Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neišnešiotų kūdikių tėvams – pirmoji lietuviška knyga

Knygos pristatymo akimirka
Leidėjų nuotr. / Knygos pristatymo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Anksčiau laiko gimusių vaikų tėvai nuo šiol turės patikimą lietuvišką šaltinį, iš kurio galės semtis naudingos informacijos ir autentiškų patirčių. Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje pristatyta edukacinė knyga „Ankstukas“.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip teigiama pranešime spaudai, anksčiau internete ir iš kitų šaltinių informaciją apie ankstukų priežiūrą turėję susirinkti tėvai nuo šiol visa tai galės rasti vienoje vietoje. Prie šios knygos asociacija intensyviai dirbo 1,5 metų.

Asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė įsitikinusi, kad naujoji knyga taps gyvybiškai svarbiu informacijos šaltiniu visoms ankstukų susilauksiančioms šeimoms. „Tokios knygos išleidimas buvo ilgametė svajonė. Prieš devynerius metus pagimdžiusi savo ankstukę net nežinojau, kad tokių vaikų būna. Nežinojau, kas bus su manimi ir mano pirmagime. Trūko informacijos ir laimingai pasibaigusių istorijų, kuriomis galėčiau remtis, motyvuoti save“, – apie knygos svarbą kalbėjo asociacijos vadovė.

Leidėjų nuotr. / Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė (kairėje) ir Asta Speičytė-Radzevičienė
Leidėjų nuotr. / Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė (kairėje) ir Asta Speičytė-Radzevičienė

Vienas pagrindinių knygos tikslų yra padėti jiems nusiraminti, atgauti dvasinę pusiausvyrą.

Jos teigimu, gimus neišnešiotam kūdikiui, tėvai paprastai patiria didžiulį šoką. Jie išgyvena labai įvairius jausmus: baimę, kaltę, nežinią. Vienas pagrindinių knygos tikslų yra padėti jiems nusiraminti, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Knygoje sudėta viskas, ko gali prireikti ankstukų tėvams: svarbiausia teorinė informacija, praktiniai patarimai ir kitų tėvų istorijos bei išgyvenimai.

Knygos autorė Jūratė Jadkonytė-Petraitienė teigia, jog ruošiant šią knygą buvo siekiama tėvams suteikti emocinį palaikymą bei įkvėpimą, bet tuo pačiu suteikti ir labai reikalingų praktinių bei medicininių žinių.

„Kiekvienas knygoje esantis žodis ir sakinys patikrintas ne tik ankstukų tėvų gyvenimiška patirtimi, bet ir profesionalių gydytojų, psichologų, akušerių ilgametėje praktikoje sukauptomis žiniomis. Siekėme, kad knygoje esanti informacija padėtų tėvams geriau suprasti jų vaiko būklę, medicininės įrangos svarbą, gydymo būdus, taip pat patartų, nuramintų, įkvėptų drąsos ir tikėjimo“, – sako J. Jadkonytė-Petraitienė.

Dalis pirmojo knygos „Ankstukas“ tiražo bus padovanota Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninių neišnešiotų naujagimių skyriams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką