Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyro pagalba namų ruošoje – (ne)įmanoma misija?

Vyras ir moteris virtuvėje
Shutterstock nuotr. / Vyras ir moteris virtuvėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nesakome, kad visi vyrai vienodi ir kad nė vienas jų nepajudins nė piršto, jog namuose būtų tvarka. Tačiau tokių, kuriems buitis yra didžiulis baubas, atsirastų visas būrys. Beje, moterų irgi. Šiais laikais tempti visą tvarkymosi naštą ant savo pečių nori vis mažiau dailiosios lyties atstovių. Kaip į šį procesą įtraukti mylimąjį?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Priekaištais ir barimu nieko nelaimėsite

Faktas priplotas kaip blynas – isteriški reikalavimai ir grasinimai atsimuša kaip žirniai į sieną. Ypač jeigu dėl netvarkos užsipulsite ką tik iš darbo grįžusį vyrą, kurio skrandis gros maršą ir reikalaus bent menkutės dozės maisto. Verčiau griebkitės kitokios taktikos ir tinkamu metu švelniai išsakykite tai, kas jus labiausiai erzina. Gal mylimasis jums padės vos paprašius? Vyrai neskaito mūsų minčių, tad jeigu širstate viduje, kad jis visiškai nepadeda, ir manote, kad pats susipras, labai klystate... Stebuklų nebūna. Mokėkite suformuluoti norą, prašymą ir paklausti, kada vyras tai galėtų padaryti.

Visuomet pagirkite

Tiek vyrai, tiek moterys turėtų suvokti, kad tvarkymasis nėra savaime suprantamas dalykas. Taigi padėkokite vienas kitam už pagalbą. Gal vienas jūsų sudėjo indus į indaplovę, o kitas išsiurbė kilimus? Nevenkite pasidžiaugti atliktu darbu: dėkingumas dovanoja šypseną, gerą nuotaiką, vadinasi, ir sėkmingesnius santykius. Ypač padėkokite už tai, ką vyras padarė neprašomas.

Prizas staigmena

Susitarkite su mylimuoju, kad, pasidaliję ir atlikę visus namų ruošos darbus, leisite sau pasimėgauti kokia nors pramoga: išvyka į kiną, restoraną, SPA, susitikimu su draugais... Juk atpildas – labiausiai viliojantis veiksnys! O ir kam nepatinka po sunkių darbų mėgautis saldžiais vaisiais?

Kuo susirgai, tuo ir gydykis

Labai dažnai vyrai mano, kad jeigu jau žmona dirba namie arba yra namų šeimininkė, tai nieko neveikia. Šis stereotipas labiausiai erzina moteris, kadangi darbų krūvos iš tikrųjų sunkiai slegia pečius. Tad vyro priekaištai gali moteryje sukelti tikrą emocijų vulkaną. Mielieji, verčiau nesakykite žmonai, kad „ir vėl namuose netvarka“, „ką tu veiki per dieną“, „kodėl nesuplauti indai“ ir pan. Nes jeigu antroji jūsų pusė kelias dienas pabandytų iš tikrųjų nieko neveikti, rezultatas jus išverstų iš koto. Garantuojame.

TAIP PAT SKAITYKITE:
„7 būdai paspartinti plaukų augimą“,
„Iššifruokite vyro būdą pagal mėgstamą jo spalvą“,
„Kaip elegantiškai pyktis su vyru?“.

Pagalba neturi būti vienkartinė

Moterys dažnai užliūliuojamos ne tik pažadais. Jeigu vyras kartą kitą prisidėjo tvarkantis, dailiosios lyties atstovės aprimsta ir mano, kad dabar jau neteks sukti galvos dėl idealios švaros. Vis dėlto neužmikite apimta euforijos ir prašykite mylimojo pagalbos visuomet, kai tik jos reikia.

Būkite nuolaidi

Dažna moteris, vos tik vyrui nepavyksta atlikti vieno ar kito buitinio viražo, sako, kad verčiau pati suvaldys situaciją ir dar priduria: „Taip ir žinojau, kad tau nieko neišeis!“ Pagalvokite, jeigu tokie žodžiai būtų adresuoti jums, ar nesijaustumėte įžeista? Taigi, kodėl vyras turėtų stengtis, jeigu nepasitikite juo? Būkite kantri ir pamažu įtraukite vyrą į buitinį gyvenimą.

Vyriški darbai – ne liauniems moterų pečiams?

Dažnai galime išgirsti, kad nėra moteriškų ir vyriškų darbų. Tačiau kuri moteris norėtų (net jeigu ir tobulai sugebėtų) skaldyti malkas, pakeisti čiaupą, kalti vinis ar daryti kitus sudėtingus fizinius darbus? Šiuo atveju leiskite pasirodyti antrajai pusei ir neužsikraukite ant savo galvos visų namų buities. Visada galite pasakyti, kad jums sunku, jaučiatės pavargusi ir būsite labai laiminga, jeigu mylimasis pasirūpins ar perims vieną ar kitą buities darbelį.

Apskritai namuose dirbsite mažiau, jei sumaniai visiems šeimos nariams paskirstysite darbus. Neretai moterys sureikšmina savo vaidmenį namuose ir mano, kad be jų tiesiog viskas sugrius arba bus atlikta ne taip idealiai, kaip ji padarytų. Todėl pati rūpinasi pirkiniais, pati neša šiukšles, pati tvarko kambarius. O jeigu apsidairytų, pamatytų: šiukšles gali išnešti vyresnėlis sūnus, dukra išsiurbti kilimus ir palaistyti gėles, vyras pasirūpinti santechnikos švara.

Žodžiu, jei užsikraunate visą buities darbų naštą ir tikitės, kad kas nors iš namiškių pats susipras ir pasiūlys palengvinti jūsų krūvį, nedėkite per daug vilčių. Geriau imkitės vieno rimto plano, kaip paskirstyti darbus ir pačiai turėti laisvo laiko, kurio nusipelno kiekviena moteris.
 

Komentarai
Temos Pagalba
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką