Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 17d. 19:01

Emigrantų šeima iš Danijos ilsisi pajūry: į Lietuvą – su ledo ritulio amunicija

Nikolajus Brook su mama ir tėčiu
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Nikolajus Brook su mama ir tėčiu

„Ledo ritulys mums pirmoje vietoje“, – sako Danijoje jau 18 metų gyvenanti iš Plungės kilusi Kristina Brook, kurios sūnus, devynmetis Nikolajus atostogoms į Lietuvą atsivežė visą ledo ritulio amuniciją. Jis triskart per savaitę skuba ant ledo Klaipėdoje. Ledo ritulys didžiausia berniuko aistra. Dėl karantino ant ledo uostamiestyje Nikolajus užlipo po keturių mėnesių pertraukos, mat ledo arenos Danijoje buvo užvertos nuo kovo vidurio.

Į ledo ritulio treniruotę Nikolajų tėvai šią savaitę vežė iš Platelių, kur atostogauja. Valandos trukmės kelionė ne bėda. Iš Estijos kilęs tėtis ir lietuvė mama sako savo ritmą planuojantys pagal sūnaus hobį. Išbandęs dziudo, futbolą, šachmatus ir tenisą, galiausiai berniukas pats išreiškė norą lankyti ledo ritulį. Ši sporto šaka jį lydi nuo penkerių metų.

Nikolajaus mama Kristina sako dar gerokai prieš kelionę į Lietuvą susiradusi Klaipėdoje veikiančios ledo ritulio mokyklos „Klaipėdos Baltija“ kontaktus ir susisiekusi su treneriu ir vadovu Audriumi Kancleriu. Šis mielai sutiko priimti berniuką į kompaniją su kitais vaikais treniruotis Klaipėdoje.

„Grįžom į Lietuvą mėnesiui, labai smagu, kad galim pasitreniruot, nes dabar vasaros atostogos ir jos pakankamai ilgos. Ieškojom galimybės Klaipėdoje pažaisti. Mes atostogaujame daugiausiai Palangoje, esu kilusi iš Plungės. Nuo karantino pradžios jis nebuvo ant ledo, tik dabar Lietuvoje.

Paskambinau treneriui, paklausiau, gal vyks treniruotės su riedučiais ar tiesiog fizinės treniruotės. Kai treneris pasakė, kad ir ant ledo jau galima, labai apsidžiaugėm, Nikolajus nuo kovo vidurio nebuvo ant ledo. Kai jau mėnesį ant ledo nesitreniruoji, pasikeičia fizinė forma. Esame labai patenkinti, Audrius Kancleris puikiai dirba, – pasakojo mama.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Nikolajus Brook su mama ir tėčiu
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Nikolajus Brook su mama ir tėčiu

– Danijoje liepa yra atostogų laikas, treniruotės ant ledo mūsų klube nevyksta. Šiemet dėl karantino viskas užsidarė, suplanuotos ledo ritulio stovyklos Kopenhagoje taip pat neįvyko, dėl to negalėjome treniruotis. Įprastai birželį ir liepą ant ledo vaikams treniruotės nevyksta, tik fiziniai užsiėmimai“.

Danijoje berniuką lydi įtemptas sporto ritmas. Paprastai, per savaitę devynmetis ant ledo turi tris įprastas treniruotes ir dvi papildomas treniruotes, kurias Nikolajus lanko savo noru. Savaitgaliais vyksta turnyrai.

Įtraukė visą šeimą

Į Lietuvą mašina dėl saugumo keliavusi šeima atsivežė visą sportinę amuniciją. Nikolajus triskart per savaitę skuba į treniruotes.

Lietuviškai kalbantis Danijoje gimęs Nikolajus paklaustas, ar skiriasi treniruotės čia ir jo gimtinėje, sako, kad tik truputį.

„Čia efektyviau“, – kuklindamasis trumpai atsako berniukas, kurio hobiu gyvena visa šeima.

Kristina pasakoja, jog Nikolajui išreiškus norą lankyti ledo ritulį, ji nieko apie jį nežinojusi, tik kad tokia sporto šaka egzistuoja.

„Nieko daug nežinojom, jis mus atvedė į ledo ritulio pasaulį. Dabar čia mūsų visos šeimos hobis. Mums ledo ritulys – pirmiausia. Danijoje tai pakankamai populiari sporto šaka.

Mes labai daug kaip tėvai organizuojam, padedam rengti turnyrus klube“, – pasakojo Kristina. Moteris pasakoja, jog ir berniuko geriausi draugai yra ledo ritulio žaidėjai.

Iš Estijos kilęs Nikolajaus tėtis džiaugėsi, jog atostogas berniukas gali suderinti su savo hobiu, juolab, kad tokį ilgą laiką nesitreniruoti sportininkui labai ne į naudą.

Ledo ritulio mokyklos „Klaipėdos Baltija“ vadovas Audrius Kancleris 15min sakė, jog iš svetur atvykstančių vaikų pasitreniruoti pasitaiko. Tiesa, dažniausiai emigrantų vaikai dalyvauja rengiamose stovyklose.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Mokyklos vadovas Audrius Kancleris su vaikais
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Mokyklos vadovas Audrius Kancleris su vaikais

„Pirmą kartą toks atvejis, kai į treniruotes atvyko. Nikolajus ilgai buvo nesitreniravęs, pradžioje buvo sunku, bet dabar gerai įsivažiuoja. Kaip tokių metų berniukui viskas labai super“, – sakė treneris.

Liepos 25 dieną mokykla rengia turnyrą Jurijaus Merkutovo taurei laimėti. Toks turnyras vyksta jau penkerius metus. J.Merkutovas buvo šios ledo ritulio mokyklos įkūrėjas. Jam iškeliavus anapilin nuspręsta organizuoti turnyrus jo vardui atminti.

Šiemet turnyre dalyvaus 10 vyresnių ir jaunesnių vaikų komandų iš Lietuvos ir Latvijos. Dėl karantino į turnyrą neatvyks rusų bei baltarusių mažieji ledo ritulininkai.

Komentarai: 23

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką