Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 18d. 15:26

Nemokamomis pagalbinio apvaisinimo paslaugomis pasinaudojo 1000 žmonių. Įstaigų sąrašas

Būsimoji mamytė
Fotolia nuotr. / Būsimoji mamytė

Šių metų pavasarį valstybei pradėjus kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, šia galimybe susilaukti vaikučių jau pasinaudojo tūkstantis mūsų šalies gyventojų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skatina ir kitus žmones aktyviau naudotis šia paslauga ir sulaukti šeimos pagausėjimo.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga primena, kad šias paslaugas valstybė apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

„Džiugu, kad atsiradus tokiai galimybei Lietuvoje, pagalbinio apvaisinimo paslaugomis pasinaudoja vis daugiau žmonių. Kviečiame ir kitus, negalinčius susilaukti vaikų, aktyviau naudotis galimybe tapti tėvais ir gauti valstybės apmokamas paslaugas“, – sako ministras A.Veryga.

Pacientėms gali būti išrašomi vaistai, reikalingi kiaušidžių stimuliacijai, kad moterys galėtų pastoti. Šie vaistai taip pat yra kompensuojami.

Žmonėms, norintiems pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo paslaugomis, yra kompensuojama visa reikalingų pagalbinio apvaisinimo paslaugų kaina, iki kol moteris pradės lauktis. Pilną šių paslaugų paketą sudaro akušerio ginekologo konsultacijos, pagalbinio apvaisinimo procedūros ir embriono preimplantacinė genetinė diagnostika (atliekama tik esant indikacijoms prieš embriono perkėlimą į moters kūną). Iki šių metų gruodžio 1-osios pacientams iš viso buvo suteikta 2880 įvairių pagalbinio apvaisinimo paslaugų, kurioms apmokėti iš PSDF buvo skirta daugiau nei 371 tūkst. eurų.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, šių metų balandžio–lapkričio mėnesiais 627 moterims ir 565 vyrams buvo suteiktos PSDF lėšomis apmokamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos.

Taikant pagalbinį apvaisinimą, pacientėms gali būti išrašomi vaistai, reikalingi kiaušidžių stimuliacijai, kad moterys galėtų pastoti. Šie vaistai taip pat yra kompensuojami. Iki 2017 m. lapkričio pabaigos minėtus vaistus vartojo 445 pacientės, o PSDF išlaidos šių vaistų kompensavimui sudarė apie 254 tūkst. eurų.

Šiuo metu pagalbinio apvaisinimo paslaugas negalinčioms susilaukti vaikučių šeimoms nemokamai teikia šešios Lietuvos gydymo įstaigos: VUL Santaros klinikos, UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika“, UAB „Northway medicinos centrai“, UAB „Vaisingumo centras“, UAB Lietuvos, JAV ir Izraelio „Vaisingumo klinika“, UAB „Jolsana“.

Atkreipiame dėmesį, kad pagalbinio apvaisinimo paslaugas gali teikti tik tos gydymo įstaigos, kurios turi tam reikiamas licencijas ir turi licencijuotus specialistus. Tik tokiu atveju jos gali sudaryti sutartis su ligonių kasomis ir gauti apmokėjimą už suteiktas paslaugas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką