15min be reklamos
2019 11 21, 19:00

„Fortnite“, „TikTok“, „Snapchat“, arba Kur iš tiesų dingsta mūsų vaikų laikas?

Plūstate feisbuką ir instagramą, kad jūsų vaikas mokykloje vėl įvertintas dvejetu, o be telefono rankose jis negali ramiai pavalgyti vakarienės? Vadinasi, vietos savišvietai dar turite ir jūs. Jeigu norite pagaliau kalbėti savo atžalos kalba, pažvelkite dėl kokių žaidimų ir socialinių tinklų yra pametę galvas vaikai. Mažųjų kritikų dėmesį išlaiko tik geriausi. Galbūt tarp jaunųjų techno snobų pripažintų programėlių ir žaidimų, savo mėgiamiausią atrasite ir jūs.
Vaikai su telefonu Ypatingos
Vaikai su telefonu / 123RF.com nuotr.

„Snapchat“

Svarstote, iš kur atsiranda tos juokingos jūsų vaiko nuotraukos, kuriose jis virsta paršiuku, skeletu ar milžiniška spurga? Greičiausiai jūsų atžala negali atsiplėšti nuo programėlės „Snapchat“. Čia žmonės dalinasi nuotraukomis, vaizdo įrašais ar tekstais, kurie išnyksta po dešimties sekundžių. Ši programėlė triuškina kitus socialinius tinklus vartotojų laimės kategorijoje – net 95 proc. jos naudotojų patvirtino, kad ši erdvė daro juos laimingus. EMarketer ataskaita skelbia, jog „Snapchat“ dabar yra vienas populiariausių socialinių tinklų tarp amerikiečių vaikų. Ne ką mažiau dėl jo svaigsta ir mažieji lietuviai. Trylikametę Agnę ši programėlė veža, nes joje visada galima matyti kur yra draugai, išvysti jų veidus ir bendrauti ne tik įprastu tekstu, bet ir vaizdais bei garsais. Tuo tarpu 12-os metų Joris patvirtina, kad „Snapchat“ jau tapusi populiariausia bendravimo priemone jo klasėje ir vargiai rastum klasioką, kuris nesinaudotų šiuo socialiniu tinklu.

„Pinterest“

Keturiolikmetė Miglė sako, jog ji savo laisvalaikį leidžia „Pinterest“. Čia ji nuolat ieško idėjų rankdarbiams ir ateityje svajoja tapti interjero dizainere. Miglė jau dabar šioje programėlėje semiasi namų puošybos idėjų, tad jos tėvai seniai nebeturi patys sukti galvos dėl dekoracijų. „Pinterest“ suteikia galimybę kolekcionuoti vizualinę medžiagą – nuotraukas ir videoturinį – pagal jus dominančias temas ir dalintis sukurtomis vizualinėmis lentomis su bendraminčiais. Išbandyti „Pinterest“ būtų neprošal ir tėvams – čia rasite ir receptų skaniai vakarienei, ir įkvėpimo stiliaus idėjoms.

„TikTok“

Jūsų vaikui staiga užsikabliavus mokytis šokio judesiukų ar dainų, gali būti, jog tai visai nėra pasiruošimas popamokiniams užsiėmimams. Galbūt jis ruošiasi pademonstruoti savo talentą visam pasauliui „TikTok“ programėlėje. „TikTok“ leidžia žmonėms viešinti linksmus 15 sekundžių trunkančius įrašus apie save. Vieni čia pramogauja skaldydami įvairius juokelius, kiti demonstruoja, kaip atlieka salto ar rengia šokių pasirodymus. Taip pat ant bangos dainuoti pop žvaigždžių melodijas ar kaip nors kitaip kūrybiškai reaguoti į naujausias pramogų pasaulio tendencijas. Jeigu esate super mama, skatinanti savo vaiko saviraišką, sunerimti tokiu jo laisvalaikio leidimo būdu nevertėtų. Susirūpinti turėtumėte tuomet, jei siekiate apsaugoti atžalą nuo suaugusiems skirto turinio ar vulgarių bei žeidžiančių komentarų, nesunku rasti „TikTok“ programėlėje.

„Fortnite Battle Royale“

Populiarumo laurus tarp vaikų skina ir internetinė šaudyklė „Fortnite Battle Royale“. Tai – daugiausiai peržiūrų sulaukęs žaidimas „Youtube“ istorijoje, net paskelbtas kultūriniu fenomenu. Socialinių tinklų influenceriai nepaliauja verstis per galvas siūlydami taktikas, padėsiančias tapti šio žaidimo asu. Ar gali būti labiau kraują stingdantis iššūkis nei kaltis su 99 žaidėjais dėl to, kuris mūšio lauke išliks paskutinis? Įtraukiantys spalvų ir puikios grafikos kupini valdomo avataro nuotykiai nuo realybės atitrūkti leis net ir didžiausiam žaidimų skeptikui. Vienuolikmetis Matas atskleidžia, jog bene visi jo klasės berniukai yra pakvaišę dėl „Fortnite“. Tada, kai Matas pradėjo žaisti „Fortnite“ namuose, šios šaudyklės manija užsikrėtė ir jo tėtis. Tad laiką taupantiems tėvams nekaltai išbandyti šį laiką ryjantį žaidimą gali būti pavojinga. Jei visgi sugalvotumėte „Fortnite“ pažaisti kartu su savo vaikais, nepamirškite iš anksto pasirūpinti nuo viryklės nukelti verdantį puodą.

Kaip išlikti ramiems?

Žinodami naujausius vaikų laisvalaikio praleidimo internete būdus, tėvai gali išmokti šnekėti savo atžalų kalba ir taip padidinti galimybes būti priimti į jų virtualų pasaulį. Be to, toks tėvų „raštingumas“ gali padėti geriau suprasti skaitmeninėje realybėje tykančius pavojus bei sužinoti būdus, kaip apsaugoti savo vaikus.

Šiek tiek sielos ramybės rūpestingiems tėveliams gali suteikti „Mama Bear“ programėlė, leidžianti stebėti vaiko veiklą socialiniuose tinkluose. Galėsite tapti šerlokais holmsais ir visuomet žinoti, su kuo jis susirašinėja, kokias nuotraukas ir įrašus įkelia bei gauna, kokiuose įrašuose būna pažymėtas. Na o pavargusiems tėvams, kurių vaikas nepaliauja mirkti kibernetinėse pramogose, verta išbandyti programėlę „OurPact“. Naudodamiesi ja galėsite nuotoliniu būdu kontroliuoti savo jaunojo genijaus programėles ir interneto prieigą, o prireikus – net jas blokuoti. Vis dėlto, nepersitempkite piešdami savo vaikui pasaulį vien tik rožinėmis spalvomis. Juk kai buvome maži ir mes supančią aplinką pažindavome bendraudami, dalindamiesi su kitais, kartais išsigąsdami bei klysdami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką