Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 12d. 10:00

Ką veikti per Velykas? Užduotys šeimoms apie gamtą – nemokamoje platformoje

Velykos
123RF.com nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Kad netrūktų idėjų, kaip pasiruošti Velykoms gamtai palankiu būdu ir ką smagaus nuveikti namuose karantino sąlygomis, gamtininkai siūlo specialias užduotis šeimoms jaunųjų gamtos reindžerių platformoje. Apie tai – pranešime žiniasklaidai.

Nemokamoje jaunųjų gamtos reindžerių platformoje galima rasti daug tiek internetinėje erdvėje sprendžiamų, tiek į gamtą kviečiančių išeiti užduočių, testų ir žaidimų.

Tėvai tikrai ras idėjų, ką su vaikais smagaus nuveikus gamtoje. Šiuo metu galima rinktis iš daugiau nei 90 užduočių, kurias parengė 18 specialistų iš skirtingų organizacijų. Naujų užduočių sukuriama ko ne kasdien.

„Ruošiantis Velykoms pirmiausiai siūlome išbandyti natūralius dažus margučiams. Pabandykite spalvas išgauti ne tik naudojant mums įprastus svogūnų lukštus, bet ir įdomesnes priemones – ciberžolę, morkas, burokėlius, kopūstus, obuolius.

Juodojo strazdo kiaušiniai
Juodojo strazdo kiaušiniai

Specialioje užduotyje pateikiame instrukcijas, kaip pasidaryti šiuos natūralius dažus, taip pat – kviečiame dalintis gautais rezultatais. Tereikia prie platformos prisijungti ir eksperimentuoti“, – apie velykines užduotis pasakoja platformos kūrėja, Baltijos aplinkos forumo specialistė Rita Grinienė.

Platformoje taip pat siūloma vaikams susipažinti su keisčiausiais ir įdomiausiais Lietuvos gyvūnų kiaušiniais. Sprendžiant užduotį „Kitokie margučiai“ galima sužinoti, kokie kiaušiniai gali atrodyti kaip besišypsantys veidukai, kokie – kabinami ant šilko siūlo, o kokie – slepiami kokone. Pajudėti ir pasitelkti kūrybiškumą bei logiką privers „Gamtos margučių slėpynės“).

Ši užduotis pakvies pasigaminti keletą gamtoje randamų spalvingų kiaušinių, ir pabandyti juos kuo geriau paslėpti, užmaskuoti. Už išspręstas velykines užduotis vaikų laukia dovanėlės.

Jaunųjų gamtos reindžerių platforma – tai erdvė, kurioje ne tik mokomasi pažinti gamtą, suprasti joje vykstančius procesus, bet ir kviečiama bendrauti, kartu spręsti užduotis, varžytis renkant virtualius ženklelius už teisingai atliktas užduotis, tyrinėti gamtą.

Nors platforma skirta 6–14 amžiaus vaikams, tėvelių ar auklėtojų padedami užduotis gali spręsti ir darželinukai, o vyresni nei 14 metų vaikai taip pat gali rasti jiems įdomių užduočių. Platformoje šiuo metu – daugiau nei 8 000 registruotų naudotojų.

Platformoje taip pat galima rasti smagių leidinių, filmukų apie gamtą bei idėjų, ką smagaus su vaikais nuveikti gamtoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:51
02:01
00:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką