Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 25d. 09:00

Įdomus būdas išmokyti vaiką sėstis ant naktipuodžio per 3 dienas

Vaikas ant naktinio puoduko
123RF.com nuotr. / Vaikas ant naktinio puoduko

Geri tėvai stengiasi būti aktyvūs visais vaiko vystymosi etapais. Kaip žinome, kai kurie tų etapų gali būti sudėtingesni, kad ir štai vaiko perėjimas nuo sauskelnių prie naktinio puoduko.

Ir ko tik nematome: kol vaikas sėdi ant puoduko, tėvai jam duoda planšetę į rankas, kiša saldainius(!), rodo kokį nors filmuką... Ir viskas tam, kad vaikas patirtų malonumą, sėdėdamas ant puoduko.

Kam tą dėmesį nukreipti? Juk reikia labai aiškaus rezultato – kad vaikas atsisėstų ir padarytų. Kad pajutęs, jog nori šlapintis ar tuštintis, turėtų įprotį tūpti ant puodo. Pramogų nereikia – reikia išmokyti sysių ir kakų daryti ten, kur jiems ir vieta. Su pramogomis tai nesusiję.

Tėvai ir vaikas dažnai nueina ilgą ir kantrybės reikalaujantį kelią, kol vaikui tuštinimasis ant puodo tampa įpročiu. Tačiau tinklalapis Bright Side tikina atradęs techniką, kuri veikia 100 procentų.

Šis metodas leidžia jūsų vaikui vaikščioti pusnuogiui (pliku užpakaliuku), kai yra namuose, ir mūvėti laisvas kelnes be jokių apatinių, kai būna viešumoje.

Štai tokie paruošiamieji darbai laikantis vaiko sodinimo ant puoduko metodo:

 • Nupirkite kelis naktipuodžius. Idealu, jei jų būtų tiek, kad galėtumėte pastatyti kiekviename namų kambaryje.
 • Visuomet turėkite sauskelnių ir keletą kelnių „nelaimės“ atveju.
 • Jei gyvenate namuose, kuriuose dažnai yra vėsu, pasirūpinkite tinkamu šildymu ir apmaukite vaikui šiltas kojinaites.

Pirmoji diena

 • Leiskite vaikui pusnuogiui (nuo juosmens žemyn) vaikščioti visą dieną. Stebėkite mažylį, ir kai tik jis užsimanys atlikti gamtinius reikalus, sodinkite ant artimiausio puoduko.
 • Nedrauskite vaikui valgyti sūrių produktų ar tokių, kurie turi daug vandens, nes didesnis skysčių vartojimas privers vaiką dažniau šlapintis.
 • Kai jūsų partneris ar jūs einate į tualetą, leiskite eiti ir vaikui drauge. Tegu jis mato, kaip TAI daro suaugusieji. Patikėkite matydami pavyzdį vaikai labai greitai mokosi.
 • Džiaukitės kas kartą, kai mažylis teisingai pasinaudoja puoduku. Po kokių 10–12 kartų vaikas jau sugebės naudotis juo savarankiškai.
 • Jeigu jūsų vaikas nenori naudotis naktipuodžiu, nespauskite jo ir negėdinkite. Užteks tiesiog paprastai pasakyti: „Sysiu ir kaku turi būti daromi puoduke.“
 • Prieš miegą pasakykite vaikui, kad laikas sėsti ant puoduko (išskyrus tuos atvejus, kai jis pats pasiprašo). Paskui užmaukite vaikui sauskelnes, kad naktį neprišlapintų į lovą.

Antroji diena

 • Laikykitės instrukcijų kaip ir pirmąją metodo dieną. Tačiau jau dabar reikėtų su vaiku išeiti iš namų per pietus valandai. Palaukite, kol vaikas padarys į puoduką, užmaukite kelnes (be jokių apatinių!) ir iškart eikite į lauką. Tai padės vaikui išmokti eiti į tualetą savo noru.
 • Lauke būkite valandą, o vaikas tegu būna tik su kelnėmis – jokių sauskelnių ar apatinių kelnaičių. Jūsų tikslas – išbūti lauke ir sugrįžti namo su „sausu“ vaiku – kad šis nei prisišlapintų, nei naudotųsi puoduku, kol esate išėję.
 • Su vaiku vaikščiokite netoli namų. Dar geriau – apeikite aplink kvartalą. Dėl viso pikto pasiimkite puoduką, jei jau gamta rimtai prispirs vaiką.

Trečioji diena

 • Laikykitės pirmosios dienos instrukcijų, tačiau dabar jūs jau turite su vaiku išeiti iš namų du kartus per dieną: valandą ryte ir valandą popiet. Kiekvieną kartą, prieš išeidami laukan, pakvieskite vaiką ant puoduko.
 • Ir vėl – lauke jūsų vaikas turėtų mūvėti laisvas kelnes ir jokių apatinių. Vėl pasiimkite naktipuodį ir drabužių pamainą, jei netyčia atsitiktų „nelaimė“.

Jei vis dar naktipuodis vaikui svetimas, sunku priprasti, palaukite kokias 6–8 savaites ir išmėginkite šią techniką vėl. Atminkite, kad ji reikalauja kantrybės, palaikymo ir laiko.

O kaip sekėsi mokyti vaiką sėstis ant naktipuodžio jums? Pasidalykite patirtimi komentaruose – padėsite ir kitiems tėvams išgyventi sklandžiau šį vaiko brandos etapą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką