2013 06 14, 00:00

Vyro potencija – moters rankose

Likimas vyrams nėra labai dėkingas: jie spaudžiami visuomenės nuomonės, kad turi būti sėkmingi, turtingi ir sportiški. Tačiau ne visiems tai skirta, todėl dūžta likimai, užklumpa ligos, problemos su potencija.
Jis ir Ji
Jis ir Ji / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Erekcija

Šio žodžio nereikia labai bijoti: impotentu galima pavadinti tik tokį vyrą, kuris nebejaučia lytinio potraukio, nepatiria erekcijos ir sėklos išsiveržimo. Tačiau vyrai labai jautrūs šiai temai, todėl net vos vos sutrikus erekcijai, ima save nurašyti ir hipertrofuotai bijoti, kad niekada nebebus taip, kaip buvo. Mat erekcija tapo vyriško pasididžiavimo, lytinės jėgos simboliu. Šiuolaikinėje visuomenėje sklando mitas, kad tikras vyras yra toks, kuris pajėgus santykiauti bet kada ir bet kiek.  

 

Sąvoką „potencija“ apskritai geriau vartoti kaip galimybę patenkinti moterį. Taigi, kitaip tariant, vyro potenciją gali įvertinti tik moteris.

 

Tad vyro potencija – moters rankose? Dažniausiai. Juk ji gali būti aistringa ir su savimi nepasitikinčiu vyru arba šalta ir atsaini su pačiu didžiausiu sekso virtuozu – viskas priklauso nuo jos nuotaikos ir to, ar ji jį myli. Moteris gali paskatinti, o gali ir nubausti, gali padėti ar pakenkti, įkvėpti vyrui drąsos ir visiškai jį sutrypti. Juk vyrai, nepaisant to, kad vadinami stipriąja lytimi, iš esmės yra jautrios būtybės, ypač kai kalba pakrypsta apie seksualinį jų gyvenimą.

 

Šiuolaikinės moterys tapo ne tik reiklesnės. Daugelis jų per gyvenimą turi ne vieną partnerį, tad ir galimybę palyginti vienus partnerius su kitais. O tai, kad jos kiekvieną kartą nori pasiekti orgazmą, vyrų irgi nenuteikia raminančiai. Ypač tada, kai partnerė reikalauja ne vienos meilės preliudijos per naktį. Todėl net 40 proc. vyrų, kurie kreipiasi į seksologus dėl sumažėjusios potencijos, kenčia, kad intymiame gyvenime nuolat bijo nesėkmės: ar bus erekcija ir kiek ji truks? Kiniečių daoistai jau prieš daugybę šimtų metų patarinėjo vyrams atsipalaiduoti ir džiaugtis dabarties momentu, nesigilinant, kas bus toliau.

 

Gamta taip sutvarkė, kad vyrai labiau skuba „prie reikalo“, o moterys laukia daugiau švelnumo: net 40 proc. moterų teigia, kad joms svarbiau glamonės, o ne pats lytinis aktas. Taigi vyrams seksologai pataria galvoti ne apie savo problemas, o apie tai, ar jis pakankamai švelniai ir aistringai glamonėja savo moterį. Jo rankų jautrumas ir lūpų švelnumas gali suteikti daugiau malonumo nei plieninis jo „draugužis“.

 

Ar potencijai turi įtakos moters frigidiškumas? Tai veikia vyro psichiką, nes jį ima kankinti klausimai, kodėl jis nesujaudina moters ir nepažadina jos aistros, galbūt ji šalta todėl, kad nemyli jo? Tokiai situacijai tęsiantis, vyrui gali grėsti įvairios urologinės problemos, o jos, aišku, turės įtakos potencijai. Kai moteris nebenori lytinių santykių, jie, aišku, retėja, o kartais tampa visai nebeįmanomi. Jei tokia pora nesikreipia į specialistą, vyrui lieka dvi išeitys: arba jis taps seksualiai nepajėgus arba susiras kitą moterį.

 

Kaip su potencija susijęs vyro amžius? Priimta manyti, kad potencijos problemų turi vyresni vyrai, bet tyrimai parodė, kad amžius neturi jokios įtakos. Dauguma besikreipiančiųjų į seksologus dėl potencijos sutrikimų neturi 50-ies. Po vestuvių seksas tampa kasdienybe, paskui poros šiek tiek atvėsta: 30–35 metų vedę vyrai statistiškai santykiauja 2–3 kartus per savaitę, 50-mečiai – 2 kartus, o 60-mečiai – kartą per savaitę. Tačiau net 25 proc. porų mylisi rečiau nei kas mėnesį, o 10 proc. – kartą per pusmetį. Amerikiečių mokslininkai ištyrė vyrus, kurie itin retai mylisi: pasirodo, jų potencija nė kiek ne prastesnė nei tų, kurie seksu mėgaujasi kur kas dažniau. Mat vidutinio amžiaus vyrų potencijos sumažėjimo dažna priežastis yra…nuobodulys, nes jų intymus gyvenimas tapo nuspėjamas, žmonos jų nebestebina ir nebejaudina. Taip pamažu sumažėja ir potraukis, ir erekcija.

 

Jei vyras ir žmona visada miega vienoje lovoje, tiesiog pripranta prie vienas kito kūnų taip, kad jų nebevertina kaip aistros objekto. Tad erotinis nuobodulys – labai dažna 40-mečių skyrybų priežastis (nors oficialiai paprastai ir teigiama kitkas).

 

Tad ką daryti? Nereikia būti įsitikinusiems, kad santuokoje laimė garantuota be jokių pastangų. Pagrindinis vaistas visgi yra meilė, kurią kurstyti reikia nuosekliai ir kruopščiai. Visos vyrų problemos – laikinos, jas galima gana greitai išspręsti, jei tarp dviejų žmonių egzistuoja stiprus dvasinis ryšys. O jei potencijos problemos fiziologinės, medicina dabar tiek pažengusi, kad gydymas daugeliu atvejų būna veiksmingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką