėl kurios teko padirbėti. Vyras nevertina „lengvo grobio“.

Atkreipkite dėmesį, ar nesate ta, kuri stengiasi ir investuoja į santykius daugiau nei vyras. Jei taip – nei šis, nei kitas vyras nebus linkęs stengtis dėl Jūsų.

Dalis vyrų net nesiruošia stengtis dėl jokios moters, kadangi pakankamai tokių moterų, kurios pačios pasistengs dėl jo, teiks jam malonumą ir bus šalia be jokio įsipareigojimo iš vyro pusės. Atkreipkite dėmesį, ar nesate ta, kuri stengiasi ir investuoja į santykius daugiau nei vyras. Jei taip – nei šis, nei kitas vyras nebus linkęs stengtis dėl Jūsų. Vyras visada turi būti tas, kuris siekia moters. Pradėkite siekti vyro pati ir turėsite tokį vyrą, kuris mėgausis Jumis, tačiau neplanuos nieko daugiau, suras šimtus pasiteisinimų, kodėl jis negali įsipareigoti, prikalbės pažadų, tačiau neskubės jų tesėti.

Taigi ketinimas kovoti dėl vyro greičiau žada nesėkmę, negu tai, kad jis taps ištikimu tik Jums. Išmintingas kovojimas dėl vyro yra pasakymas jam, kokia situacija netenkina, kokiu atveju Jūs būsite su vyru, o kokiu – ne ir pasitraukimas nuo jo tol, kol jis išmoks atsirinkti, ką daro ir ko nori pats. Žinoma, vyras gali pasitraukti iš santykių visam laikui, tačiau taip žinosite, kad jis ir nebuvo pasiruošęs kurti su Jumis savo ateities. Tokia taktika išlaiko įtampą iš moters pusės, kuri labai sveika vyrui ir būtina santykiams.

Paprastai moterys taiko kitą taktiką – būna šalia bet kokia kaina, tačiau kelia skandalus, preikaištauja, pyksta, kaltina ir t.t. Tokia taktika tik stumia vyrą toliau iš santykių arba vyras užsidaro, pradeda ignoruoti moterį. Tik malonus elgesys ir gebėjimas be piktumų atsitraukti nuo vyro tuo metu, kai vyras skaudina moterį, elgiasi netaktiškai, nekreipia dėmesio į jos skausmą, suteikia galimybę paskatinti vyrą keisti elgesį ar susidariusią situaciją.

Taip pat skaitykite: „Kaip siekti patinkančios merginos?“ Santykių ekspertų komentaras

Jums pačiai teks nuspręsti, ar šis žmogus tenkina Jus kaip vyras. Palikite nuošalyje tai, kad su juo gera būti. Pasistenkite atsitraukti nuo visko, kas yra romantiška bei jausminga. Įvertinkite jį praktiškai – ar jis domisi Jumis, moka išklausyti, sprendžia Jūsų problemas, tęsi pažadus, rodo dėmesį, tenkina Jūsų poreikius. Iš laiško labai sunku pasakyti, kokia iš tikrųjų yra jo situacija su žmona, kodėl iš jos gaunami pinigai, ar jie susitinka, bendrauja, ar šiuo metu juos sieja tik teisiniai dalykai, kurie kartais gana ilgai sprendžiasi.

Pakalbėkite apie tai su kuo nors, kas padėtų pamatyti tikslesnį vaizdą. Iš laiško ne iki galo aišku ir tai, ar jo noras skirtis yra tik jo kalbos, ar jis imasi konkrečių veiksmų: sprendžia skyrybų klausimus, planuoja bendrą ateitį su Jumis. Kai dėsite savo santykių bei draugo pliusus ir minusus, įvertinkite visa tai, pasikalbėkite su kitais žmonėmis ir tada padarykite išvadas.

Jei apsisprendusi matysite, kad jis nėra tas žmogus, kuris būtų tinkamas Jums į gyvenimo partnerius, skausmo neišvengsite, bet bent jau žinosite, ko norite, o ko – ne. Atsitraukti nuo vyro, į kurį jau spėjote sudėti viltis ir svajones apie ateitį, lengva nebus, tad neieškokite paprastų kelių. Žinokite, kad bus skausmas, kurį reikės iškęsti – susitaikius su tuo bus jei ne lengviau, tai bent jau įmanoma žengti tuos žingsnius, kuriuos reikia žengti, jei nuspręsite nutraukti santykius.

Sekmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito pabaiga Vilniuje: pagarba holokausto ir sovietų aukoms

Verslas

Ekologinio ūkio savininkas: man gaila, bet turiu absoliučiai viską eksportuoti

Aktualu

Tragedija pasibaigusios regatos dalyviai: sąlygos buvo nelengvos, bet niekas varu nevarė

Aktualu

Popiežius Kaune kvietė kunigus būti arčiau žmonių: „Sako: žmonės neateina. Eik juos atrasti“

Aktualu

Kaune į parduotuvę įėjo ir susmuko nudurtas vyras, suimti įtariamieji

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Verslas

Pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje gyvena laukimu ir mokosi lietuvių kalbos

Sportas

L.Spalviui atlikta kelio operacija: be futbolo – pusmetį

Aktualu

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę

Vardai

Michaelas Jacksonas po mirties uždirba daugiau nei būdamas gyvas: jo giminaičiai maudosi prabangoje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugsėjo 16 – 22 d.)

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius po „Viešpaties angelo“ maldos prakalbo lietuviškai: „Gražaus sekmadienio! Skanių pietų!“

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Kaune: „Lietuva gali paliudyti, kaip nukrečia šiurpas ištarus žodį Sibiras arba getai“

Gyvenimas

Kokios kaktos raukšlės rodo tikimybę susirgti širdies ligomis?

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Sportas

Pirmuosius taškus „Chelsea“ prarado Londono derbyje

Aktualu

Buvusio Vilniaus geto vietoje iš akmenų sudėta Dovydo žvaigždė

Gyvenimas

Nuotaka atšaukė vestuves, nes svečiai atsisakė tenkinti jos užgaidą – dovanoti grynųjų

Naujienos

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito pabaiga Vilniuje: „Te Lietuva būna vilties švyturiu“

Verslas

Ekologinio ūkio savininkas: man gaila, bet turiu absoliučiai viską eksportuoti

Aktualu

Tragedija pasibaigusios regatos dalyviai: sąlygos buvo nelengvos, bet niekas varu nevarė

Aktualu

Dviaukštį autobusą Anglijoje vairuojanti emigrantė: vyrai ir moterys čia lygūs

Maistas

Užkandžiai vaikams iš rudens gėrybių: nuo morkų keksiukų iki moliūgų humuso

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Aktualu

Popiežius Kaune kvietė kunigus būti arčiau žmonių: „Sako: žmonės neateina. Eik juos atrasti“

Aktualu

Kaune į parduotuvę įėjo ir susmuko nudurtas vyras, suimti įtariamieji

Verslas

Pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje gyvena laukimu ir mokosi lietuvių kalbos

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugsėjo 16 – 22 d.)

Vardai

Michaelas Jacksonas po mirties uždirba daugiau nei būdamas gyvas: jo giminaičiai maudosi prabangoje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius po „Viešpaties angelo“ maldos prakalbo lietuviškai: „Gražaus sekmadienio! Skanių pietų!“

Gyvenimas

Kokios kaktos raukšlės rodo tikimybę susirgti širdies ligomis?

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Sportas

L.Spalviui atlikta kelio operacija: be futbolo – pusmetį

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Kaune: „Lietuva gali paliudyti, kaip nukrečia šiurpas ištarus žodį Sibiras arba getai“

Sportas

Pirmuosius taškus „Chelsea“ prarado Londono derbyje

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką