Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 5d. 16:00

S.Urbono tėvystės atostogų patirtis: „Tai buvo geriausi dveji metai mano gyvenime“

Simonas Urbonas su vaikais
Asmeninio archyvo nuotr. / Simonas Urbonas su vaikais

Šeimoje gimus vaikeliui, įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje.

Simonas Urbonas – ne tik veiklus vyras, kūrybos namų „Legal Guns“ bendraturtis, įvairių socialinių eksperimentų bei projektų autorius, reklamos specialistas, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorius, bet ir trijų vaikų tėtis, turintis dvejų metų ankstyvosios vaiko priežiūros patirtį!

Konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ išvakarėse Simonas dalijasi savo asmenine patirtimi vaiko priežiūros namuose klausimais.

– Simonai, trumpai papasakokite apie save. Ką veikėte iki tėvystės atostogų?

– Prieš pat tėvystę dirbau reklamos srityje, režisavau kelis serialus, televizijos laidas, organizavau renginius ir dirbau su įvairiomis įmonėmis. Joms padėdavau priimti nestandartinius verslo sprendimus. Buvau perspektyvus ir gerai uždirbantis vyras.

– Išėjote tėvystės atostogų dvejiem metams. Ar tai buvo lengvas sprendimas?

– Kai žmona tapo nėščia, galvoje suvirpėjo mintis, kad mano gyvenimas keisis iš esmės. Neslėpsiu, truputį išsigandau! Atrodė, jog iki to didžiojo momento nenuveikiau dar daugybės dalykų.

– Kaip šeimoje nutarėte, jog būtent jūs turite likti su vaikais?

– Žmonai besilaukiant pirmojo vaikelio, išvykau į kelionę, kurią pavadinau „Užkariauti pasaulį per 100 dienų“. Su kolega du mėnesius keliavome be pinigų, tad patyriau viską, kas vadinama už komforto zonos ribų.

Kelionės metu supratau, kad iš tiesų noriu būti namie, dovanoti laiko savo dukrai ir sukurti stiprų tėčio ir dukters ryšį. Tad, man grįžus, su žmona taip ir nusprendėme – ji nemes karjeros ir tęs darbus politikos srityje, o aš auginsiu Anabelę. Abu puikiai žinojome, kad man vėliau sugrįžti į darbo rinką bus gerokai lengviau nei žmonai.

Asmeninio archyvo nuotr./Simonas Urbonas su žmona Ieva
Asmeninio archyvo nuotr./Simonas Urbonas su žmona Ieva

– Kaip jums sekėsi vykdyti savo pasirinkimą? Trumpai pasidalinkite tėvystės atostogų patirtimi.

– Tai buvo geriausi dveji metai mano gyvenime. Per juos išmokau kantrybės, atsakingumo, ramybės ir motyvacijos. Sugebu anksti keltis, daug geriau suprantu moters vaidmenį šeimoje.

Smagu visus darbus pasidalinti, kad rutina neapkartintų nė vieno iš tėvų gyvenimo.

Ar tėvystės atostogas būtina bandyti visiems vyrams? Net nežinau, ar tai kiekvienam skirta! Vyrui tai nėra didžiulis asmeninis žingsnis, tačiau itin didelis žingsnis į priekį, kalbant apie poros tarpusavio santykius ateityje. Juk kai vaikai užaugs ir paliks namus, liksime dviese su antrąja puse. O mūsų bendro laiko kokybė priklausys tiesiogiai nuo to, kaip pavyko tvarkytis praeityje – kokie stiprūs buvome ir ar pavyko išsaugoti neblėstančią meilę.

– Koks jūsų požiūris į poros santykius, kai moteris toliau dirba, o vyras prižiūri vaikus? Ar pajutote didelių skirtumų?

– Skirtumų poros santykiuose nepajutau. Dažnai, gimus vaikams, žmonės pameta meilę ir dėl to apkaltina buitį, rutiną, vaikus. Smagu visus darbus pasidalinti, kad rutina neapkartintų nė vieno iš tėvų gyvenimo.

– Ką jums reiškia prasmingas laikas, praleistas su vaiku?

– Prasmingas laikas su vaiku – tai laikas, kuriam visiškai skiri visą save, visiškai atsiduodi buvimui su sūnumi ar dukra. Tai pats prasmingiausias laikas, nes tuo metu tėtis ar mama auga, tobulėja ir tai daro ne dėl savęs. Vaikai nori viską pažinti, atrasti – jei mes prie to prisidedame, augame drauge su jais.


Konferencija „Sveika ir laiminga mama“ įvyks sekmadienį, gegužės 6 dieną, Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje. Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia: https://www.mamosdiena.lt/.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:11
02:11
01:08
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką