Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 19d. 18:00

Neįmanoma nesišypsoti: šimtmečio kūdikiais vadinami Kauno „sausinukai“ atšventė gimtadienį

Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šventės akimirkos

Žaidimų kambaryje Kaune tvyro lengvas chaosas. Tačiau norom nenorom jis kelia šypseną. Pernai sausį, Lietuvai minint valstybingumo 100-metį, laikinojoje sostinėje gimę mažyliai su mamomis susirinko atšvęsti pirmojo savo gimtadienio. „Šimtmečio kūdikiai“, „sausinukai“, – taip jie save galės vadinti visą likusį gyvenimą. O dabar laikas ką nors numesti, sulaužyti ar paragauti.

Kodėl šventė surengta ne sausį, o kovą? Atsakymas paprastas – gripo epidemija.

„Esame veiklios Kauno šimtmečio „sausinukų“ mamos. Turime Facebook grupę „2018 m. Sausinukai Kaunas“, kurioje dalinamės savo patirtimi auginant mažuosius kauniečius, taip pat organizuojame gyvus pokalbius, susitikimus, pasivaikščiojimus. Sumąstėme suorganizuoti pirmojo gimtadienio paminėjimo šventę „Kauno šimtmečio sausinukams – vieneri“, kurioje dalyvauti panoro 24 Kauno mamos su 2018 metų sausį gimusiais vaikučiais“, – idėją pristatė viena iš mamyčių.

Prie „2018 m. Sausinukai Kaunas“ Facebook grupės yra prisijungusios 86 mamytės, tačiau kovo 19-ąją Kauno žaidimų kambaryje „Trepu Trepu“ surengtame renginyje dalyvavo tik dalis jų. Šventėje dūko 17 mergaičių bei 8 berniukai. Vieni vaikėsi draugus, kiti, vos mamai nusisukus, pilstė ant grindų sultis, treti ašaromis reikalavo kuo greičiau pateikti pietus – makaronus dėžutėje. Mažytis chaosėlis. Kažkas verkia, kažkas krykštauja. Kažkas sukasi dėmesio centre, o kažkas viską stebi nuo mamos kelių. Byra žaislai, sprogsta balionai. Mažyliams – vieneri, tačiau visų jų charakteriai tokie skirtingi.

Jolitos Blaževičiūtės nuotr./Ilgakasė Vakarė
Jolitos Blaževičiūtės nuotr./Ilgakasė Vakarė

„Kokios kasos! Kokia teatrališka mergytė“, – įsistebeilijusios į pernai sausį gimusią Vakarę su daug ilgesnėmis nei kitų vienmečių kasomis, aptarinėjo mamytės.

Kaip manote, kiek trunka padaryti 24-ių mamų ir jų vaikučių nuotrauką? 10 sekundžių? Nė velnio. Vienas kadras – keli „sausinukai“ nusisukę. Antras – kažkuris pabėgęs iš kadro. Nenuilstantys nenuoramos.

Jolitos Blaževičiūtės nuotr./Šventės akimirkos
Jolitos Blaževičiūtės nuotr./Šventės akimirkos

Renginio metu užsiėmimus vedė Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro atstovė Joana. 39-erių metų moteris pati augina keturis berniukus. Trys jų – pametinukai. „Joana, tai ar augs mergytė jūsų šeimoje?“, – pasiteirauju, pamačiusi, kaip moteris ilgesingai žvelgia į būrį mergaičių su suknelėmis.

„Gal, vis pagalvoju apie tai“, – nusišypsojo energijos kupina užsiėmimų vadovė.

Užgroja muzika. Ir kol kiti mažyliai su mamos trepsi ratuku, viena mergytė, matyt, būsima šokėja, judina klubus į šonus. Tai priverčia ne vieną nusijuokti.

„Turime techninę problemą. Dingo pultelis. Gal kurios mamos v...“, – nebaigia sakinio Joana, kai viena mama iš kišenės ištraukia užsiėmimų vadovės ieškomą daiktą – kaltininkas atrastas.

Jolitos Blaževičiūtės nuotr./Joana veda užsiėmimą
Jolitos Blaževičiūtės nuotr./Joana veda užsiėmimą

Gal kiek nuvilia tik tai, kad šventėje nedalyvauja nė vienas mamos funkcijas bent dienai galintis perimti tėtis. Jiems tokie renginiai tikrai tiktų, jei tik pabandytų.

Kauno mieste pernai metų sausio mėnesį buvo įregistruoti 286 gimimo įrašai. Sausio 1-ąją gimė 12 naujagimių. Vasario 16-ąją, Lietuvai švenčiant 100 metų jubiliejų, – 5 vaikučiai.

2018 m. sausio mėnesį Kauno rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriuje užregistruoti 97 gimimai. Sausio 1 d. pasaulį išvydo 3 kūdikiai, vasario 16-ąją – 2 mažyliai.

Kovo 20 d. tokią gimtadienio šventę organizuoja ir Vilniaus „sausinukų“ mamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:32
01:00
01:02

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką