Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 14:15

Metai Klaipėdos rajone: mažiau tuokėsi, mažiau ir skyrėsi

Asociatyvi iliustracija
„Pixabay“ nuotr. / Klaipėdos rajone gimė 506 kūdikiai

Praėjusiais metais Klaipėdos rajone gimė daugiau nei pusė tūkstančio vaikų, mažiau porų tuokėsi, tačiau ir skyrybų būta mažiau. Ir toliau tėvai nestokoja originalumo – renkasi ir retesnius vardus, pavyzdžiui, Gilberto, Deimono ar Oktavijos.

Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2020-aisiais tuokėsi mažiau porų nei 2019 m. – pernai aukso žiedus sumainė 229 poros, o 2019 m. – 258.

Kaip informavo Klaipėdos rajono savivaldybė, 44 santuokos ceremonijos vyko bažnyčioje ir 13 užsienio valstybėse. 47 poros nutarė susituokti savo pasirinktose vietose. Populiariausia vieta vedyboms – prie jūros, čia registruotos 6 santuokos. Taip pat poros dažnai rinkosi įvairias rajono sodybas.

Santuokų gausa pasižymėjo spalio 10-oji – tądien susituokė net 9 poros. 3 iš šių santuokų vyko jaunavedžių pasirinktose vietose.

Praėjusiais metais įregistruota 10 santuokų tarp Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių.

99 poros nutarė pasukti skirtingais gyvenimo keliais. Beje, 2019 m. ištuokų būta daugiau – 120.

Renkasi ir išskirtinius vardus

Populiariausias berniukų vardas 2020 m. buvo Herkus. Jis suteiktas 11-ai vaikų. Po 8 berniukus gavo Mato ir Ąžuolo vardus. Taip pat populiarūs buvo Marko, Luko, Augusto vardai – taip pavadinta po 7 berniukus. Po 6 kartus suteikti Leono, Adomo ir Jono vardai.

Populiariausias mergaičių vardas – Amelija, jis suteiktas 9 kartus. Liepos vardu Klaipėdos rajone pavadintos 7 mergaitės, Patricijos – 6, Elijos – taip pat 6, o Lėjos – 5.

Kai kurie tėvai nutarė vaikus pavadinti ir retesniais vardais. Berniukams buvo suteikti vardai Gilbertas, Gantas, Erijus, Taironas, Raigardas, Deimonas, Arijanas, o mergaitėms – Medeinė, Vilnė, Heilė, Leoneta, Liusilė, Oktavija, Vėja, Sintija, Faustė.

Iš viso praėjusiais metais rajone užregistruoti 506 naujagimiai, į apskaitą įtraukta 50 užsienio valstybėse gimusių kūdikių. Panašus kūdikių skaičius buvo ir 2019 m. – 509. Tais metais gimusių mergaičių ir berniukų skaičius buvo panašus, o 2020-aisiais daugiau gimė mergaičių – 266. Berniukų gimė 239.

Net šešiose šeimose gimė dvynių poros. Jauniausiam tėvui ir mamai pernai buvo po 18 metų.

Netekčių – daugiau

Deja, bet praėjusiais metais mirė daugiau gyventojų nei 2019 m. Pernai Anapilin iškeliavo 665 asmenys, o 2019-aisiais – 605.

Tiesa, kadangi civilinės metrikacijos paslaugos suteikiamos nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, šie duomenys tikrosios rajono demografinės situacijos neatspindi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką