Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 06 19, 13:22

Moksleivių atostogos po karantino: anglų kalbos spragas kamšys stovyklose

Artėjant moksleivių atostogoms, daugelis tėvų suka galvas, kaip suplanuoti vasaros atostogas, kad jų atžalos laisvą laiką leistų ne tik smagiai, bet ir produktyviai. Nemažai jų atsigręžia į stovyklas, kurios ne tik užpildo atostogas ir padeda susirasti draugų, bet ir ugdo įvairius įgūdžius, padeda įgyti naujų ar papildo turimas žinias. Paskutinius mokslo metų mėnesius leidus karantino sąlygomis ir mokantis tik nuotoliniu būdu, vaikams ir jų tėvams stovyklos įgavo visai kitą prasmę, o jų rengėjai stengiasi prisiderinti prie pakitusių poreikių. Apie tai, kokios veiklos moksleivių laukia vasarą, pasakoja Ogmios mieste įsikūrusi anglų kalbos mokykla „Intellectus“.
Anglų kalbos mokymuisi pasitelkiami įvairūs žaidimai
Anglų kalbos mokymuisi pasitelkiami įvairūs žaidimai / Partnerio nuotr.

Anglų kalbos moko per kūrybines veiklas ir kalbos žaidimus

„Po pastarųjų mėnesių gyvenimo kitokiu, nei buvo įprasta, ritmu ir mokymosi nuotoliniu būdu, vaikai yra išsiilgę gyvo bendravimo. Be to, pastaruosius mėnesius jie neturėjo galimybės gyvai praktikuoti kalbą – ne visoms mokykloms pavyko efektyviai mokyti nuotoliniu būdu. Tą pastebime ir kalbėdamiesi su tėvais, kurie aktyviai domisi vasaros programomis.

Partnerio nuotr./Anglų kalbos stovyklose vaikų laukia ir išvykos į gamtą
Partnerio nuotr./Anglų kalbos stovyklose vaikų laukia ir išvykos į gamtą

Daugeliui dirbančių tėvų šį sezoną, kai atostogos planuojamos Lietuvoje, itin svarbu, kad atžalos ne tik ilsėtųsi, bet ir užsiimtų prasminga veikla, sumažintų mokyklose atsiradusias žinių spragas. Mūsų stovyklose moksleiviai ne tik smagiai leidžia laiką su bendraamžiais, atranda naujų draugų, bet ir tobulina anglų kalbos žinias ir įgūdžius su patyrusiais, kvalifikuotais kalbos specialistais, gerina socialines kompetencijas anglakalbėje aplinkoje. Mokymasis per įvairias kūrybines užduotis, gyvenimiškas situacijas padeda sudominti vaikus, keičia jų nuostatas, kad mokymasis – tik nuobodus sėdėjimas prie vadovėlių ar kompiuterio ekranų“, – tikina „Intellectus“ vadovas Andrius Ingelevič.

Partnerio nuotr./Anglų kalbos stovyklose vaikų laukia ir išvykos į gamtą
Partnerio nuotr./Anglų kalbos stovyklose vaikų laukia ir išvykos į gamtą

Populiariausios programos – dienos ir pusdienio stovyklos vaikams

Viena pagrindinių „Intellectus“ programų – dviejų savaičių dienos stovykla, skirta moksleiviams nuo 7 iki 13 metų. Šiemet jos metu vaikai, kaip visuomet, turės galimybę įsitraukti į anglakalbę aplinką ir išmokti to, ko labiausiai trūksta žinias gaunant tik mokyklos suole – praktinių kalbos įgūdžių. Stovyklos trunka dvi savaites, tačiau per jas praplėstas žodynas ir išlavinta šnekamoji kalba padės ne tik komunikuoti ateityje, bet ir džiaugtis geresniais pasiekimais mokyklose.

Jų metu veiklos vyksta mažose 6–10 vaikų grupėse,atsižvelgiant į kalbos mokėjimo lygius, pomėgius, amžių pritaikomos ir programos. Vaikų tobulėjimą prižiūri profesionalūs pedagogai, turintys tarptautinės patirties, kuriama anglakalbė aplinka. „Siekiame, kad nuo pirmųjų stovyklos akimirkų būtų kalbama tik angliškai. Daugelis nustemba pamatę, kokį progresą anglakalbėje aplinkoje vaikai pasiekia per dvi savaites. Dauguma jų čia sugrįžta metai iš metų, o užsirašę į savaitės stovyklas, jas pratęsia dar vienai“, – apie stovyklos unikalumą ir tėvų atsiliepimus dalijasi „Intellectus“ vadovas.

Pasak jo, sukurta programa taip įtraukia vaikus į anglakalbį pasaulį, kad pastarieji net namuose su tėvais pradeda bendrauti angliškomis frazėmis.

Partnerio nuotr./Anglų kalbos stovyklose vaikų laukia ir išvykos į gamtą
Partnerio nuotr./Anglų kalbos stovyklose vaikų laukia ir išvykos į gamtą

Intensyvi praktika moksleiviams – geresni rezultatai mokyklose, stojant į užsienio universitetus

Tėvai, norintys savo vaikus leisti mokytis anglų kalbos „Intellectus“ vasaros stovyklose, tą gali padaryti ne tik Vilniuje. Kaune ir Klaipėdoje taip pat renkamos grupės. Be stovyklų vaikams, čia organizuojamos ir dviejų savaičių praktikos 14–18 m. paaugliams.

Jose jaunuoliai turi galimybę įsitraukti į anglų kalbos aplinką ir išmokti to, ko labiausiai trūksta žinias gaunant tik mokyklos suole – realių kalbos įgūdžių. Praktikos taip pat trunka dvi savaites, tačiau per jas praplėstas žodynas ir išlavinta šnekamoji kalba ne tik atveria didesnes galimybes įvairiose gyvenimiškose situacijose kasdien, bet leidžia džiaugtis ir geresniais rezultatais ateinančiais mokslo metais. Vyriausiems moksleiviams taip lavinamos anglų kalbos žinios padeda ir ruošiantis anglų kalbos egzaminams ar stojimams į užsienio universitetus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką