Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vyras manęs negerbia ir nuolat žemina“. Santykių ekspertų komentaras

Liūdna moteris
„Fotolia“ nuotr. / Liūdna moteris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip mylimą vyrą išmokyti pagarbos moteriai? Portalo Ji24.lt skaitytojai pataria santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Laba diena,

Su partneriu turime tokių problemų, kurios jums turbūt pasirodys juokingos ir vaikiškos... Jam 33, man 27-eri. Esu normali, gera mergina, tikrai tą žinau, nes visada kovoju už žmogaus teises, stengiuosi visomis prasmėmis nenuvilti savęs, rūpintis kitais, suprasti juos ir užjausti. Kitaip tariant, esu sava supratinga mergina, o ne kalė. Labai gerbiu kito žmogaus pasirinkimus, nuomonę ir norą užsiimti įvairiomis veiklomis. Esu simpatiška, tik tiek, kad turiu problemų su veido oda. Esu nuolat išberta. Kenčiu nuo to jau keletą metų, diagnozę žinau. Žino ir draugas. Gydausi visomis įmanomomis priemonėmis. Draugas prieš tai turėjo gan bjaurią žmoną, reiklią, ambicingą karjeristę, kuri jam nuolat vadovaudavo. Žinoma, nuolat visur „kišdavo“ ir savo motiną. Draugas parvažiavęs iš darbo namo, turėdavo būti sutvarkęs namus ir jos laukti. Ir jis tai darė. Taip, jie išsiskyrė.

Po poros metų atsiradau aš. Kurį laiką bendravome kaip draugai, po metų ėmėme draugauti, dar po metų – apsigyvenome katu. Mano iniciatyva. Draugas pasielgė gan negražiai, norėjo manimi pasinaudoti kūniškai,  o kai pasinaudojo, ketino pabėgti. Labai negražu iš žmogaus, kurį metus laikei savo draugu. Matyt jam prabilo sąžinė, pamatėme, kad mums vis tiek reikia vienas kito, ėmėme draugauti.

Visą laiką buvau jam supratinga, skatindavau jo pomėgius, išleisdavau ir su draugais (nors jis retai kur išeina), skatinau jį gyventi socialų gyvenimą, nes per darbą daugiau nieko nemato. Pati mokausi, užsiimu savo veikla. Stengiuosi tiek sau, tiek jam suteikti erdvės. Lovos reikalai puikūs. Esame labai suderinami. Tačiau jam nuolat kyla kvaili pykčio priepuoliai, kurie man neatrodo suprantami.

Jis žemina mane dėl to, jog, kartais iš 4 šviesos jungiklių vienoje vietoje, paspaudžiu ne tą. Žinoma, įsijungus ne tai šviesai, kurios tikėjausi, aš ją staiga perjungiu. Suveikia refleksas. Draugas baisiausiai „užsiputoja“, kad esu nevėkšla, atgrubnagė ir gadinu lemputes. Ne tą jungiklį įjungiu vos kartą per porą savaičių, manau, kaip ir visi žmonės.

Kitas jo išpuolis dėl to, jog kai bandau kažką parodyti internete, žaidžiu su pelės mygtuku. Tai jį erzina, anot jo, tai klaikus įprotis, dėl kurio aš esu niekinga. Dar viena mano yda, anot jo, kad daug ką padarau greitai, mat mano rankos juda per greitai (kai dedu ant stalo valgį). Kažkada net pasakė, kad jam bjauru bučiuoti man veidą, nes turiu po aknės likusių randelių (tikrai problema nėra tokia didelė). Jis nuolat manyje randa kokių nors blogybių, kažkada sudaužiau puoduką, tai kentėjau vos ne visą mėnesį. Nes anot jo – normalūs žmonės nedaužo indų, o juos saugo. Aš nesuprantu, kas jam yra ir kodėl jis taip elgiasi? Vieną akimirką jis nori su manimi būti, kitą – jau vos ne veja iš namų. Vieną akimirką aš jam svarbi, kitą – jau nebe. Kaip jis sakė, „niekada nebėgsiu paskui jokią paną“.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

viena pagrindinių taisyklių santykiuose, renkantis vyrą, yra ši – vyras turi tenkinti toks, koks yra, ir visi jo minusai neturėtų tapti problema santykiams. Moterys daro esminę klaidą – pasirenka vyrą ir paskui bando jį pakeisti. Mato jame charakterio bruožus, kurie netenkina iš esmės, tačiau tikisi ir laukia, kada jie sušvelnės ar išnyks. Vyrai tikrai auga ir keičiasi prie moters, tačiau tik tuo atveju, jei moterį vyras jau tenkina toks, koks yra.

Jei jis turi savybių, su kuriomis moteriai labai sunku gyventi, moteris greitai išsekina savo palaikymo ir malonaus elgesio resursus. Ji arba tampa vis šaltesne, piktesne, pradeda pati priekaištauti vyrui, arba pradeda taikytis su vis nepagarbesniu vyro elgesiu, ir jos pačios savivertė labai nukenčia. Tai, kad palaikote draugą, kad skatinate jį bei maloniai su juo elgiatės yra puiku. Šios moters savybės yra palaikančios bei auginančios santykius. Tačiau šių savybių ne visada užtenka jei moteris nemoka tinkamai pastovėti už savo poreikius ir išlaikyti vyro pagarbą savo atžvilgiu.

Sunku padaryti teisingas išvadas vien tik iš laiško, taigi pakomentuosime standartinius atvejus porose, kurie gali tikti Jūsų situacijai. Gali būti, kad esate puiki mergina, kuri stengiasi dėl vyro, tačiau nemoka parodyti ribų, kurias draugas turi gerbti. Viena iš jų – turėti galimybę sudaužyti puodelį ir nekentėti dėl šito visą mėnesį. Toks emociškai nestabilus vyras, kaip Jūsų, turi būti mokomas, kur jo nepasitenkinimas gali būti toleruojamas, o kur jis peržengia ribas. Viena veiksmingiausių ir mažiausiai žalojančių santykius taktikų moteriai yra pasitraukti nuo vyro tada, kai jis elgiasi netinkamai. Tai tinka tiek atsitraukimui į kitą kambarį, kuomet jis pyksta, tiek išėjimui gyventi atskirai, kai jo netinkamas elgesys užsitęsia arba yra stipriai netoleruotinas.

Vyras šalia moters malonaus bei taktiško elgesio turi jausti ir tai, kad moteris nebus su juo, jei jis elgsis netinkamai. Ne viena moteris susiranda vyrą tam, kad tik jis būtų šalia ir bijo, kad vyras gali išeiti ir palikti. Vyras jaučia, kad nepaisant jo elgesio, moteris niekur nedings, ir netinkamas elgesys iš jo pusės gali netgi didėti. Jei vyras nėra taktiškas ir emocionaliai stabilus iš prigimties ar darbo su savimi, jis toks niekada ir nebus. Jūsų draugas greičiausiai niekada nesikeis ir jo pykčio išpuolius galima tik išmokti sušvelninti parodant, jog tokio elgesio netoleruosite. Gali būti, kad Jums teks duoti jam suprasti, jog taip, kaip yra Jūsų netenkina, ir kad jam nepadarius išvadų laukia skyrybos. Vyras, tik praradęs moterį ar pajutęs, jog ji slysta pro pirštus, pradeda daryti išvadas. Tokia situacija, kuomet moters nėra šalia ir gali niekada nebūti, duoda jam galimybę pajusti, ką moteris ir santykiai jam iš tikro reiškia. Taip pat jis gauna suprasti, jog jo netinkamas elgesys gali turėti rimtas pasekmes.

123RF nuotr./Jis ir Ji
123RF nuotr./Jis ir Ji

Auklėjimas pykčiu, aiškinimais, priekaištais, jei tai taikote ar galvojate taikyti, neveikia ir niekada neveiks. Malonus elgesys iš moters pusės turi būti visada. Tačiau moteris turi galimybę rinktis – ar bus su vyru, ar ne, ir nebūti su tuo, kuris elgiasi netinkamai. Jūsų draugas turi tokį charakterį, koks yra, ir kadangi jo elgesys neturi jam jokių pasekmių, keistis jis neskubės. Neįmanoma pasakyti, kodėl jis taip elgiasi. Kadangi Jūs vertinate pagarbų elgesį, kito žmogaus toleravimą, palaikymą ir panašias vertybes, Jums sunku suprasti tuos, kurie tokių vertybių sistemos neturi. Pasakykite sau, kad norite pamatyti tikrą savo draugo vertybių sistemą, požiūrį į gyvenimą ir pažiūrėkite, ar jos Jums tinka.

Ar jųdviejų norai poros ir ateities atžvilgiu sutampa, ar sutariate esminiais klausimais, ar visgi tik bandote išvairuoti nestabilius santykius vardan to, kad Jums atrodo, jog kartu yra gerai. Atsakykite pati sau, ar planuojate su juo ateitį ir šeimą, o jei ne, kodėl tuomet gyvenate kartu ir kuriate santykius? Ar matote jį kaip savo potencialų vyrą ir vaikų tėvą? Kas Jus skatina būti santykiuose ir ar tikrai matote realią situaciją, atitinkančią Jūsų norus ir planus šeimos kūrimo atžvilgiu. Jei norite tik padraugauti ir pagyventi kartu, tuomet neieškokite savo draugo atsidavimo ir tinkamo elgesio su Jumis. Jei planuojate kurti šeimą, pagalvokite, ar tinkamą vyrą pasirinkote.

Atsakiusi sau į klausimus, galite pamatyti, kad visgi šis vyras Jus tenkina ir matote su juo tokią ateitį, kuri Jus tenkina. Tokiu atveju su dalimi jo charakterio savybių teks tiesiog susitaikyti. Turėkite galvoje, kad kuo aktyvesnė esate Jūs, tuo pasyvesnis ir mažiau linkęs imtis veiksmų bus Jūsų draugas. Jei Jūsų iniciatyva keltis kartu gyventi buvo prašymai ir išsakymai, ko Jūs norite, tuomet viskas puiku. Jei visgi Jūs buvote ta, kuri surado, kur gyventi ir/ar įkalbėjo draugą keltis kartu, tapote jam lengvai sugautu grobiu, kurio jis nevertina.

Vyras vertina moterį, kurią gauti jam buvo pakankamai sunku, ir kai jis nėra iki galo tikras, kad ją išlaikys. Žinoma, prakalbusi apie galimas skyrybas, galite sulaukti jo pasitraukimo iš santykių. Tokiu atveju žinosite, jog suvo ateitį planavote (jei planavote) su vyru, kuris neplanavo jos su Jumis.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką