Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 30d. 20:20

Santuokų skaičius Kėdainiuose per šių metų aštuonis mėnesius kito nežymiai

Jaunavedžiai
123RF.com nuotr. / Jaunavedžiai

Teisingumo ministerija praneša, kad dėl pandemijos taikomi suvaržymai Lietuvoje kiek sumažino santuokų skaičių, tačiau iš esmės nestabdė planuotų vedybų proceso. Tai liudija aštuonių mėnesių statistiniai duomenys, kuriuos ministerijai pateikė dešimties didžiųjų ir kurortinių miestų civilinės metrikacijos įstaigų.

Tuo metu Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė pastebi, kad lyginant su praėjusiais metais, santuokų Kėdainiuose sumažėjo daugiau nei pusšimčiu.

Mažiausiai santuokų – balandį

„Kėdainiuose šiais metais įregistruota 57 santuokomis mažiau nei 2019-aisiais“, – suskaičiavo skyriaus vedėja.

Jos teigimu, mažiausiai besituokiančiųjų buvo per patį pandemijos piką – pavasario viduryje.

„Mažiausiai santuokų įregistruota balandžio mėn. (3 santuokos), o kovo ir sausio mėn. po aštuonias santuokas“, – vardijo pašnekovė.

Panašias tendencijas rodo ir Teisingumo ministerijos paskelbta informacija.

„Mažiau santuokų sudaryta karantino mėnesiais – nuo kovo 16 iki birželio 16 d., kai buvo taikomi didžiausi apribojimai žmonių susibūrimams. Tačiau atšaukus karantiną, tuokėsi panašus porų skaičius, kaip ir praėjusiais metais tuo pačiu laiku. Pavyzdžiui, daugiausiai santuokų Lietuvoje registruojančiame Vilniuje pernai ir šių metų liepos mėnesį jų buvo įregistruota tiek pat – po 290 santuokų“, – rašoma ministerijos pranešime.

Tuoktuvės nukeltos į rudenį arba kitus metus

Pasak G.Petrauskienės, Kėdainiuose ne viena santuoka buvo ir perkelta ar atidėta.

„Daugiausia atidėtų ir perkeltų santuokų buvo iš balandžio, kovo, gegužės mėnesių. Jaunieji santuokų datas rinkosi vasaros pabaigai, rugsėjo mėnesiui ir 2021 metams, – pažymėjo pašnekovė. – Jaunieji, kurie gyvena užsienio valstybėse, daugiausia rinkosi 2021 metus. Aišku, tikėdamiesi, kad situacija bus geresnė. Tačiau buvo ir tokių jaunavedžių, kurie grįžo iš užsienio ir įregistravo santuokas numatytą datą.“

Kai kurių jaunavedžių pasirinkimas atidėti tuoktuves vėlesniam laikui pastebimas ne tik mūsų mieste, bet ir visoje Lietuvoje.

„Santuokų mažėjimo tendenciją lėmė ir tai, kad nemažai žmonių būsimą santuoką atidėjo rudeniui arba nukėlė į kitus metus. Pavyzdžiui, Vilniuje per aštuonis mėnesius užregistruota 1 511 santuokų, ir maždaug trečdalis susituokti ketinusių porų vedybų datą perkėlė į rudenį arba kitus metus, Kaune per tą patį laiką susituokė 1256 poros ir 13 proc. atidėjo vedybas“, – pažymi ministerija.

Galimybės susituokti pasirinktoje vietoje neatsisakė

Teigiama, kad galimybe registruoti santuokos ceremoniją reprezentacinėse ar jaunavedžių pasirinktose vietose šalyje pasinaudojo nepakitęs skaičius jaunavedžių. Tai patvirtino ir Kėdainių skyriaus vedėja.

„Karantino laikotarpiu iki birželio 16 d. LR Teisingumo ministerija buvo apribojusi išvažiuojamąsias santuokas, todėl jaunieji taip pat rinkosi kitas datas. Šiais metais jau vykome penkis kartus, tai yra įprastas skaičius lyginant su ankstesniais metais“, – sakė G.Petrauskienė.

Paklausta, kokia situacija Kėdainiuose su santuokomis rudens ir žiemos mėnesiais, ji sakė:

„Rugsėjo, spalio mėnesiais santuokų kaip įprastai, o lapkritį visada būna mažiau. Gruodžio mėnesį turėtų būti šiek tiek daugiau, nei lapkritį. Dar viskas ateityje, neaišku kaip bus.“

Teisingumo ministerija praneša, kad iš viso per aštuonis mėnesius Vilniuje buvo įregistruota 6 proc. mažiau santuokų, o Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje – beveik penktadaliu mažiau. Šalies kurortiniuose mietuose susituokusiųjų skaičius kito nedaug.

Neringoje iki rugsėjo mėnesio santuokų sudaryta netgi daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu laiku, o Palangoje, Trakuose, Birštone šis skaičius kito palyginti nedaug.

Teisingumo ministerija atkreipia dėmesį, kad, organizuojant santuokų ceremonijas, būtina atsižvelgti į Vyriausybės rekomendacijas. Pasikeitus paslaugų teikimo tvarkai, civilinės metrikacijos įstaiga turi nedelsdama atnaujinti viešai skelbiamą informaciją apie šių paslaugų teikimą.

rinkosaikste.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką