Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 20d. 16:00

„Vyras man tapo nepatrauklus“. Santykių ekspertų komentaras

Santykiai
123rf.com nuotr. / Santykiai

Ar verta skirtis su vyru, kuris po ketverių santuokos metų tiesiog apsileido, tiek kalbant apie išvaizdą, tiek ir apie rūpinimąsi savo žmona? Į šį skaitytojos klausimą atsako santykių ekspertai.

Sveiki, 

man 28-eri, esu ištekėjusi už portugalo, su juo auginame ketverių metukų dukrytę. Pastaruoju metu mūsų santykiai labai atšalo, to priežastimi visada laikiau vyro nesupratingumą, neišklausymą, jaučiausi apleista ir vieniša. Visada stengdavausi jam paaiškinti, kas man nepatinka, kad norėčiau gyventi kitaip, sulaukti daugiau dėmesio, daugiau praleisti laiko su juo, tačiau, atrodo, jis manęs visiškai nesiklausė, rūpinosi tik mūsų finansine padėtimi ir vakarus leisdavo prie televizoriaus. Galiausiai jis pradėjo nebesirūpinti savo išvaizda, po mažu tapo man nepatrauklus...

Tada nutiko taip, kad susitikau savo seną draugą ir pradėjome jausti vienas kitam simpatiją, pradėjome susitikinėti. Tuo metu su vyru santykiai pasiekė absoliučią krizę, pradėjome miegoti skirtingose lovose, nuo dukrelės stengiausi viską nuslėpti, tačiau ji puikiai jautė, kad kažkas ne taip. Vyras tylėjo dar visą mėnesį, per tą laiką pradėjau svarstyti apie skyrybas, pradėjau kurti planus, ką darysiu toliau, praradau apetitą, labai nukrito svoris, burnoje jausdavau šleikštulį...

Tylėjimo laikas vis tik baigėsi, ir vyras paprašė pasikalbėti. Prižadėjo, kad pasikeis, kad viskas bus kitaip, nes mane myli ir nenori prarasti. Suteikiau jam dar vieną šansą, su draugu nebesusitikinėjau jausdama nežmonišką kaltę, tačiau mūsų santykiai su vyru nepagerėjo, nes nežinau, ar jį myliu, dažnai galvoju apie draugą. Mano vyras su manimi elgiasi nuostabiai, tačiau aš neįstengiu jam rodyti šiltų jausmų. Gyvename kartu ir jaučiu, kad stengiuosi save įtikinti, jog geriausia gyventi su juo dėl dukrytės ir visų kitų aplinkybių.

Labai norėčiau išgirsti jūsų nuomonę, gal net patarimą, kaip elgtis toliau, kad nesuklysčiau ir nepadaryčiau žalos savo vaikui, tačiau taip pat nenuskriausčiau savęs..


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

visų pirma vaikas neturėtų būti įtrauktas į jųdviejų su vyru santykius. Dukrytei reikalinga laiminga, rami mama, o ne tariamai egzistuojanti, tačiau be meilės ir šilumos, šeima. Taigi Jūsų mergaitei sveikiausia bus tai, kas Jus pačią darys ramesne ir laimingesne. Kuomet pora yra ant skyrybų ribos, nėra geresnio ar blogesnio sprendimo vaikui. Didžiausią įtaką atžaloms daro tėvų nemeilė vienas kitm, o ne buvimas kartu ar skyrybos. Žinoma, tai nereiškia, kad turėtumėte kaltinti save dėl to, kas nutko Jūsų šeimoje – jokiu būdu! Tik norime, kad pamatytumėte, jog Jūsų aukojimasis dėl dukros neduos jos gerovei jokios naudos. Pasirūpinkite savimi ir tai bus geriausia, ką galite suteikti dukrai – laimingą mamą. Dėl dukrytės dar rekomenduojame paieškoti ir pastudijuoti šį tą apie vaikų psichologiją, pasidomėti kuo įvairesnėmis žiniomis, kad susidarytumėte platų vaizdą, kas vyksta vaiko galvelėje. Tėvų buvimas ar nebuvimas kartu yra tik ledkalnio viršūnė vaiko gerovei ir bandymas susikoncentruoti tik į šitą faktorių nepadės Jūsų mergaitei jaustis saugiai, mylimai ir laimingai.

Jūsų situacija su vyru gali būti standartinis atvejis, kuomet moteris, ilgai kentusi vyro šaltumą ir nedėmesingumą, atšala pati ir šiltų jausmų vyrui tarsi nebelieka. Jei buvo laikas, kuomet tikrai mylėjote savo vyrą, ta meilė nedingo. Ji tik pasislėpusi po nuoskaudų sluoksniu. Deja, išvalyti nuoskaudas nėra taip lengva ir vargu ar apsieisite be specialisto pagalbos. Jūs, tiek ilgai laukusi to, ko norite, ir nesulaukusi, uždarėte savo vyrui širdį ir nebenorite jam atsidaryti, kad vėl netektų kentėti. Be to greičiausiai jaučiate, kad jo dabartinis dėmesys yra menkutis atlygis už tai, ko visą santuokos laiką Jums trūko ir laukėte iš jo. Kartu šis dėmesys gali kelti Jumyse kaltės jausmą, kad štai, koks ji šaunus vyras tapo, o Jūs nebegalite jam nieko jausti. Šalia dar ir draugas, kuriam jaučiate simpatiją ir kuris, atrodo, gali būti tas, kuris suteiks Jums šeimyninę laimę.

Esate gana sudėtingoje kryžkelėje, kadangi labai sunku pasakyti, ar Jūsų su vyru santykiai tikrai žlugę ir ar draugas yra tas vyras, kuris sugebės suteikti tai, ko Jums reikia. Mūsų rekomendacija yra išbandyti su vyru viską, kas Jūsų galioje, kad būtumėte rami, jog santykiai su juo tikrai nebeturi ateities. Tai reiškia, kad judviem teks susirasti pagalbą – psichologus ar santykių ekspertus – ir gerai padirbėti ties esama situacija. Jums teks išpykti ir iškalbėti viską, ką nešiojate ant širdies ir kas uždarė Jūsų jausmus vyrui. Jam teks apsišarvuoti kantrybe ir suvokti, kad tam, jog Jūs pasijustumėte saugi ir vėl galėtumėte juo pasitikėti, jam teks įrodyti, jog jo pasikeitimas nėra trumpalaikis ir jis pasiruošęs būti tokiu visą likusį gyvenimą.

Tai nėra lengvas darbas ir tam reikės jūsų abiejų pastangų. Be to, be žinių ir pagalbos judu vargu ar susitvarkytumėte. Krizė yra viso labo santykių pamoka, kurią pora arba išmoksta, arba ne. Judu neišmokote jos laiku ir dabar turite apsunkintas sąlygas arba susitvarkyti ir sustiprinti, pagerinti santykius, arba degraduoti kaip pora iki galo ir skirtis. Kadangi laikas, kurį keliavote į krizę, truko kelerius metus, laikas, per kurį vėl galite atsistoti ant kojų kaip pora, taip pat nebus trumpas. Turėkite galvoje tai, kad Jūs neprivalote pati gelbėti santykių ir užsiversti visos naštos ant savo pečių. Tarkitės, kalbėkite su vyru, sakykite jam, kokia yra situacija ir kokios pagalbos reikia iš jo, jei jis nori šių santykių. Prašykite, kad jis taip pat dėtų pastangas, ieškotų, kaip susitvarkyti ir aktyviai dalyvautų santykių atkūrime, jei nuspręsite, kad norite duoti šansą. Leiskite jam būti tuo, kuris aktyviai stengiasi dėl santykių, o Jūs tik sekite iš paskos ir stebėkite, kas iš to išeina, išsakykite savo pageidavimus, norus, pastebėjimus. Jei vyras nenorės nieko daryti ir imtis pastangų arba dės tik tokias pastangas, kurios jam atrodys tinkamos, tačiau neatsižvelgs į Jūsų poreikius, tuomet greičiausiai neturėsite kitos išeities, kaip tik skirtis.

Jei visgi nuspręsite, kad skyrybos ir naujų santykių kūrimas su draugu yra tinkamesnis sprendimas jau dabar – rekomenduojame pastudijuoti santykių žinias ar pasikonsultuoti su specialistais, kad išmoktumėte šių santykių klaidas ir jų nebekartotumėte. Kiekvienas vyras yra linkęs apsileisti, užsimiršti ir ignoruoti savo moterį. Jei nemokėsite laiku ir tinkamai jo motyvuoti grįžti į santykius, po metų kitų ir naujas vyras greičiausiai taps pasyvus ir nesuinteresuotas Jumis. Žlugę santykiai reiškia arba labai netinkamą partnerio pasirinkimą, arba dideles santykių žinių spragas ir nemokėjimą juose elgtis (retais atvejais pora tiesiog draugiškai išsivaikšto savai keliais, bet tai ne Jūsų situacija).

Kadangi tai Jūsų gyvenimas, būtų beprasmiška ieškoti priekabių vyre ir versti atsakomybę jam dėl nežinojimo ir nemokėjimo elgtis poroje. Jums bus daug naudingiau, jei pasirūpinsite savo dalimi ir savo pamokomis, išmoksite jas, atleisite vyrui už nežinojimą ir gyvensite toliau, su šiuo vyru ar su kitu. Davusi vyrui suprasti, kad jis Jūsų netenka, suteikėte jam motyvaciją stengtis dėl Jūsų. Vyrui svarbu jausti, kad moteris nebus su juo, jei vyras elgsis netinkamai, netaktiškai ar ignoruos moterį. Dažna moteris tik sulaukusi kol jai baigsis kantrybė ir kol visi šilti jausmai vyrui užges, nusprendžia pasitraukti nuo vyro, deja – visiems laikams. Sveikesnė taktika yra tokį atsitraukimą padaryti dar tada, kuomet norisi būti santykiuose ir vyras yra brangus bei mylimas. Tuomet, vyrui susipratus, kas vyksta ir ko jis netenka, jo dėmesį bei rūpestį moteris gali priimti ir mėgautis juo vėl atidarydama vyrui širdį.

Pasikalbėkite dar su keliais žmonėmis apie savo situaciją, išgirskite specialistų nuomones. Taip geriau matysite ir suprasite, kokioje situacijoje esate ir kas Jums pačiai yra geriausia. Turėkite galvoje, kad krizė yra laikas, kurį reikia pralaukti nesitikint jokių staigių pagerėjimų. Kadangi jūsų poros santykiai krizėje, šitą sunkų laikotarpį, jei pradėsite tvarkyti santykius, teks pralaukti ir tik po kurio laiko atsiras pirmieji pagerėjimo ženklai. Jums pačiai taip pat reikės laiko atsigauti, tad nesistenkite padaryti kažką, kad pasijustumėte žymiai geriau čia ir dabar. Stebėkite, ar prie draugo jūsų netraukia tik todėl, kad dabar Jums blogai, o su juo bent jau užsimirštate ir pasijuntate geriau. Jis gali būti Jums tinkamas vyras, tačiau gali būti ir tik trumpalaikis malonumo šaltinis, kuris ilgai netruks. Savo situaciją vertinkite negalvodama apie draugą ir galimus santykius su juo, o rinkdamasi, kas Jums atrodo geriau – taisyti santykius su vyru ar gyventi be jo vienai. Taip geriau suprasite, ar tikrai nebenorite su vyru turėti nieko bendro ir gyvenimas išsiskyrus skamba kaip sveikesnis Jums pačiai sprendimas. Sėkmės Jums.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Pasaulis kišenėje

Besikeičianti Grenlandijos gyventojų kasdienybė – fotografo akimis

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Gazas

Sekmadienį eismo sąlygas sunkins plikledis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Gyvenimas

10 priežasčių namuose auginti daugiau augalų

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

24sek

J.Hardeno vedama „Rockets“ laimėjo panaikinusi 21 taško deficitą 

Sportas

Po pralaimėto derbio „Chelsea“ saugas sulaukė negailestingos kritikos

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Sportas

Europos Tailando bokso čempionė G.Morkūnaitė: „Sportas negali būti skirstomas į vyrišką ar moterišką“

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Pasaulis kišenėje

Besikeičianti Grenlandijos gyventojų kasdienybė – fotografo akimis

Gyvenimas

Ženklai, kurie išduoda partnerio neištikimybę

Verslas

Per tris aukštus išsidėstęs butas – praktiškas ir natūralus: įvertinkite

Gazas

Sekmadienį eismo sąlygas sunkins plikledis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Gyvenimas

10 priežasčių namuose auginti daugiau augalų

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Aktualu

Paryžiaus policija sulaikė mažiausiai 12 „geltonųjų liemenių“

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką