Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmieji metų kūdikiai Kretingoje – ketvirti jų šeimose

Nors pandemija suvaržė išorinį pasaulį, didžiulio džiugesio atneša naujos gyvybės. Kretingos rajonas šių metų pradžioje jau sulaukė pirmųjų naujagimių – dviejų mergaičių. Jos gimė Živilės Rinienės ir jos sužadėtinio Povilo bei Aušros ir Arūno Balandžių šeimose, beje, abiejose – tai ketvirtosios atžalos, – praneša „Pajūrio naujienos“.
Abi mažylės (iš kairės), kurioms tėvai ketina suteikti Kamilės ir Milanos vardus, yra ketvirti vaikai jų daugiavaikėse šeimose.
Abi mažylės (iš kairės), kurioms tėvai ketina suteikti Kamilės ir Milanos vardus, yra ketvirti vaikai jų daugiavaikėse šeimose. / „Pajūrio naujienų“ nuotr.

Kaip praneša „Pajūrio naujienos“, pirmoji Kretingos rajono ligoninėje pasaulį sausio 2-osios naktį, 3 val. 6 min., išvydo 30-metės kretingiškės Ž. Rinienės dukrytė, kurią tėvai ketina pavadinti Kamile. Mažylė gimė 2 kg 930 g svorio, jos ūgis – 52 cm. „Dukrytė, nors atrodo smulkutė, bet gimė pati didžiausia iš kitų mano vaikų“, – atviravo moteris.

Namuose mažosios Kamilės, be tėčio, kuris dėl karantino negalėjo jos, ateinančios į gyvenimą, pasitikti ligoninėje, dar laukia du vyresnėliai broliai – 11-metis Mantas ir 10-metis Erikas – bei 9-metė sesė Ugnė.

27-erių Aušros ir jos vyro Arūno Balandžių iš Laukžemės mažylė gimė sausio 3-osios rytą. Mergaitė sveria 3 kg 820 g, jos ūgis – 53 cm. Tėvai dukrą žada pavadinti Milana. Mažylės namie laukia trys broliai: 6-metis Nojus, 5-metis Deimantas ir 3-metis Elijus.

Lauktas meilės vaisius

„Labai džiugu, kad mūsų mažylė yra pirmasis šių metų Kretingos rajono kūdikis. Ji yra mudviejų su Povilu lauktas vaikas, ne pavasarinio karantino pasekmė, o – sąmoningas pasirinkimas. Su pirmųjų trijų vaikų tėvu kartu nebegyvename, todėl su sužadėtiniu norėjome bendro kūdikio. Nuo pusės nėštumo žinojome, kad susilauksime dukters, kad turės sesę labai džiaugėsi mažoji Ugnė“, – pasakojo Živilė.

Moteris atviravo pagimdžiusi gana greitai ir nesunkiai, tačiau juokėsi, kad buvę baugiau negu gimdant pirmą kartą: „Tuomet nežinai, kas laukia, o dabar... Nei kas pabūti šalia, nei palaikyti negalėjo. Bet viskas praėjo laimingai. Naktį greitoji atvežė po pirmos, o trečią jau pagimdžiau. Po gimdymo teko laukti izoliacinėje palatoje, kol ateis koronos testo atsakymas, džiaugiuosi – esu sveika“, – „Pajūrio naujienoms“ telefonu pasakojo laiminga motina.

Auklės ieškoti nereikės

Moters žodžiais, kūdikis į pasaulį atėjo laiku – gydytojai ir buvo numatę jį gimsiant sausio 3-ąją. „Nors visi namiškiai, – sakė Živilė, – vylėsi mergytę gimsiant naujametę naktį. Vis vien galėsime per naujuosius švęsti gimtadienį.“

Dar gerokai prieš gimdymą Ž. Rinienės sužadėtinis Povilas, dirbantis statybose užsienyje, grįžo namo, tad, tikino Živilė, iš pradžių bus, kas padeda jai rūpintis namais ir prižiūrėti kūdikį. „Puikiai sugebame visi tvarkytis: vyresnieji vaikai jau savarankiški, žino savo pareigas. Auklės ieškoti nereikės. Nors gyvename bute, bet kažkaip ištversime ir karantino suvaržymus, ir nuotolinį mokymą“, – tikino daugiavaikė motina, anksčiau dirbusi pardavėja viename didžiausių prekybos centrų Kretingoje.

Gimimų gerokai sumažėjo Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėjos Dalios Opulskienės žodžiais, pernai skyriuje gimė 261 kūdikis – 124 mergaitės ir 137 berniukai. Dvynių tarp jų nebuvo. Nepilnamečių gimdyvių šiemet taip pat nebuvo: jauniausia gimdyvė – 18-metė, o vyriausia – 46-erių, beje, sėkmingai susilaukusi pirmagimio. Kas 6-ai gimdyvei teko atlikti cezario pjūvį, o 10 pagimdė pačios po ankstesnių cezario pjūvių. Kas trečia moteris, arba 92 gimdyvės, atvyko gimdyti iš kitų rajonų: po 21 – iš Skuodo ir Plungės, 19 – iš Klaipėdos miesto, 15 – iš Klaipėdos rajono, 14 – iš Palangos, po 1 – iš Telšių ir Mažeikių. Gimimų, lyginat su ankstesniais metais, šiemet gerokai sumažėjo: 2019-aisiais gimė 300, o 2018-aisiais – 314 kūdikių. „Galvojame, kad sausį–vasarį turėtume pajusti teigiamą pavasarinio karantino poveikį šeimoms, laukiame gimdyvių pagausėjimo“, – nuotaikingai kalbėjo D. Opulskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius