Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 16d. 11:00

Gintaro savybės: kuo jis naudingas vaikams?

Gintaro akmenukai
„Fotolia“ nuotr. / Gintaro akmenukai
Apie naudingąsias gintaro savybes žmonės kalba jau nuo seniausių laikų. Plačiai minėti jis pradėtas dar Antikos laikais – šį organinės kilmės mineralą savo raštuose minėjo tokie išminčiai kaip Homeras, Platonas ir Aristotelis.

Prieš daugiau kaip 50 mln. metų susiformavusį gintarą mūsų protėviai naudojo gamindami kvapiuosius mišinius, kadangi degdamas šis mineralas skleidžia itin malonų kvapą.

Sudėtinės gintaro dalys jau nuo seno buvo naudojamos vaistų, mitybos priedų, kosmetikos priemonių gamyboje. Nepoliruotus gintaro vėrinius žinovai pataria nešioti žmonėms, turintiems skydliaukės sutrikimų. Gintaru buvo gydomos ir įvairios ligos. Jau seniai yra žinoma, kad jis padeda įveikti trumparegystę, širdies, skrandžio, šlapimo pūslės ligas, anginą, bronchitą. Gintaras varo iš kepenų ir inkstų akmenis, lengvina šlapinimąsi, malšina kosulį ir stiprina dantis.

Pastaruoju metu gydymas gintaru itin išpopuliarėjo ir tarp tėvų. Mažamečius vaikus auginantys tėvai savo atžaloms perka gintarinius karolius ar apyrankes siekdami sumažinti jiems dygstančių dantukų skausmą ir sustiprinti vaikams imunitetą.

Vis populiarėjančią tendenciją patvirtino ir portalo Ji24.lt „Facebook“ paskyroje surengta apklausa, kurios metu pasidomėjome, ar motinos yra išbandžiusios savo vaikų gydymą gintaru.

Apklausoje sudalyvavusios moterys tikino manančios, kad mineraluose esančios naudingosios medžiagos iš tiesų veikia teigiamai ir mažiems vaikams. Savo asmenine patirtimi pasidalijusios motinos tikino, kad gintaras jų vaikams išties padėjo numalšinti dėl  dygstančių dantukų pakilusią temperatūrą, negana to, moterys tikino, kad gintaro karoliai išties yra puiki puošmena jų vaikams.

Gintaras slopina uždegimus

Apie naudingąsias gintaro savybes ir tai, dėl kokių priežasčių žmonės perka būtent gintaro karolius, portalas Ji24.lt psidomėjo gintaro gamyba bei eksportu užsiimančios įmonės „Amber Emporium“ direktoriaus Žygimanto Rauličkio.

„Pagrindinė savybė, kuri paverčia gintarą gydomuoju, yra jo sudėtyje esanti gintaro rūgštis. Gintarui sušilus iki kūno temperatūros, t.y. 36,6 °C, ši, kitaip dar vadinama sukcino rūgštis, ima garuoti ir slopina uždegimo reakcijas, o šaltuoju metų laiku tai gali būti šiokia tokia paspirtis linkusiems dažnai peršalti. Manoma, kad ši rūgštis itin svarbi didelį krūvį patiriantiems organams, tokiems kaip širdis, smegenys, kepenys.

Gintaras
Gintaras

Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad gintaro rūgštis pasižymi stimuliuojamuoju poveikiu insulino gamybai kasoje. Be to, ji mažina neigiamą streso poveikį organizmui, normalizuoja nervų sistemos veiklą. Pastaruoju metu gintaro rūgšties poveikis gana plačiai tiriamas. Pasirodo, kad ši medžiaga pasižymi apsauginiu poveikiu, t.y. padidina ląstelių gyvybingumą nepalankiomis sąlygomis. Nustatyta, kad gintaro rūgštis pagerina deguonies pasisavinimą ląstelių lygiu“, – pasakojo Ž. Rauličkis.

Anot jo, gintaro karolius ar apyrankes savo vaikams perkantys tėvai, dažniausiai labiau džiaugiasi jų grožiu ir dažnai netgi pamiršta apie gydomąsias gintaro savybes. Vis dėlto jokių nusiskundimų iš pirkėjų Ž. Rauličkis tikina niekuomet nesulaukęs, atvirkščiai – šį gydymo būdą jis linkęs siūlyti ir savo artimiesiems.

„Neturėjome nė vieno kliento, kuris skųstųsi, kad gintaro gaminiai nepadeda. Iš mūsų patirties draugai ir artimieji, kuriems karoliukus ir apyrankes padovanojome, su savo vaikais jų dantukų dygimo periodu neturėjo jokių problemų, vaikai išliko ramūs ir žaismingi. Vis dėlto, būtų svarbu paminėti klaidą, kurią tėveliai dažnai daro. Gintarinių karoliukų ir apyrankių vaikams dėti į burną nereikėtų leisti. Dažnai tėveliai mano, kad gintariniai karoliukai ir apyrankės numalšina dantukų skausmą tik juos kramtant. Iš tiesų užtenka, kad gintariukai liestųsi prie vaiko kūnelio“, – pasakojo Ž. Rauličkis.

Vis dėlto LSMU Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos vadovė doc. Julija Narbutaitė dygstančių vaikų dantukų skausmo gydymą gintaro karoliukais vertina kiek skeptiškai. Jos manymu, mažiems vaikams dygstančių dantų skausmą malšinti derėtų su medžiagomis ir priemonėmis, kurių veiksmingumas yra įrodytas mokslinių tyrimų rezultatais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką