Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 30d. 15:07

Kokį būrelį pasirinkti? Žirginio sporto, plaukimo, kartingų ir kitų sporto šakų ypatumai bei kainos

Žirgai Pūčkoriuose
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Žirgai Pūčkoriuose

Pastaruoju metu pasirinkimas didžiulis – galima lankyti ne tik krepšinio ar salės futbolo treniruotes, tačiau rinktis ir tokias sporto šakas, kaip tenisas, golfas, jodinėjimas, kartingai ar plaukimas. Specialistų teigimu, svarbu įvertinti, kokia veikla vaikui yra įdomiausia ir kokių naujų įgūdžių jis įgis.

Tenisas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tenisas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tenisas

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas sako, kad teniso treniruotės vaiką lavina visapusiškai: dėl aktyvios fizinės veiklos stiprėja jo raumenys, gerėja koordinacija, lavinamas loginis mąstymas.

„Tenisas daro labai teigiamą įtaką ne tik vaiko sveikatai, bet ir apskritai visam jo vystymuisi. Pastaruoju metu pastebime, kad vis daugiau tėvų atkreipia dėmesį į teniso naudą, tad ši sporto šaka po truputį populiarėja, tampa ne tik prieinamesnė, bet ir labiau matoma visuomenėje“, – tikina R.Grušas.

Anot jo, beveik visoje Lietuvoje yra sudarytos galimybės vaikams lankyti teniso treniruotes, tačiau didieji teniso centrai yra susikoncentravę didžiuosiuose miestuose.

„Tenisas vaikams yra ir puiki pramoga, ir labai naudingas užsiėmimas. Treniruotės yra sudaromos atsižvelgiant į vaikų amžių. Skirtingo amžiaus žaidėjai treniruojasi su skirtingo minkštumo kamuoliais, kaip yra rekomenduojama Tarptautinės teniso federacijos. Tokiu būdu vaikai greičiau ir, svarbiausia, nežalodami savęs, teisingai išmoksta žaisti tenisą“, – pasakoja Lietuvos teniso sąjungos prezidentas.

Kaina: mėnesio abonementas, kai 1–2,5 val. trukmės treniruotės lankomos 2–6 kartus per savaitę, kainuoja nuo 30 iki 80 eurų. Maksimalus rekomenduojamas vaikų skaičius grupėje yra nuo 6 iki 8.

Mažiausias rekomenduojamas amžius: 4–5 m.

Golfas

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Golfas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Golfas

Lietuvos golfo federacijos (LGF) generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius sako, kad treniruotėse maži vaikai golfo pagrindų iš pradžių mokomi pasitelkus įvairiausius žaidimus ir tik vėliau supažindinami su rimtesniais techniniais šio sporto elementais.

Pasak jo, golfas itin naudingas sveikatai, nes vaikas ne tik labai daug laiko praleidžia gryname ore, bet ir žaidimo metu nueina keletą kilometrų – o tai stiprina širdį ir teigiamai veikia kraujotaką.

Golfą jau lankančių vaikų tėvai sutartinai teigia, kad ši sporto rūšis ugdo gerąsias charakterio savybes: skatina atsakomybės jausmą, didina dėmesingumą, lavina loginį ir strateginį mąstymą. Golfo treniruotėse išmokstama tam tikrų etiketo taisyklių, kurios vėliau praverčia ir gyvenime. Be to, žaidimo metu vaikas bendrauja su kitais žaidėjais – taip gerinami jo socialiniai įgūdžiai“, – sako M.Markevičius.

Lietuvoje šio sporto subtilybių galima mokytis 6 aikštynuose, kurie įsikūrę Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonuose, Elektrėnų ir Druskininkų savivaldybėse bei pačiame Vilniaus mieste.

Pasak LGF generalinio sekretoriaus, Lietuvoje veikiantys golfo klubai organizuoja specialias pamokėles arba golfo stovyklas mažiesiems. Stovyklose vaikus lavina ne tik treneriai, bet ir kiti pedagogai, kurie golfo pamokas paįvairina loginėmis užduotimis ar kitais užsiėmimais. Vėlyvo rudens ar žiemos laikotarpiu treniruotės organizuojamos uždarose patalpose.

Be to, LGF ir golfo klubai pradėjo bendradarbiauti su bendrojo lavinimo mokyklomis, kad vaikai per fizinio lavinimo pamokas galėtų susipažinti su šio sporto pradmenimis ir pasimokytų pagrindinių judesių.

Kaina: lankant 1 kartą per savaitę 2 val. trukmės treniruotes, šis užsiėmimas kainuoja apie 90 eurų per mėnesį. Grupėje dažniausiai treniruojasi iki 10 vaikų.

Mažiausias rekomenduojamas amžius: 4–7 m.

Žirginis sportas

Luko Balandžio / 15min nuotr./Žirgai Pūčkoriuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./Žirgai Pūčkoriuose

Lietuvos žirginio sporto federacijos generalinė sekretorė Raimonda Palionytė sako, kad jojimo treniruotės vaikams naudingos dviem aspektais: fiziniu ir emociniu.

„Bendravimas su žirgu ugdo vaiką emociškai – tai susiję su gyvūno priežiūra, maitinimu, šukavimu. Betarpiškas bendravimas su žirgu leidžia vaikui atsipalaiduoti. Jei kalbame apie fizinį aspektą, tai jojimas yra tam tikrų raumenų ir jų grupių lavinimas. Treniruojamos ne tik rankos ir kojos, bet ir nugara, nes raitelis privalo sėdėti tiesiai“, – teigia R.Palionytė ir tikina pastebinti, kad pastaruoju metu ši sporto šaka sparčiai populiarėja tarp vaikų.

Pasak jos, kad ir į kokią vietą Lietuvos žemėlapyje bedurtum pirštu, 30–50 km atstumu nuo jos tikrai atsiras bent vienas privatus žirgynas. Tad tėvams, norintiems savo vaikus leisti į jojimo treniruotes, problemų kilti neturėtų.

„Dažniausiai žirgynuose vaikai gali mokytis joti ant įvairių tipų žirgų – ne tik ant didelio žirgo, bet ir ant ponių, kurių ūgis yra iki 1,48 m, arba visai mažų poniukų, kurių ūgis tesiekia 1,10 m“, – pasakoja Lietuvos žirginio sporto federacijos atstovė.

Kaina: 2–3 kartus per savaitę lankant 45 min. trukmės treniruotes, mėnesio abonementas kainuoja apie 120–150 eurų. Grupę dažniausiai sudaro 5–6 vaikai.

Mažiausias rekomenduojamas amžius: 10 m.

Kartingai

Algimanto Brazaičio nuotr./Šeimų kartingo turnyras
Algimanto Brazaičio nuotr./Šeimų kartingo turnyras

Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius Ramūnas Žukauskas tvirtina, kad kartingų sporto šaka vaikui leidžia nuo mažens susipažinti su transporto priemonės valdymu bei jos mechanika – o šie įgūdžiai vėliau gali pasitarnauti vairuojant automobilį ar motociklą.

„Vaikas pradeda suvokti, kas yra greitis, kaip reikia elgtis vairuojant, kiek laiko užtrunka, kol transporto priemonė sustoja. Šie įgūdžiai vėliau gali būti panaudojami važiuojant kelyje. Žmogus tampa atsakingesniu vairuotoju“, – tikina R.Žukauskas.

Jis teigia, kad beveik visuose didesniuose Lietuvos miestuose yra puikios galimybės susipažinti su kartingų sportu, tačiau mažesniuose miesteliuose tą padaryti sunkiau.

Kaina: Vilniuje vienas 3 valandų užsiėmimas kainuoja apie 12 eurų, tad, lankant 1 kartą per savaitę, kartingų sportas kainuoja apie 48 eurus per mėnesį. Grupėje dažniausiai treniruojasi 12–15 vaikų.

Mažiausias rekomenduojamas amžius: 5–6 m.

Plaukimas

Fotolia nuotr./Šuolis.
Fotolia nuotr./Šuolis.

Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė, LSU doc. dr. Ilona Zuozienė sako, kad taisyklingas plaukimas yra naudingas viso kūno raumenims, teisingai laikysenai, kvėpavimui, kraujotakai bei visapusiškam judamųjų gebėjimų lavinimui. Nauda sveikatai, anot jos, yra ne vienintelis plaukimo privalumas.

„Visų pirma plaukimo treniruotėse formuojamas plaukimo įgūdis, tai galima sieti su skendimų prevencija. Gerai mokantys plaukti vaikai tinkamai įvertina vandens aplinką ir jo keliamą pavojų. Be to, sistemingos treniruotės naudingos vaikų užimtumui ir jų saviraiškai per sportą“, – tvirtina I. Zuozienė.

Pasak jos, gebėjimas plaukti keičia ir žmonių gyvenimo kokybę – asmenys, kurie moka plaukti, drąsiau gali mėgautis vandens pramogomis, pvz., plaukdami baidarėmis, pramogaudami kurortuose ar vandens atrakcionų parkuose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaizdo pamoka: kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą ištikus nelaimei? Pataria specialistas

Kaina: 45–90 min. trukmės treniruotes lankant 3 kartus per savaitę, mėnesio abonementas gali kainuoti nuo 30 eurų savivaldybės remiamuose baseinuose iki 90 eurų komerciniuose baseinuose. Grupes dažniausiai sudaro 8–12 vaikų.

Mažiausias rekomenduojamas amžius: 5–8 m. Tačiau Lietuvoje populiarėja užsiėmimai su kūdikiais, kai vandenyje mankštinasi mamos su vos kelių mėnesių mažyliais.

Dauguma sporto būrelių kainuoja šiek tiek mažiau, jei juos lanko didesnė grupė žmonių, daug kur taikoma nuolaida, jei į užsiėmimus kartu ateina visa šeima. Tai ne tik suteikia galimybę tėvams praleisti daugiau laiko su savo vaikais, aktyviai leidžiant laisvalaikį, bet ir padeda sutaupyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką