Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 15d. 12:00

LGL socialinėje kampanijoje – įkvepiantis tos pačios lyties šeimų atvirumas

Kaip jaustumėtės, jei įstatymas neleistų sužinoti ūmiai susirgusio mylimo šeimos nario – sutuoktinio – sveikatos būklės? Neturėtumėte teisės bendrai įsigyti būsto? Panašios situacijos ir gyvenimas nežinioje – tos pačios lyties porų kasdienybė.

Šiuo metu 16-oje Europos valstybių teisiškai pripažįstamos vienalyčių porų santuokos, o 13-oje veikia civilinės partnerystės institutas. 17-oje Europos valstybių vienalytės poros turi galimybę įsivaikinti. Lietuva, Latvija, Lenkija, Bulgarija, Rumunija ir Slovakija liko vienintelės Europos Sąjungos valstybės, kuriose vaivorykštės šeimos vis dar kenčia tiesiogines teisinio vakuumo pasekmes.

Lietuvos Respublikos Konstitucija įvardija šeimą kaip visuomenės ir valstybės pagrindą, o konstitucinėje jurisprudencijoje atsispindi pozicija, jog šeimai, kaip konstituciniam institutui, būdingi pastovūs emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagarbos ir panašūs ryšiai bei savanorišku apsisprendimu prisiimtos tam tikros teisės ir pareigos.

Be kita ko, Konstitucinis Teismas yra pažymėjęs, kad konstitucinė šeimos samprata lyties požiūriu yra neutrali. Nepaisant konceptualių pokyčių, politinės valios nediskriminaciniu būdu įgyvendinti LR Civilinio kodekso nuostatas, reglamentuojančias konkrečias šeimos teises – partnerystės teisinius santykius – trūksta jau kone antrą dešimtmetį.

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL kviečia pažvelgti į šeimą tos pačios lyties porų bei jų artimųjų akimis ir pradeda socialinę kampaniją #Saugokime visas šeimas, pasakojančią gyvenimiškas LGBT žmonių istorijas apie neapykantą ir stereotipus įveikiančią meilę, išlaisvinantį atvirumą ir ne visada paprastą kasdienybę.

„Labai norėčiau, kad kuo greičiau būtų sutvarkyta visa ši situacija ir vienalytėms poroms būtų leidžiama tuoktis, nes tradicinėms šeimoms tai tikrai niekuo nepakenks“, – sako pirmojo siužeto herojė Aurelija Paunksnė Ignotė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką