Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 16:34

Nuomonės formuotojai kopia į olimpą, o mūsų vaikai paskui?

Mergina naktį naršo socialiniuose tinkluose Ypatingos
Vida Press nuotr. / Mergina naktį naršo socialiniuose tinkluose

Anksčiau prestižinėmis laikytomis profesijomis – gydytojo, teisininko, mokytojo – Z kartos, gimusios 1995-2010 metais, nebe sudominsi. Jie nori šlovės, greitų pinigų ir žinomumo.  Tai Lietuvos ir užsienio žvaigždžių poreikis, ar įgimtas poreikis daryti įtaką bei pokyčius pasaulyje?

Youtuberių ir Instagramerių era – burbulas ar galimybė mūsų vaikams

Iš jų mes mokomės stiliaus, grožio, maisto gamybos, karjeros paslapčių. Jie įkvepia, kartais šokiruoja ar priverčia pasitempti. Nuomonės formuotojai šiandien daro didžiulę įtaką visuomenei. Matant įvairius pavyzdžius jaunuolių pagrindiniu tikslu tampa – populiarumas – bet kokia kaina, reklamuojant bet kokį produktą, net ir tą, kurio įprastai nenaudoja ir net nemėgsta, juk svarbu, kad moka pinigus.

Kodėl vaikų pagrindinė svajonė nebe kasdienės, itin svarbios profesijos, o video ir glamūrinės nuotraukos? Atkreipkite dėmesį, kalbu būtent apie Z kartą. Štai psichologė Svetlana Ramoškienė sako, kad Z karta, praktiškai nuo gimimo susipažino su kompiuteriu, išmaniuoju telefonu, todėl jos atstovai puikiai moka valdyti informaciją. Visgi šios kartos žmones lengviausia sudominti veikla, kuri susijusi su išmaniosiomis technologijomis, mat pasiūlymas pasivaikščioti ar kitos pramogos – jiems tiesiog nebe suteikia tiek įspūdžių, kiek virtuali realybė ir galimybė būti matoma, išgirstam.

Pagrindiniu tikslu tampa įtaka – poveikio darymas

,,Z karta gimė interneto ir technologijų amžiuje, kai internetas, išmanieji prietaisai ir kitos inovacijos – įprasti, kasdieniai įrankiai, padedantys įgyvendinti tikslus – mokytis, dirbti, tobulėti, atsipalaiduoti”, – sako X, Z ir kitas kartas analizuojantis aukštųjų technologijų įmonės ,,SuperHow?” vadovas ir bendraįkūrėjas Andrius Bartminas.

Pašnekovo teigimu, Z kartai ypač svarbus individualumo jausmas. Jei paklaustumėte, kokios profesijos atstovais jie norėtų būti, galite išgirsti atsakymą: ,,Tokia rinkoje dar neegzistuoja”. Tyrimai rodo, kad jiems itin svarbu daryti poveikį aplinkai, sociumui, o išmaniosios technologijos suteikia unikalias, idealias galimybes tai padaryti būnant influenceriu - nuomonės formuotoju, filmuojant ir keliant video į YouTube kanalą, dalinantis savo patirtimi su visu pasauliu.

,,Šiandien nereikia išeiti iš namų tam, kad darytume, formuotume pokyčius. Vienas Z kartos tikslų – darbas su žiniasklaida, auditorijomis, duomenimis. Šios kartos žmonės puikiai geba sisteminti, apdoroti informaciją”, – komentavo A.Bartminas.

Ar galime teigti, kad anksčiau TOP profesijomis buvusios mokytojo, gydytojo, teisininko specialybės Z kartos nebedomins? A. Bartminas įsitikinęs, kad jos įgaus kitą, technologinį atspalvį. Jei anksčiau mokytojas buvo žinių skleidėjas, šiandien jis turi mokyti vaikus sisteminti informaciją. Šių profesijų rolės, žinoma, keisis kartu su technologijomis, tad tėvai turi padėti ir palaikyti savo atžalas, kad ir koks jų pasirinkimas bebūtų. Nuomonės formuotojas gali daryti pokyčius visame pasaulyje – klimato kaitos, sveikatos, IT srityse ir prisidėti prie daug itin svarbių procesų ir edukacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką