Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 08:00

„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje

„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje
Partnerio nuotr. / „ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje

Daugeliui tėvelių pirmasis atžalos apsilankymas kirpykloje kelia ne pačius geriausius jausmus. Juk nei žirklės, nei aštrus skutimo mašinėlės garsas mažamečio nevilioja, o jei ir kirpėjas nemalonus, pakartoti vizitą taps praktiškai neįmanoma. Visgi, Lietuvoje egzistuoja vieta, į kurią savo atžalas atvedę tėveliai šias bėdas gali pamiršti. Ogmios miesto laisvalaikio terasoje įsikūrusi vaikų kirpykla „ČIK ČIK“ užtikrina geriausią vaikų patirtį, o apie tai, kaip sekasi paskatinti juos susidraugauti su procedūros metu naudojamais įrankiais, kalbamės su kirpyklos įkūrėja Viktorija Kuhlins.

Maloniausia stebėti augančius

Anot pašnekovės, įkurti tik vaikams skirtą kirpyklą ją paskatino asmeninė patirtis ir užsienyje nustebinęs atradimas. „Mano sūnus anuomet, būdamas vos dvejų metukų amžiaus, niekaip nesileisdavo kirptis. Kartą būdama Šveicarijoje pamačiau besikerpantį mažylį, sėdintį prieš televizorių, kuriame buvo rodomi filmukai. Tai buvo toks atradimas! Nieko panašaus pas mus dar nebuvau mačiusi. Net nesuabejojau, kad Lietuvos vaikučiams būtina šitokia kirpykla ir neapsirikau“, – tikina V.Kuhlins ir priduria, jog šiandien kirpykla sulaukia klientų, atvykstančių iš tolimiausių Lietuvos kampelių.

Partnerio nuotr./„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje
Partnerio nuotr./„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje

Pasak jos, maloniausia šiame darbe yra stebėti tavo akyse augančius vaikus, kurie, rodos, dar visai neseniai pirmą kartą įžengė į kirpyklą, o dabar čia ateina beveik prilygdami tau savo ūgiu. Visai neseniai mažylis sėdėjo kėdutėje – mašinėlėje, toks nedrąsus ir sustingęs iš jaudulio. O dabar jau keliauja į pirmą klasę ir papasakoja mums, kokios šukuosenos norėtų. Ši darbo dalis suteikia tiek nuostabių emocijų!“, – džiaugiasi pašnekovė.

Partnerio nuotr./„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje
Partnerio nuotr./„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje

Pirmas apsilankymas kirpykloje – vienas svarbiausių įvykių

V.Kuhlins teigimu, bene svarbiausias momentas, su kuriuo susiduria tėveliai, yra pirmasis vaiko apsilankymas kirpykloje. „Tai – didžiulis įvykis tiek mažyliui, tiek jo tėveliams. Be galo svarbu pasistengti, kad jis praeitų kuo sklandžiau, kad vaikutis jaustųsi komfortiškai, suprastų, jog bijoti nėra ko. Svarbu vaikui įteigti, kad apsikirpimas yra puiki proga smagiai praleisti laiką tėvelių ir kirpėjos dėmesio centre bei žaismingoje aplinkoje“, – pasakoja specialistė ir priduria, jog būtina atminti, kad ir patiems tėveliams derėtų pasistengti valdyti savo emocijas ir nesijaudinant, išlaikant pozityvią nuotaiką keliauti su vaikučiu patirti naujų pojūčių. „Puiku, jei tėvelis ar mamytė patys apsikirpa vaikui matant, dažniau šukuoja jį namuose, retkarčiais pažaidžia apsimesdami, jog kerpa lėlytes. Taip vaikas ir pats mažiau bijos šios procedūros“, – tikina pašnekovė.

Partnerio nuotr./„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje
Partnerio nuotr./„ČIK ČIK“ – kirpykla, kurioje vaikai jaučiasi lyg svajonėje

Pasak jos, sunku nuspėti, kaip mažametis reaguos į žirklių prisilietimą. Kai kuriems jų tai – tikrai iššūkis, o štai kitiems tereikia suspausti mamos ranką. „Vaikai yra labai skirtingi, tad ir prieiti prie kiekvieno jų stengiamės individualiai, atsižvelgdami į jo būdą, charakterį. Vieniems ramiau, kai šalia stovi tėveliai, kitiems – kai apkabina mama. Tretiems labiausiai rūpi žaisliukai, saldainiai, telefonas ir kitos dėmesio nukreipimo priemonės. Kartais mums su tėveliais tenka ir šokti ir padainuoti, kad tik galėtume atlikti procedūrą“, – juokiasi V.Kuhlins.

Kodėl verta rinktis specializuotas kirpyklas?

Pašnekovė tikina, jog šiuolaikiniai tėveliai yra linkę rūpintis vaikų psichologiniu saugumu ir supranta, kad daug svarbiau nei šukuosena yra jų vaiko ramybė, nuotaika ir pasitikėjimas. Dėl šios priežasties vis daugiau tėvų savo atžalas renkasi vesti į specializuotas kirpyklas, kuriose jiems skiriamas didžiausias dėmesys, o meistrės yra įgudusios dirbti su mažamečiais bei ypatingais jų poreikiais.

V.Kuhlins ragina nenustebti, jei kartais kirpimai gali gautis ne tokie, kokių tikėjotės. „Tėveliai turi suprasti, jog vaikutis juda, bet kuriuo metu gali atsisakyti kirptis toliau. Mūsų meistrų tikslas – sustoti laiku ir pasistengti, kad vaikas kirpyklą paliktų su gera nuotaika bei norėtų grįžti dar kartą“, – pasakoja specialistė.

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką