Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 8d. 13:00

Garsios moterys atvirai: kodėl jos nusprendė neturėti vaikų

Cameron Diaz
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Cameron Diaz

Visuomenės apetitas grožėtis įžymių žmonių kūdikiais tapo nepasotinamas – jau vien gandas apie galimą garsenybių nėštumą sukelia ant kojų visus internautus. Prisiminkime kad ir ilgai žiniasklaidoje skrajojusius gandus apie antrąjį Kembridžo hercogienės Catherine Middleton nėštumą. Visuomenė buvo taip susidomėjusi, kad karališkajai šeimai galiausiai teko prisipažinti ir sklandančius gandus patvirtinti.

Toks žiniasklaidos susidomėjimas naujagimiais gan apkarsta vaikų neturinčioms garsenybėms, mat perkopusios tam tikrą amžiaus ribą, jos nuolat sulaukia priekabių klausimų: „Kodėl jūs vis dar ne mama?“

Nepaisydamos patiriamo spaudimo, kai kurios garsios moterys vis dėlto nusprendė niekuomet nebūti mamomis. Tinklalapis nymag.com atrinko įvairiuose leidiniuose ir televizijos programose nuskambėjusius atvirus ir nuoširdžius garsenybių atsakymus, kodėl savo gyvenimo su mažyliais jos tiesiog nesieja.

Taip pat skaitykite: „Kodėl dar neištekėjote?“ – įkvepiantys karjeros aukštumas pasiekusių moterų atsakymai

1. Britų aktorė Dame Helen Mirren (69 m.): „Motinystė tiesiog nėra mano likimas. Anksčiau maniau, kad kažkada tapsiu mama, tačiau taip nieko ir neįvyko... Man nesvarbu, ką kiti žmonės mano. Dažniausiai apie tai, kodėl aš neturiu vaikų, manęs klausdavo tik seni neįdomūs vyrai. Jie stebėdavosi, kad aš vis dar ne mama ir ragindavo mane apie tai susimąstyti, bet aš tiesiog pasiųsdavau juos kuo toliau“. („Vogue“, 2013 m. vasaris)

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dame Helen Mirren
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dame Helen Mirren

2. Amerikiečių žurnalistė ir politikos aktyvistė Gloria Steinem (80 m.): „Aš esu visiškai laiminga neturėdama vaikų. Juk negalime visi gyventi vienodai. Ne kiekviena gimdą turinti moteris privalo turėti vaikų, kaip ir ne kiekvienas balso stygas turintis žmogus privalo būti dainininkas“ („Chelsea Lately“, 2011 m. spalis).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gloria Steinem
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gloria Steinem

3. Amerikiečių dainininkė Stevie Nicks (66 m.): „Viskas priklauso nuo pasirinkimų: ar norite būti rašytoja ir menininke ar žmona ir mylimąja? Kai atsiranda vaikų, gyvenimo tikslas pasikeičia. Aš tiesiog nenoriu eiti į tėvų susirinkimus“ („InStyle“, 2002 m. kovas).

„Scanpix“ nuotr./Dainininkė Stevie Nicks
„Scanpix“ nuotr./Dainininkė Stevie Nicks

4. Amerikiečių laidų vedėja ir aktorė Oprah Winfrey (60 m.): „Jei turėčiau vaikų, jie manęs nekęstų. Jie tapatintų mane su laidos vedėja. Kažkas juk turėtų nukentėti ir tai greičiausiai būtų mano vaikai“ („The Hollywood Reporter“, 2013 m. gruodis).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Oprah Winfrey
AFP/„Scanpix“ nuotr./Oprah Winfrey

5. Australų aktorė Portia de Rossi (41 m.): „Kai peržengi 30 metų ribą, pradedi jausti spaudimą ir galvoti, ar aš turėčiau gimdyti vaikus vien dėl to, kad neprarasčiau to, ką kiti žmonės, atrodo, labai vertina, ar dėl to, kad aš tikrai jų nuoširdžiai norėčiau...

Nemanau, kad pasakyčiau „taip“ pastarajam variantui. Noras būti tėvais turi būti itin stiprus, tačiau nei aš, nei mano partnerė to nejaučiame. Taigi būsime tik aš ir Ellen (Ellen DeGeneres – komikė, TV laidų vedėja, aktorė. – red.), jokių vaikų. Dar niekada nesijaučiau tokia laiminga, kaip dabar“. („Out“, 2013 m. gegužė).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ellen DeGeneres ir Portia de Rossi švenčia penktąsias santuokos metines
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ellen DeGeneres ir Portia de Rossi švenčia penktąsias santuokos metines

6. Amerikiečių komikė Ellen DeGeneres (56 m.): „Jei atvirai, šeima mums tiktų. Tačiau vaikas yra gyvas žmogus ir jį auginant reikia turėti ir gebėjimų, ir užsidegimo, o ir norint jį išauklėti, reikia įdėti daug darbo ir būti atsakingiems. Mes tiesiog mylime savo augintinius“ („People“, 2013 m. kovas).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ellen DeGeneres
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ellen DeGeneres

7. Amerikiečių aktorė Katharine Hepburn (mirė sulaukusi 96 m.): „Būčiau siaubinga motina, nes esu labai savanaudiška. Nors savanaudiškumas ir nėra tas dalykas, kuris atbaido nuo vaikų auginimo kitus žmones“. (Iš atsiminimų knygos „Kate Remembered“, išleistos 2003 m. liepą).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Katharine Hepburn (1907.05.12–2003.06.29)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Katharine Hepburn (1907.05.12–2003.06.29)

8. – Ar sakytumėte, jog nugyvenote pilnavertį gyvenimą, jei niekuomet nesusituoksite ar neturėsite vaikų?

Amerikiečių politikė Condoleezza Rice (59 m.): „Taip, taip ir pasakyčiau. Neturėčiau vaikų, bet susituokčiau. Žinoma, nugyvenčiau tiesiog tobulą gyvenimą su vyru ir vaikais. Esu labai tikinti ir manau, kad viskas yra taip, kaip turi būti. Reikia būti atviram ir džiaugtis gyvenimu, kuris jums yra duotas“ („Ladies Home Journal“, 2010-ųjų spalis).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Condoleezza Rice
AFP/„Scanpix“ nuotr./Condoleezza Rice

9. Amerikiečių komikė, aktorė ir dainininkė Betty White (92 m.): „Ne, niekada to nesigailėjau. Mėgstu viską daryti su užsidegimu. Žinau, jei kada nors pastočiau, žinoma, tai būtų svarbiausias dalykas mano gyvenime. Vis dėlto vaikų nusprendžiau neturėti, nes mano tikslas yra siekti karjeros ir šių abiejų dalykų aš negalėčiau suderinti“ („CBS Sunday Morning“, 2011-ųjų gegužė).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Betty White
AFP/„Scanpix“ nuotr./Betty White

10. Amerikiečių aktorė ir scenaristė Lily Tomlin (75 m.): „Taip, žinoma, vaikai yra puiku, tiems, kas to tikrai nori. O aš džiaugiuosi, kad nenorėjau ir neturiu vaikų. Vienas Dievas težino, ką būčiau su jais, vargšeliais, padariusi. Man tikrai patinka vaikai, tačiau nebūčiau turėjusi laiko jiems auginti. Jei būčiau norėjusi vaikų, būčiau turėjusi paaukoti dalį savo darbo. Tų vaikų ir žmonių ir taip yra per daug“ („Metro Weekly“, 2006-ųjų balandis).

„Scanpix“ nuotr./Amerikiečių aktorė ir scenaristė Lily Tomlin
„Scanpix“ nuotr./Amerikiečių aktorė ir scenaristė Lily Tomlin

11. Amerikiečių aktorė Anjelica Huston (63 m.) : „Kartais būdavo, jog norėdavau vaikų, kartais džiaugdavausi, kad jų neturiu. Man labai sunku atsisveikinti su savo šuniu ilgiau nei penkioms dienoms. Nežinau, kaip reikėtų pabučiuoti vaikus prieš išeinant į darbą. Žinau, kad kai kurios moterys tai gali, bet aš nesugebėčiau“ (cinema.com, 2011-ųjų lapkritis).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Danny Hustonas ir Anjelica Huston
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Danny Hustonas ir Anjelica Huston

12. Amerikiečių aktorė ir dainininkė Liza Minnelli (68 m.): „Kam tuoktis? Niekas to nebedaro. Nėra taip, kad nenorėčiau vaikų, bandžiau jų susilaukti, bet nepavyko. Iš dalies tai padėjo man, nes dabar dirbu su vaikais iš viso pasaulio. Darbas su mažaisiais, turinčiais smegenų pažeidimų ir sergančių ŽIV, padėjo man suprasti, jog man lemta daryti ką kitą“ („Access Hollywood Live“, 2012-ųjų balandis).

„Scanpix“ nuotr./Liza Minnelli
„Scanpix“ nuotr./Liza Minnelli

13. Amerikiečių aktorė Kim Cattrall (58 m.): „Aš jau esu tokia moteris, kuri neturi vaikų ir niekada nebuvo įsitvirtinusi vienoje vietoje. Man patinka vaikai, tačiau ne ilgą laiką. Manau, jog jie juokingi ir mieli, tačiau nuo jų man galiausiai pradeda skaudėti galvą.

Kai man buvo penkeri, turėjau svajonę auginti šimtą šunų ir šimtą vaikų. Supratau, jog visas spaudimas, kurį jaučiau, buvo iš išorės ir žinojau, kad nesu pasirengusi žengti žingsnį į motinystę. Motinystė nėra tokia patirtis, kurios norėčiau šiuo metu“ („The Advocate“ ir „O Magazine“, 2008 ir 2009 m. balandis).

„Scanpix“ nuotr./Aktorė Kim Cattrall Tribekos kino festivalyje Niujorke.
„Scanpix“ nuotr./Aktorė Kim Cattrall Tribekos kino festivalyje Niujorke.

14. Amerikiečių aktorė Cameron Diaz (42 m.): „Auginti vaikus – didelis darbas. Rūpintis ir būti atsakingai už kitų žmonių gyvenimus – tikrai ne man. Toks sprendimas palengvino man gyvenimą. Kūdikis – tavo atsakomybė kiekvieną dieną, visus 18 metų. Vaikų neturėjimas tikrai palengvina gyvenimą, tačiau tokį sprendimą nėra lengva priimti.

Man patinka rūpintis žmonėmis, tačiau niekada nenorėjau būti motina. Tai nereiškia, jog gyvenimas kartais nebūna sunkus. Tiesiog aš tokia esu ir taip gyvenu. Dabar manau, jog man sekasi gerai; jau daug nuveikiau“ („Esquire“, 2004 m. balandis).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Cameron Diaz
AFP/„Scanpix“ nuotr./Cameron Diaz
 
15. Amerikiečių komikė Chelsea Handler (39 m.): „Tikrai nenoriu turėti vaikų. Nemanau, kad būčiau gera motina. Esu gera teta ar draugė kitoms motinoms. Nenoriu turėti vaiko, kurį augintų mano auklė, tiesiog dabar neturiu tam laiko“ („The Conversation With Amanda de Cadenet“ 2013 m. balandis).
 
„Scanpix“ nuotr./Chelsea Handler
„Scanpix“ nuotr./Chelsea Handler

16. Amerikiečių aktorė ir politikos aktyvistė Ashley Judd (46 m.): „Sunkiai besiverčiančiose šalyse vaikų gimdymas nėra sąmoningas dalykas, o didelis skaičius vaikų tiesiog miršta iš bado. Nusprendžiau neturėti vaikų, nes manau, kad visi pasaulio vaikai jau yra mano. Man nereikia pačiai gimdyti, kai aplink pilna našlaičių ir niekam nereikalingų vaikų, kuriems  reikia meilės, dėmesio, laiko ir rūpesčio.

Galvoju taip jau nuo 18 metų ir dėl to susiginčijau su viena vaikystės drauge. Supratau, kad būtų savanaudiška gaišti laiką gimdant savo pačios vaikus, kuomet galiu padėti jau esamiems“ (iš „Sunday Mail“ ir jos biografijos „All That is Bitter and Sweet“, 2006 m. ir 2011 m.).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ashley Judd
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ashley Judd

17. Amerikiečių aktorė ir scenaristė Jennifer Westfeldt (44 m.): „Svarstau apie tai jau ilgą laiką. Niekada nemaniau, jog sulauksiu tokio amžiaus ir neturėsiu vaikų, tačiau mano gyvenimas pasisuko taip, kaip net nesitikėjau.

Maniau, jog vieną dieną atsikelsiu ir tiksliai žinosiu, ko noriu, tačiau taip nebuvo. Visgi gyvenu puikų gyvenimą. Panašu, jog nebuvo pakankamai įtikinamų priežasčių gimdyti vaiką. Galbūt ir kitą rytą atsikelsiu su nuostabia idėja, tačiau turėsiu pasistengti, jei norėsiu ją realizuoti“ („NewYorkTimes Magazine, 2012 m. kovas).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Hammas su Jennifer Westfeldt
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Hammas su Jennifer Westfeldt

18. Amerikiečių rašytoja Elizabeth Gilbert (45 m.): „Manau, jog yra trys rūšys moterų, kalbant apie nėštumą. Yra moterų, kurios yra gimusios būti motinomis, kitos – tetomis arba tos, kurios turėtų laikytis nuo vaikų per kelių metrų atstumą. Svarbu žinoti, kuriai kategorijai priklausote.

Jei padėsite kūdikį prieš mane, tuomet būkite tikri – jis bus myluojamas, lepinamas ir be proto mylimas, tačiau net jei ir žinau, kad mylėčiau tą mažylį, giliai širdyje esu įsitikinusi – motinystė ne man. Tam tikra prasme džiaugiuosi, nes labai svarbu suprasti, ne tik tai, kas esate, bet ir tai, kas nenorite būti. Aš tikrai nenoriu būti mama. Esu patenkinta vidutinio amžiaus moteris ir net nemirktelėdama galiu pasakyti, jog už nieką nekeisčiau savo sprendimo“ (iš asmeninio tinklaraščio).

„Scanpix“ nuotr./Amerikiečių rašytoja Elizabeth Gilbert
„Scanpix“ nuotr./Amerikiečių rašytoja Elizabeth Gilbert

19. – Ar rašytojos karjera suteikia gyvenimo pilnatvę?

Amerikiečių novelistė Candace Bushnell (55 m.): „Yra daugybė rašytojų moterų. Kita vertus, yra daugybė rašytojų, kurios niekada nebuvo ištekėjusios ir neturi vaikų. Aš nebuvau ištekėjusi iki pat 43 metų. Būdama jauna žinojau, jog jei man reikėtų pasirinkti tarp santuokos ir rašymo, būčiau pasirinkusi rašymą.

Manau, būtent karjeroje pirmiausia reikėtų realizuoti save. Neturiu vaikų, tačiau gerai, jog ne aš viena tokia. Jei turi kokią nors aistrą – darbą – tuomet tam tikra prasme tai ir yra tavo vaikas“ („Facebook“, 2010 kovas).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Candace Bushnell ir Charlesas Askegardas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Candace Bushnell ir Charlesas Askegardas

20. Amerikiečių modelis ir burleskos šokėja Dita von Teese (42 m.): „Mano sesės turi vaikų. Myliu vaikus, tačiau tokiu sunkiu gyvenimo etapu... nesu tikra. Buvau ištekėjusi už žmogaus, kuris nebuvo sukurtas būti tėvu. Jis sunkiai pats savimi galėdavo pasirūpinti, ką jau kalbėti ir apie vaiką, taigi tai pakeitė mano požiūrį.

Normalu neturėti vaikų. Geriau palauksiu ir pažiūrėsiu, kas bus toliau. Nebūsiu menkesnė asmenybė dėl to, kad neturiu vaikų. Viskas bus taip, kaip ir turi būti“ („The Independent“, 2007 m. liepa).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dita Von Teese
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dita Von Teese
Temos: 2 Vaikas Mama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skambiausios P.Auštrevičiaus mintys: ką sakė apie lapes narvuose, eurą, Kataloniją ir ryšius su R.Kurlianskiu?

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Ar galite....? Galime!

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Sportas

Bėgikė Diana Lobačevskė: grįšiu ir įrodysiu, kad žmonės kyla netgi po sunkių traumų

Aktualu

D.Trumpas: JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

Pasaulis kišenėje

Nepamirštami nuotykiai egzotiškajame Vietname: ką verta aplankyti ir nuveikti?

Sportas

Skaudi žinia Barselonoje: Lionelis Messi praleis „El Clasico“

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Aktualu

D.Trumpas nepaiso tarptautinio pasipiktinimo: ginklų sutarties su Saudo Arabija nenutrauks

Gyvenimas

7 daržovės, kurios apdorotos yra daug sveikesnės

24sek

LeBrono Jameso debiutas Los Andžele pažymėtas muštynėmis ir pralaimėjimu

Aktualu

Skandalas dėl J.Khashoggi nužudymo drąsina kritikus: kodėl JAV parduoda tiek daug ginklų Saudo Arabijai?

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

24sek

NBA naktis: stebuklingas L.Dončičius ir 50 metų neregėtą statistiką surinkęs N.Jokičius

Aktualu

Parlamentaras Kęstutis Mažeika: vilkų padarytą žalą turėtų atlyginti Aplinkos ministerija

Gyvenimas

Jos mus saugo. Oro iššūkis pareigūnėms: „Aro“ surengtas aukščio baimės testas

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Gazas

F-1 etapo JAV kvalifikacijoje triumfavo L.Hamiltonas, o S.Vettelis gavo baudą

Vardai

„X Faktoriuje“ – keisčiausias visų laikų dalyvio pasirodymas: Jazzu išsigando Berto Ulozevičiaus

Aktualu

Užsėdęs ant merginos ir ją smaugdamas, 19-metis vidury Radviliškio tenkino lytinę aistrą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Gyvenimas

Plastikos chirurgas R.Vaičiūnas: yra raukšlių, prieš kurias bejėgis net botoksas

Aktualu

D.Trumpas: JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Ar galite....? Galime!

Neišsiųsti CV Kultūra

Jūratė Čerškutė: Apie dvarų atkūrimą, deadline’o palaimą ir norą skaityti sau

Aktualu

Londone Rihannai gaminęs virtuvės šefas laimę rado Šiauliuose

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Aktualu

Skambiausios P.Auštrevičiaus mintys: ką sakė apie lapes narvuose, eurą, Kataloniją ir ryšius su R.Kurlianskiu?

Sportas

Bėgikė Diana Lobačevskė: grįšiu ir įrodysiu, kad žmonės kyla netgi po sunkių traumų

24sek

LeBrono Jameso debiutas Los Andžele pažymėtas muštynėmis ir pralaimėjimu

Pasaulis kišenėje

Nepamirštami nuotykiai egzotiškajame Vietname: ką verta aplankyti ir nuveikti?

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Gyvenimas

7 daržovės, kurios apdorotos yra daug sveikesnės

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

24sek

NBA naktis: stebuklingas L.Dončičius ir 50 metų neregėtą statistiką surinkęs N.Jokičius

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Aktualu

Avarijos Alytaus rajone metu žuvo motociklininkas: gyvybė užgeso reanimacijoje

Aktualu

„Maisto banko“ akcijoje paaukota maisto už beveik pusę milijono eurų

Verslas

Muzika, gamta, architektūra: Estijos pajūrio pušyne nutūpė Arvo Parto centras

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką