Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 26d. 14:16

Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės

Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės
Partnerio nuotr. / Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės

„Posakis „Nesame tokie turtingi, kad pirktume pigias prekes“ yra tikra tiesa. Kokybiška prekė kainuoja brangiau, bet ilgainiui sutaupo ne tik pinigų, bet ir laiko, kadangi po mėnesio, dviejų ar netgi metų dėvėjimo nereikia vykti į parduotuvę ieškoti naujos“, – teigia Lina Grendienė, „Sterntaler“ parduotuvių steigėja Lietuvoje. Su ja kalbamės apie tai, kodėl renkant naujagimio krepšelį kokybė yra pats svarbiausias kriterijus bei kaip palengvinti tėvelių kasdienybę auginant mažylius.

Būtiniausi naujagimio krepšelio atributai arba kas gali pagelbėti ramiam kūdikio miegui?

Pasak L.Grendienės, laukiant kūdikio svarbu pasirūpinti dviem pagrindiniais dalykais – patogiais rūbais ir patalyne. Visa kita visuomet suspėsite nusipirkti vėliau, kai su vaikeliu iš ligoninės palatos parvyksite į namus. „Pirmosiomis savo gyvenimo dienomis kūdikiai valgo ir miega, tad patogūs rūbeliai ir patalai yra ypač svarbūs. Kadangi kūdikių odelė yra ypač jautri, labai svarbu, kad medžiagos, turinčios tiesioginį sąlytį su odele, būtų natūralios. Medvilniniai šliaužtinukai – puikus pasirinkimas! Jų reikia turėti bent 3-4 vienetus, kad būtų galima keisti kasdien, o susitepus – ir kelis kartus per dieną. Šaltuoju metų laiku šiltesni, veliūriniai drabužiai suteiks daugiau šilumos ir jaukumo mažyliui“, – pasakoja „Sterntaler“ vadovė.

Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės
Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės

„Renkantis patalynę derėtų atkreipti dėmesį į medvilninę antklodę. Didelė, įprastos kūdikio lovelės dydžio antklodė, tarnaus ilgiau, bet pradžioje pasirinkus mažesnę, ~70x100 centimetrų antklodę su minkštu užpildu, ji puikiai atstos vokelį. Antklodė galės lydėti kūdikį visur – tiek miegant, tiek būdraujant: palenkus antklodės šonus ir įsukus naujagimį nereikės papildomai prilaikyti jo galvytės. Palenkti antklodės kraštai suteiks minkštą atramą iš visų pusių, o migdant kūdikėlį, labai patogu įsupti/suvystyti į nedidelę tvirtesnę antklodę. Yra pastebėta, kad naujagimiai ramiau miega, kai yra vystomi, kadangi antklodė sulaiko kojytes ir rankutes nuo nevalingo skėsčiojimo miegant, o tai dažnai išbudina miegančius mažylius. Be abejo, norint tvirtesnio vystymo, jau reikėtų naudoti konkrečiai tam skirtą vystyklą. Na, o kūdikiui augant ir vis daugiau judant, miegmaišiai tampa nepakeičiamu ramaus miego palydovu. Miegmaišis yra nepakeičiamas dėl to, kad vaikutis visuomet liks užklostytas, nesušals ir ramiau miegos tiek jis pats, tiek tėveliai. Dažnai kūdikį auginantys tėvai nesusimąsto, kad, nusispardęs antklodę, kūdikis ar vyresnis vaikas dar nemokės pats užsikloti, todėl atsibus, kas kartą, kai pradės darytis vėsu, o jie kelsis kelis kartus per naktį patikrinti, ar jis gerai apkamšytas. Pakalbėjus su vaikus auginančiomis šeimomis, dažniausiai išgirsite tą patį: miegodami vaikai nusiklosto ir tėveliai nuolatos keliasi pažiūrėti ar vaikas užsiklojęs, ar nešąla. Miegmaišiai visiškai išsprendžia šią problemą“, – teigia L.Grendienė.

Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės
Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės

„Ramus ir geras miegas – tai žvalios dienos pagrindas, todėl atliekami įvairūs tyrimai, apie aspektus, galinčius pagelbėti kūdikiams ramiau miegoti. Atlikus mokslinius tyrimus, pastebėta, kad ilgesnį ir ramesnį kūdikių miegą padeda palaikyti baltasis triukšmas. Todėl pirmosiomis dienomis gali pasitarnauti žaisliukas su mamos širdies dūžių garsu, kuriuos kūdikis girdi būdamas mamos pilvelyje. Baltasis triukšmas – tai neįkyrus, monotoniškas, o svarbiausia – kūdikiui įprastas garsas. Kadangi 9 mėnesius būdamas gimdoje, kūdikis nuolatos yra apsuptas garsų, jau gimus, pastovus, įprastas garsas padaro aplinką įprastesnę, suteikia jaukumo ir nuramina”, – tikina pašnekovė ir priduria, jog tokio varianto ieškantieji turėtų atkreipti dėmesį į žaisliuką su Bluetooth jungties kolonėle viduje, suteikiantį galimybę paleisti bet kokį garsą – baltąjį triukšmą, mamos dainuojamą lopšinę ar kt.

Kokybė slypi medžiagose, iš kurių gaminamas produktas

„Sterntaler“ vadovė“ pažymi, jog, nepaisant to, ką konkrečiai perkate vaikui, svarbiausia atkreipti dėmesį į to daikto kokybę ir saugumą. „Ypatingai svarbu, kad daiktai, kuriuos naudos kūdikis, būtų pagaminti iš sveikatai nekenksmingų audinių. „Šiuo metu ranka pasiekiama begalė prekių ir tėveliai itin lengvai gali pasiklysti jų gausoje, įsigyti visai nereikalingų, pigių, bet labai nekokybiškų produktų. Norint to išvengti, svarbu domėtis ir konsultuotis. Daug informacijos gali suteikti internete esančios mamų grupės, draugai, kurie turi vaikų, ir vaikiškų prekių parduotuvėse dirbančios pardavėjos konsultantės“, – pasakoja L.Grendienė.

Anot jos, kalbos apie kenksmingas medžiagas ir jų kaupimąsi organizme nėra iš piršto laužtos. „Kokybiškos medžiagos, kokybiškai pagamintos prekės pirmiausiai yra saugios. Kadangi prekės skirtos kūdikiams ir vaikams, o tai – ypatingai jautri grupė, labai svarbu, kad gaminiai būtų patikimi. Mažiausiųjų odelė yra jautresnė, todėl netinkamai, neteisingai paruoštos medžiagos gali sukelti alergiją ar dirginti odą, sukelti įvairius sveikatos pažeidimus. Jei žaislas ar kitas gaminys yra nekokybiškas, vaikas gali, pavyzdžiui, nukąsti, nutraukti netvirtai pritaisytą detalę, barškutį, užspringti ar kitaip susižeisti“, – pasakoja L.Grendienė.

Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės
Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės

Pasak moters, tai aktualu ir tekstilės gaminiams. Juose naudojami kokybiški siūlai, dažai užtikrina, kad produktas bus saugus, tarnaus ilgai ir viso naudojimo metu atliks savo funkciją. „Pavyzdžiui, „Sterntaler“ miegmaišiai, skirti vaikams, yra tiesiog nesudėvimi. Juose užauga net keli vaikai, o kojines ir pėdkelnes vaikas greičiau išauga, nei išlenda pirštai. Kokybė užtikrina, jog įsigytas produktas atitiks pirkėjo lūkesčius, bus funkcionalus ir tarnaus ilgai“, – tikina pašnekovė.

Pigi prekė ilgainiui atima gerokai daugiau pinigų

L.Grendienė tikina, jog viską pirkti su mintimi, jog kokybė nesvarbu, nes vaikas vis tiek greit išaugs, nėra geras sprendimas. Anot jos, kokybiškas daiktas tarnaus ne tik ilgai, bet ir patikimai, praktiškai. Net vaikui ją išaugus, prekė viso dėvėjimo, naudojimo metu nepakeis savo išvaizdos ar formos, išliks saugi ir funkcionali: po skalbimo kepurė bus tokia pat prigludusi ir puikiai apsaugos ausis nuo vėjo, medžiaga neišsitampys, spalvos bus tokios pat ryškios. „Posakis „Nesame tokie turtingi, kad pirktume pigias prekes“ yra tikra tiesa. Kokybiška prekė kainuoja brangiau, bet ilgainiui sutaupo ne tik pinigų, bet ir laiko, kadangi po mėnesio, dviejų ar netgi metų dėvėjimo nereikia vykti į parduotuvę ieškoti naujos“, – teigia „Sterntaler“ vadovė.

Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės
Partnerio nuotr./Naujagimio krepšelis: būtinybės ir įdomybės

Ji pažymi, jog pagrindinis indikatorius, padedantis įsitikinti ar prekės kokybiškos yra jų pardavimo vieta. „Norėdami įsigyti kokybišką prekę, pirkite tik oficialiose ir patikimose prekės ženklo prekybos vietose. Jei gamintojas orientuojasi į prekių kokybę ir saugumą, kurio užtikrinimui atlieka daugybę testų, tai yra garantas pirkėjui, kad jis įsigys saugią ir ilgai tarnausiančią prekę“, – tikina L.Grendienė.

Partnerio turinys
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką