Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Esate introvertas? Vadinasi, turite daug privalumų!

Pievoje gulinti mergina
„Shuterstock“ nuotr. / Pievoje gulinti mergina
Šaltinis: 15min
0
A A

Remiantis klasikine psichologijoje plačiai taikoma Carlo Gustavo Jungo teorija, žmonės yra skirstomi į du iš esmės vienas kitam ganėtinai priešingus asmenybės tipus: introvertus ir ekstravertus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ekstravertai labiau domisi išoriniu, o ne vidiniu savo pasauliu, jiems lengva bendrauti, susirasti draugų ar tiesiog užmegzti naujas pažintis, dažnai tokie žodžio kišenėje neieškantys žmonės laikomi kompanijos siela.

Visiškai priešingo charakterio introvertai kaip tik dažniausiai susitelkia į savo vidinį pasaulį, mėgsta viską analizuoti, jie linkę slėpti savo jausmus, gali atrodyti tylūs ir neprieinami, su melancholijos ir depresijos atspalviu, tačiau neretai būtent šio tipo žmonės turi didžiausią polinkį į originalumą ir kūrybiškumą.

Kokiomis dar teigiamomis savybėmis pasižymi introvertai ir kodėl turėtumėte džiaugtis, kad priklausote būtent šiam asmenybės tipui, aiškina tinklalapis huffingtonpost.com.

Introvertai daugiau klauso, mažiau kalba, taigi jie žino, tikrai žino, kaip jaučiasi jų pašnekovas. Tokie žmonės puikiai supranta savo draugų ir pažįstamų emocijas ir jų nuotaiką perprasti gali vos vienu žvilgsniu.

Introvertai puikiai žino, kada derėtų patylėti ir tiesiog pasidžiaugti nuostabia akimirka. Šiuolaikinis pasaulis juda nenumaldomu greičiu, tad retkarčiais sustoti ir atsikvėpti būtina kiekvienam, deja, ne visi žmonės tam randa laiko. Introvertai puikiai moka pasidžiaugti net ir ne tokiomis reikšmingomis, bet jiems labai svarbiomis akimirkomis, tad ši savybė išties yra sveikintina.

Introvertams naudinga pabūti tik su savimi, dėl to jie retkarčiais gali atrodyti vieniši, tačiau tikras introvertas net ir būdamas vienas niekuomet nesijaučia vienišas. Jiems reikia laiko pabūti vieniems vien tam, kad galėtų pasikrauti daugiau energijos ir toliau kaip įprasta bendrauti su kitais žmonėmis.

Introvertai kruopščiai atsirenka draugus. Pernelyg mažai jautrumo rodantys, nepalaikantys ir nemalonūs žmonės niekuomet nebus geri introverto draugai, nes jie greitai išsunkia sukauptą energiją ir juos išvargina, todėl introvertai puikiai žino ir ganėtinai greitai nusprendžia, kad su tam tikru žmogumi santykius vertėtų nutraukti. Dėl šios priežasties introvertus dažniausiai supa šilti, geri ir puikiai juos pažįstantys draugai.

Introvertai nepaprastai jautrūs kitų žmonių jausmams. Tai dar viena priežastis, kodėl jie turi išties gerų draugų. Jie moka užjausti ne tik vaikino paliktą draugę, bet ir tėvų neturinčius ar kokioje tolimoje pasaulio šalyje badaujančius vaikus.

Introvertai kalba tik tuomet, kai tikrai turi ką pasakyti. Tokiems žmonėms tuščios šnekos tikrai nėra būdingos. Su savimi jie praleidžia išties daug, todėl turi pakankamai laiko apmąstymams ir gali gerokai pasverti kiekvieną ištariamą žodį. Jei iš introverto išgirdote įžeidimą ar patarimą, galite būti tikras, kad jis tikrai ne iš piršto laužtas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką