Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 13:00

Įsimintiniausi 2013-ųjų vaikai ir jų pasiekimai

Penkiametis Milesas Scottas
„Scanpix“ nuotr. / Penkiametis Milesas Scottas

Sakoma, kad vaikų lūpomis kalba tiesa... Nesvarbu, koks jų amžius, tačiau mažųjų poelgiai gali būti ir neįtikėtinai sensacingi, ir nesavanaudiški, ir drąsūs.

Praėjusiais metais pasaulyje mažyliai, vaikai ir paaugliai metė iššūkį sustabarėjusioms visuomenės normoms ir stereotipams, rūpinosi silpnesniais už save, kovojo už laimę ir tokį gyvenimą, kurio jie verti. Kviečiame susipažinti su gražiausiais vaikų poelgiais!

► Berniukas, užkariavęs visų širdis

Kaip ir dauguma kitų mažų berniukų, taip ir penkiametis Milesas Scottas norėjo tapti herojumi. Nuo dvejų metukų kovojantis su leukemija, jis išpildė vieną didžiausių savo svajonių ir tapo tikru pasaulio numylėtiniu. Lapkričio mėnesį specialusis fondas Make-A-Wish ir 20 000 savanorių pavertė San Fransiską Gothamo miestu, o mažasis Milesas tapo Batkidu (t. y. mažuoju Betmenu), kuris apgynė visus miesto gyventojus ir išgelbėjo juos nuo piktadarių! Nuotraukos iš renginio greitai pateko į internetą ir pasklido po pasaulį. Berniukas, kuriam šiuo metu diagnozuota ligos remisija, pasirodė kaip tikras kovotojas, skubantis kitiems į pagalbą. M. Scottas buvo pastebėtas net JAV prezidento Baracko Obamos.

► Aštuonmetis verslininkas, besirūpinantis vargšais

Jaxonas Evansas sugalvojo pardavinėti Kool-Aid gėrimą tam, kad uždirbtus pinigus galėtų išleisti žaislams, kurie būtų skirti benamiams vaikams iš Kalifornijos miestelio Bakersfieldo. Per du mėnesius nuostabi berniuko akcija buvo pakartota net penkis kartus, o vaikai dovanų gavo 200 naujų žaislų. Taip pat net šimtas vaikų buvo pakviesti į Jaxono ir jo mamos Alandros Evands namuose vykstantį vakarėlį, kuriame dalyvavo įvairūs artistai ir specialiais dažais buvo galima piešti ant veido. „Jaxonas norėjo įsitikinti, kad ir kiti vaikai per Kalėdas patirs džiaugsmą. Aš juo labai didžiuojuosi“, – teigė berniuko mama Alandra.

► Vėžiu sergančios merginos daina įkvėpė milijonus

Rugsėjo mėnesį šešiolikmetė iš Toronto Olivia Wise perdainavo Katy Perry dainą Roar. Atrodytų, nieko ypatinga, juk kasdien Youtube puslapis papildomas šimtais kitų atlikėjų perdainuotų kūrinių. Tačiau Olivia jau kurį laiką kovojo su smegenų augliu, tad jos atlikta daina buvo peržiūrėta daugiau kaip 2,5 mln. kartų. Mergina netgi gavo žinutę nuo pačios Katy Perry, kuri rašė: „Tu sudainavai nuostabiai. Daugelis žmonių tave myli! Ir toliau riaumok!“ Nors lapkričio mėnesį O. Wise paliko šį pasaulį, jos daina greitai tapo ir kovos simboliu.

VIDEO: Olivia Wise

► Ši istorija pasauliui priminė kitą Youtube žvaigždę – trylikametę Talią Joy Castellano, kurią vėžys įveikė šių metų liepos mėnesį. Ji išgarsėjo tada, kai po chemoterapijos neteko plaukų ir internete su bendraminčiais pradėjo dalytis makiažo paslaptimis. Sunkiai serganti Talia irgi sulaukė nemažai dėmesio ir palaikymo – kai kurie jos vaizdeliai buvo peržiūrėti milijonus kartų.

VIDEO: Talia Joy Castellano
 

► Našlaitis paprašė pasaulio pagalbos

Ar išdrįstumėte paprašyti nepažįstamųjų, kad šie taptų jūsų tėvais? Penkiolikmetis Davionas Navaras Henry Only nusprendė padaryti vieną drąsiausių dalykų savo gyvenime – atsistoti prieš minią nepažįstamųjų ir paprašyti šių, kad jie jį įsivaikintų: „Man nesvarbu, ar jūs būsite mama, ar tėtis, juodaodis, baltaodis ar raudonodis. Turėti tėvus – didžiausia gyvenimo laimė ir geriausia kalėdinė dovana.“ Norą įsivaikinti Davioną pareiškė daugiau kaip 10 000 žmonių! „Svarbiausia, kad berniukas užmegztų tvirtus ir sėkmingus santykius su būsima šeima“, – teigė Daviono atstovė Terri Durdaller. Belieka jam palinkėti sėkmės!

VIDEO: Penkiolikmetis Davionas Navaras Henry Only

► Jaunojo mokslininko pagalba nukentėjusiesiems nuo uragano

Kai dvylikos sulaukęs Peytonas Robertsonas pamatė didžiulio uragano Sendės padarinius, kaipmat užsimanė žmonėms padėti. Pasitelkęs savo išmintį, jis patobulino tradicinius smėlio maišus, kuriuos pripildė druskos ir polimerų. Kai tik vanduo paliečia maišą, jis išsipučia ir gali būti naudojamas užtvankai sudaryti. Kai tik vanduo išgaruoja, maišelis gali būti panaudotas dar kartą. Už savo išradimą berniukas buvo apdovanotas ir šiandien puikuojasi „Jaunojo Amerikos mokslininko“ titulu.

VIDEO: Dvylikametis Peytonas Robertsonas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką