2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 13

Kaip priimti palikimą nepilnamečio vardu: paveldėti gali ne tik turtą, bet ir skolas

Pasitaiko atvejų, kuomet palikimą paveldi nepilnametis, kuris pagal įstatymą negali pats jo priimti. Negana to, paveldėti vaikas gali ne tik turtą, bet ir su juo susijusias skolas. Ką tokiu atveju daryti, kas už nepilnametį gali priimti jo palikimą ir kodėl teismas kartais nusprendžia, kad palikimas gali tapta našta vaikui, aiškinamės su advokato padėjėja Renata Rynkevičiūte-Jančiauskiene.
Renata Rynkevičiūtė-Jančiauskienė / asociatyvioji senjoro nuotr.
Renata Rynkevičiūtė-Jančiauskienė / asociatyvioji senjoro nuotr. / Shutterstock ir asmeninio albumo nuotr.

Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu [email protected] ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.

Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Paveldima dviem būdais

Anot R.Rynkevičiūtės-Jančiauskienės, Lietuvos teisinėje sistemoje numatyta, kad paveldėti galima pagal įstatymą arba testamentą. Jeigu nėra testamento, turtą paveldi sutuoktiniai ir artimi giminaičiai, o, nė vieno jų nesant ar jiems palikimo nepriėmus, viskas tenka valstybei.

„Nepilnametis vaikas dažniausiai paveldi turtą, kai miršta vienas iš jo tėvų arba kai miršta abu tėvai. Net ir tėvams išsiskyrus ir vienam iš jų mirus, nepilnamečiai turi teisę į paveldėjimą. Be to, pasitaiko, kad nepilnamečiai anūkai paveldi mirusių vieno iš senelių turtą, ypač jei nepilnamečio vienas iš tėvų, kuris turėjo būti to turto įpėdiniu, irgi miręs“, – situacijas, kada nepilnamečiai gali paveldėti, vardija Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narė.

Ji priduria, kad nepilnametis gali paveldėti turtą ir tuomet, kai jį jam testamentu buvo užrašę kiti giminaičiai ar asmenys, kurių nesieja giminystės ryšiai su nepilnamečiu.

Kas gali priimti palikimą už nepilnametį

Suaugusieji, gavę palikimą, jį priima arba jo atsisako patys – jei jie yra visiškai veiksnūs priimti tokį sprendimą. Tačiau kitaip yra, kai tai nepilnametis asmuo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką