Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Jautri kūdikio oda? Alergologė pataria, kaip tinkamai ja rūpintis

Dėl higienos, maisto ir buitinės chemijos produktuose esančių kvapiklių, dažiklių, konservantų ir kitų cheminių medžiagų su kiekvienu dešimtmečiu sergančiųjų alerginėmis ligomis skaičius padvigubėja. Atitinkamai tai paliečia ir pačius pažeidžiamiausius visuomenės narius – beveik kas antras kūdikis susiduria su odos ligų problemomis ar kenčia dėl alergijų.
Kūdikis
Kūdikis / Projekto partnerio nuotr.

Bendrovės „Lidl Lietuva“ užsakymu, tyrimų bendrovės „Spinter“ atliktas kūdikio kraitelio ruošimo įpročių tyrimas parodė, kad vos trečdalis apklaustųjų, rinkdamiesi maisto ir higienos prekes kūdikiams, atkreipia dėmesį į ženklus, patvirtinančius kompetentingų ekspertų organizacijų rekomendaciją. Tuo tarpu gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė, privačios alergologijos klinikos direktorė Rūta Dubakienė ragina jautria kūdikio oda rūpintis itin kruopščiai – tiek ją prausiant, tiek renkant kūno higienos priemones, drabužėlius ir sauskelnes.

Dažniausia vaikų odos liga – atopinis dermatitas

„Šiais laikais beveik kas antras kūdikis turi vienokių ar kitokių odos problemų – odelė neretai būna sausa ir pleiskanojanti, jai reikia specialios priežiūros. Vis tik dažniausiai pasitaikanti vaikų odos liga, kamuojanti net ketvirtadalį mažylių visame pasaulyje – atopinis dermatitas“, - sako R.Dubakienė.

Atopinis dermatitas pasireiškia bėrimais ir varginančiu niežuliu, tokiose vietose kaip galvos, skruostų, rankų, kojų oda bei už ausų, ir paūmėja vaikui sušilus. Tuo tarpu esant maisto alergijai, stipriai išberiama, parausta skruostai ir visas kūnelis, galimas šlapiavimas ir pūslytės. Tokia alergija taip pat gali pasireikšti ir virškinimo sistemos sutrikimais – pilvo skausmais, jo pūtimu ar vėmimu.

Odos ligas sukelia ne tik alergijos

Anot profesorės R.Dubakienės, odos ligas gali sukelti ir virškinimo bėdos ar žarnyno disbiozė. Tuo tarpu ligos paūmėjimą neretai paskatina įvairūs dirgikliai: infekcijos, netinkamas muilas ar skalbimo priemonės, gausus prakaitavimas ar emocinis stresas.

„Visgi visiškai normalu, kad iki metukų amžiaus paberia ir nealergišką kūdikį – juk jo virškinimo sistema dar gerai nesusiformavusi, tačiau jei tai tęsiasi ir toliau beria paūgėjusį vaikutį, tuomet jau reikėtų susirūpinti. Vos tik pastebėjus konkrečią alergiją, būtina iš vaiko aplinkos pašalinti visus alergenus dar jam nespėjus įsijautrinti“, - pataria gydytoja R.Dubakienė.

Kokias kūdikio higienos priemones rinktis?

Norint apsaugoti kūdikį nuo įvairių odos problemų, svarbu rinktis saugias, jautriai kūdikio odelei skirtas priemones. „Atkreipkite dėmesį, kad naujagimiui skirtos odos priežiūros priemonės būtų patikrintos ir rekomenduojamos atitinkamų ekspertų, o jų sudėtyje nebūtų dažiklių, kvapiųjų medžiagų, konservantų“, - ragina R.Dubakienė.

Anot jos, svarbu suprasti, kad buityje ar kosmetikoje naudojami chemikalai pakenkia odos apsauginiam barjerui ir ilgainiui sumažina jo esmines funkcijas. „Pažeidus apsauginį odos barjerą padidėja odos pralaidumas cheminėms medžiagoms, alergenams, bakterijoms ir virusams, o tada iškyla pavojus ir mūsų sveikatai. Tokios medžiagos itin kenksmingos ir suaugusiam žmogui – ką jau kalbėti apie kūdikius, kurių oda itin plona“, - perspėja habilituota biomedicinos mokslų daktarė.

Atsakingai derėtų rinktis ne tik kūdikio kūno higienos priemones, bet ir skalbiklius, sauskelnes bei rūbelius: „Geriausia naudoti specialias, jautriai vaiko odai skirtas skalbimo priemones. Pirkdami rūbelius atkreipkite dėmesį, kad šie būtų iš natūralaus pluošto medžiagų: medvilnės, lino ar šilko. Ieškokite švelnių, minkštų ir elastingų, kūdikio odos nedirginančių sauskelnių. O visa kosmetika naudojama kūdikio priežiūrai vėlgi turi būti gaminama iš kuo natūralesnių žaliavų – svarbu, kad ji būtų itin švelni ir saugotų kūdikio odą nuo išsausėjimo“.

Profesorė R.Dubakienė taip pat primena, kad odos ligos dažnu atveju kyla dėl netinkamos kūno higienos, todėl itin daug dėmesio ragina skirti ne tik tinkamų higienos priemonių parinkimui, bet ir kasdienei švarai. Anot jos, itin svarbu, kad mažylio patalynė ir drabužėliai visada būtų švarūs. Taip pat ji atkreipia dėmesį, kad išmaudžius naujagimį reikėtų kruopščiai jį nušluostyti, bet per stipriai netrinti odos – sausinti ją patartina tapšnojant minkštu rankšluosčiu ar vystyklu. Po maudynių kūdikio odelę galima patepti lengvu vaikišku kremu arba aliejumi.

Projekto partnerio nuotr./„Lupilu“ skalbimo priemonės
Projekto partnerio nuotr./„Lupilu“ skalbimo priemonės

Asortimentas jautriai kūdikio odai

Prekybos tinklas „Lidl”, skirdamas didelį dėmesį šeimoms, auginančioms vaikus, savo asortimente siūlo aukštos kokybės produktus, pažymėtus „Lupilu“ prekės ženklu. Tai mažiausiems ir pažeidžiamiausiems šeimos nariams skirti aukštos kokybės kūdikių maistas, sauskelnės, higienos priemonės.

Nuolatinį „Lupilu" vaikų prekių asortimentą papildžiusios tyrelės (nuo 0,99 Eur) yra ekologiškos. Tai liudija ir patvirtinantis simbolis – lapelis žaliame fone.

Tuo tarpu skalbimo priemonių linija vaikams išsiskiria itin švelnia sudėtimi, kurioje nėra dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų, todėl „Lupilu“ skalbinių minkštikliai (2,29 Eur), skalbikliai spalvotiems audiniams (2,79 Eur) bei skalbimo milteliai (3,49 Eur) tinka ir itin jautriai odai. Tai pažymi ir specialus ženklas ant pakuočių, kuris rodo, jog produkciją patikrino ir ją rekomenduoja Vokietijos alergijos ir astmos federacija.

Itin švelnios, judesių nevaržančios ir net iki 12 valandų drėgmę sulaikančios „Lupilu" sauskelnės pasižymi ne tik puikia kokybe, bet ir itin patrauklia kaina — sauskelnių pakuotę galima įsigyti nuo 3,49 Eur iki 8,25 Eur, priklausomai nuo jų dydžio. Kasdieniame tėvelių pirkinių krepšelyje nepamainomos ir drėgnos „Lupilu" kūdikių servetėlės be alkoholio ir dažiklių (0,79 Eur) arba praturtintos formulės drėgnos servetėlės su ekologišku alyvuogių aliejumi, tinkančios jautriai odai (1,49 Eur).

Projekto partnerio nuotr./„Lupilu“ tyrelės
Projekto partnerio nuotr./„Lupilu“ tyrelės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius