Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 11:30

Animacinių filmų herojus jau gali kurti ir penkiamečiai

Lipdiniai iš plastilino, padaryti pagal instrukcijas iš knygos.
manoknyga.lt nuotr. / Lipdiniai iš plastilino, padaryti pagal instrukcijas iš knygos.

Ką pirmiausia pagalvojate, kai jūsų vaikas užsinori lipdyti iš plastilino? Turbūt apie tai, kad stalas ir grindys dar ilgai bus lipnūs, o rezultatas – striukas ir bukas kiškutis, kuris nedžiugins net savo kūrėjo…

Visai kitokią lipdymo iš plastilino kultūrą pasaulyje paskleidė žinomas animatorius Ronis Orenas. Naudojantis jo paprastomis instrukcijomis, iš plastilino galima nulipdyti tarsi iš 3D animacinių filmų atgijusius personažus. Neįtikėtina, kad tai gali padaryti vaikas, kuris dar net nemoka skaityti…

Pasaulyje paplitusi neįtikėtinai paprasta lipdymo metodika jau pasiekė ir Lietuvos vaikus. Neseniai „manoknyga.lt” išleista R. Oreno knyga „Plastilino paslaptys 1. Naminiai gyvūnėliai” pateikia aiškias ir paprastas instrukcijas, kaip iš plastilino nulipdyti įvairiausius gyvūnėlius. Plastilino meistro metodika paprasta - viską galima nulipdyti naudojant vos tris formas - rutulį, volelį ir blynelį. Vėliau šios formos yra sujungiamos ir įgauna trimačio gyvūnėlio pavidalą.

manoknyga.lt nuotr./Paroda Litexpo Mokykla 2012
manoknyga.lt nuotr./Paroda Litexpo „Mokykla 2012“

„Pravedęs šimtus lipdymo iš plastilino pamokėlių ketverių - aštuonerių metų vaikams, padariau išvadą, kad kiekvienas vaikas lengvai gali išmokti šios technikos ir nulipdyti spalvotų figūrėlių bei daiktų, jam tik reikia paprastos, logiškos ir lanksčios darbo su šia medžiaga metodikos„ - knygos įžangoje rašo Izraelio meno akademijos Bezalei profesorius R.Orenas.

manoknyga.lt nuotr./Rožinis begemotas
manoknyga.lt nuotr./Rožinis begemotas

Lipdymo iš plastilino techniką R. Orenui padėjo išplėtoti jo ilgametė animatoriaus patirtis. Tarptautinę sėkmę knygos autorius pelnė sukūręs daugiau, nei 500 animacinių filmukų, kurių herojai ir aplinka ta pačia technika nulipdyti iš plastilino. Jis taip pat yra trisdešimties knygų vaikams autorius ir iliustratorius. Nemaža dalis jo kūrinių pelnė įvairius tarptautinius apdovanojimus. Šiuo metu R. Oreno knygų serija „Plastilino paslaptys” yra išleista Izraelyje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Danijoje, JAV, Graikijoje ir Lietuvoje.

manoknyga.lt nuotr./Lipdiniai
manoknyga.lt nuotr./Lipdiniai

Daugiau informacijos apie šią lipdymo techniką galite rasti R. Oreno svetainėje.

Temos: 2 Vaikas plastilinas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką