Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 23d. 15:00

Raktas į šeimos laimę – jis labai paprastas

Mama su dukra
„Fotolia“ nuotr. / Mama su dukra

Kartais gali atrodyti, kad vienintelis būdas smagiai praleisti laiką su šeima – tai visiems kartu nuveikti ką nors naujo ir dar nebandyto, na kad ir leistis į tolimą kelionę.

Vis tik naujas mokslininkų tyrimas turi gerų žinių šeimoms, kurios artimiausiu metu tokių didelių išlaidų neplanuoja. Pasirodo, laisvalaikis, praleistas tiesiog... namuose, kur kas geriau už keliones garantuoja ilgalaikę šeimos laimę.

Žinoma, nauji potyriai bei aplankytos dar nematytos vietos išties padeda sustiprinti ryšį su savo vaikais, tačiau kuomet Bayloro universiteto tyrėjai apklausė daugiau kaip 1,5 tūkst. asmenų apie jų šeimos laisvalaikio įpročius, paaiškėjo, kad tie, kurie dažniau laisvalaikį leisdavo namuose, kur dažniau užsiimdavo įvairia veikla su savo šeima, iš tiesų jautėsi kur kas laimingesni už nuotykių ištroškusius keliautojus, rašo portalas time.com.

„Įsitraukimas į tam tikras veiklas, šiuo atveju – veiklas su savo šeima, yra vienas iš trijų laimės elementų daugeliui mūsų, kiti du – pozityvios emocijos ir tam suteikiama reikšmė“, – tikina atlikto tyrimo, kurio metu buvo apklausti 11–15 metų vaikai ir jų tėvai, autorė Karen K. Melton.

Pasak specialistų, vienas geriausių būdų stiprinti ryšį su savo šeima – valgyti visiems drauge, atsisakius bet kokių pašalinių trikdžių: kompiuterių, telefonų ar televizoriaus. Šių trikdžių neturėtų būti ir užsiimant bendra veikla: žaidžiant stalo žaidimus, kuriant įvairius projektus ir panašiai.

„Tėvams vertėtų nustatyti ribas savo vaikams ir patiems jų laikytis. Taigi prie vakarienės stalo – jokių telefonų ar įjungto televizoriaus, užsiimant bendrais žaidimais ar kuriant įvairius projektus, kartu skaitant knygas, ši taisyklė taip pat turi galioti.

Vaikai privalo suprasti, kad šis laikas skiriamas buvimui su šeima ir nuo to nederėtų blaškytis. Nors ribos ir taisyklės niekam nepatinka, tik tokiu atveju galėsite mėgautis kokybišku šeimos laiku, kuris sustiprins jūsų ryšį su vaikais bei leis pasidžiaugti vieniems kitų kompanija“, – tikina Karen K. Melton.​

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką