Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 30d. 12:55

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį žvakės nušvis pamirštų mirusiųjų ir COVID-19 pandemijos aukų atminimui

Vilniaus laidojimo rūmai
Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ nuotr. / Vilniaus laidojimo rūmai
Šiemet Vėlinės kiek kitokios – artimųjų kapus mažesnėmis grupėmis gyventojai lankys dėvėdami kaukes, o dalis jų dėl COVID-19 pandemijos negalės to padaryti. Kai kuriems gėles ir žvakes teks dėti ant kapų, kuriuose ilsisi koronaviruso aukos, rašoma pranešime.

Visų Šventųjų išvakarėse Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos įmonių darbuotojai tradiciškai uždegė žvakutes. Tai pagarbos ženklas amžinybėn iškeliavusiems, kurių kapų niekas nelanko, taip pat koronaviruso aukoms. Skirtingose šalies vietose nušvitusios žvakučių liepsnelės išdėliotos M raidės forma – ji akcijos „Memoria“ (liet. „atminimas“) simbolis. Šios atminimo žvakelės degs iki lapkričio 2-osios.

„Lankyti artimųjų kapus yra neatsiejama mūsų tautos tradicija. Tačiau šiemet dėl COVID-19 pandemijos ne visiems pavyks nuvykti į kapines ir uždegti žvakę ant neretai kitose vietovėse palaidotų artimųjų kapų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žvakė ir gėlės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žvakė ir gėlės

Todėl jau ketvirtus metus iš eilės vykstanti akcija „Memoria“ šiemet svarbesnė nei bet kada anksčiau. Kartu su Lietuvos laidojimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis šalia savo pastatų ar jų viduje uždegėme žvakutes – tokiu būdu kviečiame atsiminti ne tik pamirštus išėjusius, bet ir neseniai šį pasaulį palikusias koronaviruso aukas“, – sako viena iš akcijos sumanytojų, Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos Valdybos pirmininkė, Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ vadovė Jolanta Sprainaitienė.

Žvakutės uždegtos Dauguose (Alytaus raj.), Druskininkuose, Kaune, Marijampolėje, Padvarių k. (Kretingos raj.), Prienuose, Telšiuose, Šakiuose, Panevėžyje, Vilniuje, Kelmėje, Biržuose.

J.Sprainaitienės teigimu, šia akcija šiemet taip pat norima paskatinti gyventojus būti sąmoningais bei laikytis visų saugumo rekomendacijų tam, kad užkirstume kelią viruso plitimui.

„Šiemet pagerbiame mirusius nuo koronaviruso infekcijos. Visi mes esame atsakingi už viruso plitimo mažinimą ir privalome imtis atsargumo priemonių. Saugokime save ir savo artimuosius bei paisykime antrojo karantino taisyklių“, – ragina ji.

Neturintys galimybės aplankyti savo artimųjų kapų ir norintys prisidėti prie akcijos „Memoria“ kviečiami ateiti į akcijoje dalyvaujančius laidojimus namus dešimtyje šalies vietų bei uždegti žvakutę, pabūti rimtyje, sukalbėti maldą ar kitaip išreikšti pagarbą mirusiems.

„Jeigu visgi vyksite pagerbti mirusių artimųjų ir šalia pamatysite žvakės liepsnos nenutvieksta kapą, nepabijokite ir padėkite ant jo savo atsineštą žvakelę. Šį savaitgalį svarbu atminti ir pagerbti visus mirusiuosius – net ir besiilsiančius apleistuose, seniai pamirštuose kapuose. Šia akcija norime pasakyti, kad kol nešiosimės prisiminą apie brangų mums žmogų, iškeliavusį į amžinąjį poilsį, tol jis bus gyvas mūsų širdyse“, – teigia J.Sprainaitienė.

„Memoria“ akcija vyksta iki lapkričio 2 d. 17 val. Akcijoje dalyvauja laidojimo namai „Kopainė“ (Daugai, Alytaus raj.), „Okona“ (Druskininkai), „Užuojauta“ (Kaunas), „Sustojęs laikas“ (Marijampolė), „Rimtis“ (Padvarių k. Kretingos raj.), Prienų laidotuvių namai „Adukas“ (Prienai), „Tela“ (Telšiai), „Šakių laidotuvių namai“ (Šakiai), „Ramybės takas“ (Panevėžys), Vilniaus laidojimo rūmai „Ritualas“ (Vilnius), „Lakrima“ (Vilnius), „Reisida“ (Kelmė), „Ilgesys“ laidojimo paslaugų centras (Biržai).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką