TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius Pranciškus: auklėjimas šeimoje yra žmoniškumo stuburas

Popiežius Pranciškus su vaikais per Apaštalų rūmų langą paleido baltus karvelius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus su vaikais per Apaštalų rūmų langą paleido baltus karvelius
Šaltinis: Vatikano radijas
1
A A

Trečiadienio bendrosios audiencijos metu Romoje Šv. Petro aikštėje susirinkusiems maldininkams popiežius Pranciškus kalbėjo apie šeimos pašaukimą auklėti vaikus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Nors šeimos pašaukimas auklėti vaikus turėtų būti savaime suprantamas dalykas, tačiau mūsų laikais netrūksta įvairių sunkumų, – sakė pontifikas. Sunku auklėti tėvams, kurie savo vaikus mato tik vakare, pavargę po darbo. Jei išvis jie turi darbą! Dar sunkiau auklėti vaikus išsiskyrusiems tėvams. Vaikas ir šiaip kenčia jei tėvai išsiskyrę, o būna, kad jis tampa ir tarsi įkaitu. Tėvas blogai kalba apie motiną, motina blogai kalba apie tėvą.”

„Niekados vaikai tenetampa išsiskyrusių tėvų įkaitais, – pabrėžė Pranciškus. – Jūs išsiskyrėte dėl labai didelių sunkumų. Gyvenimas jums užkrovė ant pečių šitą sunkų išbandymą. Neverskite vaikų nešti jūsų skyrybų naštos!  Vaikas teauga girdėdamas motiną gerai kalbant apie tėvą ir tėvą apie motiną. Labai svarbu, kad taip būtų auklėjamas išsiskyrusių tėvų vaikas. Tai sunku, bet įmanoma.”

Toliau savo kalboje popiežius gvildeno specialistų vaidmenį auklėjant vaikus. 

„Šiais laikais įvairūs kritikai intelektualai tūkstančiais būdų nutildė tėvus, neva saugodami vaikus nuo tikros ar tariamos žalos, kokią gali jiems padaryti auklėjimas šeimoje. Šeima buvo apkaltinta autoritarizmu, šališkumu, konformizmu, konfliktus kurstančiu jausmų slopinimu. Įvyko skilimas tarp šeimos ir visuomenės, tarp šeimos ir mokyklos. Praradus tarpusavio pasitikėjimą, šeimos ir mokyklos auklėjamoji sąjunga pateko į krizę”, – teigė Katalikų Bažnyčios vadovas. 

„Ekspertai“ sakosi žiną viską apie jausmus, apie asmens ugdymą, apie teises ir pareigas. Tėvai turi tik klausyti, mokytis ir prisiderinti. Akivaizdu, kad toks požiūris nėra teisingas.

„Atsirado ir visokių „ekspertų“, kurie pasisavino tėvų vaidmenį taip pat ir pačiose intymiausiose auklėjimo srityse. Šitie „ekspertai“ sakosi žiną viską apie jausmus, apie asmens ugdymą, apie teises ir pareigas. Tėvai turi tik klausyti, mokytis ir prisiderinti.

Akivaizdu, kad toks požiūris nėra teisingas, nėra subalansuotas, nėra dialogiškas, jis ne skatina šeimos ir ugdymo institucijų bendradarbiavimą, bet jas supriešina.“ – tęsė Pranciškus.

„Jei auklėjimas šeimoje atsigaus, daug dalykų ir neryžtingiems tėvams, ir nusivylusiems vaikams pasikeis į gera. Jau pats laikas tėvams ir motinoms sugrįžti iš tremties – nes jie atsisakydami auklėjimo misijos tarsi save ištrėmė. Tegrįžta jie iš tremties ir tesiima savojo auklėtojų vaidmens,“ – baigdamas savo kalba sakė popiežius.

Parengta pagal Vatikano radiją

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką